Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

lukasd

Je to klasický béčko, který zaujme jedině snad zajímavými triky a vcelku slušným hereckým obsazením. Škoda, že je tenhle film natočen tak fádně - potenciál na to být opravdu zábavný měl. ()

Cement73

Slabučký scenár, priemerné efekty a prihlúply americký hrdina preživšý úplne všetko... Očakával som niečo viac. Story bola dosť hmlistá a draci do málo konsekventný :) Jediné čo sa mi páčilo bola ťažká atmosféra apokalypsy. Ale to je aj na tri hviezdy málo. ()

Zombi

Po prvním shlédnutí a velkých očekáváních jsem byl celkem zklamán jako zřejmě většina lidí, draků si ve filmu neužijeme tolik jak jsem čekal, stejně tak bitvy mezi draky a naší technikou zůstaly nenaplněny, ale s odstupem času a pár dalších shlédnutích to nevidím tak tragicky. Atmosféra je hutná, příjemně překvapil McConaughey jako holohlavej drsoň a finále v Londýně bylo fajn. ()

Daqvid77

Nejsem zrovna moc velký fanoušek Fantasy. Tohle dílo mě celkem mile překvapilo. Moc mě to bavilo a dlouho jsem přemýšel jestli dát 4 * ale boužel za trochu divný konec jen 3 ()

mosnak odpad!

Tak tohle je ubohé! Absolutně nechápu, jak se tomuto céčkovému filmu mohl Christian Bale upsat. Myslím, že když viděl konečný výsledek, tak ho muselo zamrazit. Království ohně je typický céčkový film Uwe Bolla (takže se divím, že v tom nemá prsty) - 1% ()

kritiklon

Kdesi jsem četl že to mělo mít velké ambice, což mi přijde směšné! Efekty nebyli nejhorší, herci také ušli když přimhouřím očko. Ale ten příběh??? Takovou banální ptákovinu by vymyslelo i pětileté děcko nebo tvůrci japonských animáků....fuuuj 2* za 38% a o nic víc! A to tomu ještě dost pomohlo posledních, nabitých 30 minut! ()

Movie Gourmet

Podprůměrný snímek, který mohl klidně být něčím víc. Matthew(a) McCounaughey(ho) jsem v té době ještě nepovažoval za dobrého herce, v podstatě to bylo ještě před tím, než se vyšvihl mezi skutečné hvězdy, přesto se zde snaží. Christian Bale také dělá co může, přesto se mi jeho výkon zdá takový nemastný neslaný. Možná filmu chybí kvalitní scénář, režie nebo finanční prostředky, aby byl něčím víc... Kouknout se na něj ale dá. A dá se to i přežít. Verdikt: 2 - 3* a 50 - 65 %. ()

Milky.

Nenáročné béčko, občas se objeví příjemná akce a celkem dobře natočený závěr s parádním drakem. Film ale úplně shazuje odfláknutý scénář. Nechápu jak taková amatérská jednotka amíků mohla pobít 200 draků, když hned u prvního draka co se ve filmu objeví, přijde o několik chlapů a není schopná jej skoro sejmout, nemluvě o tom, jak se tváří drsně, ale nikdo neví kde vlastně berou munici a palivo. Hlavně do vrtulníku, kterým si neustále lítají kolem. Jinak mě překvapila dávka dnes známých herců, kteří se tam objevili, McConaughey, Butler a Gleeson. Taky by prospělo víc draků, přece jen většinu filmu jde o plno keců a zoufalství. Na zabití nudného večera dobré, ale nic, co by oslnilo. ()

Sygauras

Za humny je drak. Dáme mu na frak. Robinson Crusoe a Kojak jr. zachraňují svět před dračí apokalypsou. No nevím jak ostatním, ale mně přišlo velmi zvláštní kde se za těch cca 30 let vzalo na té naší kuličce tolik draků. Možná že to tam někde zaznělo, ale Já to nepostřehla. I kdyby ten drak byla ta drakyně (nebo drakoňa) tak je to stejně výkon hodný do Guinessovy knihy rekordů (z takovým vrhem se nemůžou jednomu drakovy rovnat ani čtyři hnědočešky z indie - což je samo o sobě neuvěřitelné) Tento film stojí za starou bačkoru. A kdy by tu starou bačkoru za kterou ten film stojí chtěl vidět, tak ať se podívá na scénu kdy drak plive oheň na políčko. Bačkora je za 15 keříkem ve 4 řadě. Je vidět sice jen na vteřinku, ale je tam ! Draci byly sice hezcí, ale to je nějak málo. Za 2 kaštany pečený. Matthew McC. byl chvilkama dost děsivej. ()

CamperCz

Miluju draky, Bale je muj oblibenec a tenhle film mel hutnou atmosferu. Ano, je to becko, ano, neni v tom nic hlubsiho, ale mne se trefil do noty. Takze za 3* ()

smerďakov

O filmu jsem neměl ani tušení, dokud jsem na něj náhodou nenarazil v televizi, takže zjevný propadák. Hodnocení je chabé, takže propadl zaslouženě. Ale jelikož jsem od něj nic nečekal, dokázal mě pobavit a vyplnit nudu, což stačí na tři hvězdičky. Tu čtvrtou jsem přihodil kvůli hercům a taky proto, že jednoduchý, stručný, jasný a svižný příběh mě nepohoršuje a dívám se na něj z té kladné stránky. A zde pro mě jasně převážila, protože jsem se ani minutu nenudil. ()

Narciska

Zvláštní. U Království ohně je těžké rozhodnout, zda se mi líbil či ne. Zápletka je v mnoha ohledech nedotažená a já se tak mohu ptát, kam se poděly všechny dračice, a nechápat, jak může být dračí slabinou šero, když v podstatě neexistuje rozdíl mezi nocí a dnem. Vývoj je předvídatelný, ale překvapily k nepoznání ušmudlané hollywoodské hvězdy. Tvůrci jakoby se zmítali mezi řadovým akčním filmem a snahou ukázat vlastní (postapokalyptický) svět, kde život spočívá v pěstování rajčat a výchově dětí. No, možná to lze vysvětlit tím, že jen reagují na poptávku publika... Nebo taky tím, že "jen jedna věc je horší než draci. Američani." ()

sirien

Tohle bylo fakt dost špatný... i když místy to zachraňoval fakt, že to bylo dost špatný, aby se tomu dalo smát. Ta jedna scéna s přehrávkou Star Wars byla dobrá. ()