Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

Snakefinger odpad!

Co to kurva bylo. Co to kurva do prdele bylo. PS Omlouvám se Zdeňkovi Pohlreichovi, že jsem si vypůjčil jeho slogan, ale nemohu jinak. Strašné. ()

mine.slayer

Za vizuál a za moji oblíbenou hereckou trojici Bale, Butler, McConaughey, jinak jedna velká nuda, kdybych byl malej neznalej kluk byl bych ale asi unešenej. ()

Askaneli

V jednom království v dávné budoucnosti, které bylo léta sužováno draky, žil byl princ Christian. Zdi jeho hradu nebyly nejmohutnější a pole nebyla nejúrodnější, ale poddaní žili v relativním klidu a pokoji. Občasné útoky zlých šupináčů a revolta v řadách plebsu však stále více ohrožovala stabilitu tohoto království. V časech nejhorších se ale objevil náčelník barbarů ze vzdálených stepí, jehož bojovníci ho nazývaly Van Zanem (ale byl to prostě plešatej McConaughey), který se prokázal jizvami (resp. si počáral kožu jakýmasi ornamentama) a trofejemi z bojů proti ještěrčí zhoubě. Náčelník barbarů navrhl plán, jak vyzrát na draky, a tak se i přes počáteční upejpání prince Ch. nakonec vydali do hlavního města bývalé slovutné říše lidí. Tam totiž v ulicích pokrytých popelem a čpících zmarem jest ukryt dračí netvor, jehož sémě drží celý jeho opvrženíhodný rod při životě. Tak tam dolítli (helikoptérem), pak tam chvílu trdlovali mezi troskama a nakonec při 33% ztrátách vodrouhli kurevsky přerostlýho lítacího varana (což byl jakože ten netvor, kterýho sem zmiňoval v minulý věte, chápeš?). Co k tomu více dodat? Když máte originální nápad, tak nejlepší cestou, jak ho zpracovat, je, zasadit tento nápad do rámce vyčpělé béčkoidní dějové linie s velmi okouzlující logikou neúspěšného absolventa fofrškoly. Jste-li však schopni oprostit se od svazujících pout konvenčního uvažování, je docela možné, že si tento film docela užijete. ()

Caesius S.

Ve své podstatě to není až tak špatný film a herecké výkony jsou taky obstojné. Uznávám však, že v dračí mytologii jsou obří nelogické díry. Jen tak v rychlosti mě napadá: Proč by vlastně ti draci měli zuby, když se živí popelem? (Raději zanedbám i samotnou nutriční hodnotu takové stravy...). Živočišný druh s pouze jediným samcem by byl samozřejmě extrémně zranitelný a ne dominantní a z evolučního hlediska naprosto nekonkurenceschopný. ()

Veronixxx

Neokoukané pojetí konce světa. Není to nejlepší film na světě který jsem kdy viděla, bylo tam sice plno klišé, ale mě se to prostě líbilo. Jo a fandím drakům. ()

Monellito

Nudný, postavy nepropracovaný. Celý o ničem. Jen hrdina USA to celý táhl jako vždy ostatně. Peníze spláchnutý do hajzlu. Kdyby natočili za ty prachy radši porno, určitě vydělaj víc. ()

skorpion112

Christian Bale se 2 hodiny tváří smutně a potí se. Takto by se dala shrnout tato akční slátanina nazývaná filmem. Ano zábavné to je. Dobré? Nikoliv. Pusťte si raději cokoliv jiného. Kdyby nebylo programu Aero naslepo žil bych spokojený a normální život bez vědomí že tento film existuje. Není to nejhorší film ale existuje milion jiných filmů, které stojí za to vidět. ()

coulismoulis

Vysvetleni draci existence a rozmnozovani bylo dost lolezni, zabavu prinesli na chvili makli americti marinaci/cky, ale jinak to byla dost nuda, pocitove tak na 3 hodiny, i kdyz film mel v realite sotva pulku. ()

Marčus

Představte si dráčka Soptíka, který létá jako stíhačka a míchá ve svých žlázách pěknou dávku napalmu. Prý se dá sestřelit běžnou technikou, ale lovec je jenom jeden - drsný mariňák. 45 % ()

masasour

Film který opravdu Christianu nesedl, je to snad poprvé co mě takhle Christian Bale sklamal. Nejen že hrál špatně, ale celý film je opravdu hrozně natočen. Akce hrozná, příběh trapný a jednoduchý. Draci který mám opravdu rád byli hrozně spracovaný. Na filmu mě nejvíce sklamaly hlášky, které se tu snad ani neoběvily. Atmosféry se také nedočkáte. Opravdu velké sklamání. Slabých 40%. Hláška.........,,Na těch mrchách není nic čarovnýho. Jsou složený z orgánů. Mají svou mysl, srdce, játra, jedno z toho jim vezmete a ta potvora chcípne"! ()

JerryPilsen

Výborně navozená atmosféra postapokalyptického světa(takové filmy mám rád) a až na pár maličkostí dotažený děj.McConaughey má pecku,ale výkon jsem mu věřil.Jediné co mi vadilo byl rychlý konec po spíše vleklém ději.Draci nic moc,ale celkový dojem dobrý. ()