Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

D.Moore

Ve srovnání s Leeovým Hulkem je tento natočený bez špetky nápadu. Příběh se odvíjí stylem "akce - nuda - větší akce - nuda - trocha napětí před závěrem - nuda - závěrečná přeplácaná megaakce", ze všech postav mi byl nejsympatičtější záporák Blonsky (Tima Rotha můžu kdekoliv a kdykoliv, obzvlášť, když hraje šílence), a to asi taky nebyl záměr. Letterier chce ohromovat hlavně digitálními efekty, ale nejsou příliš dobré a v závěru jich na sebe nacpe tolik, že se to nedá snést, nesympatický Edward Norton má po celý film jeden výraz v obličeji a Liv Tyler dva. Především ale, především tomu zoufale chybí nadhled! Všechno je podáváno s takovou trapnou vážností... No hrůza. ()

MM_Ramone

Bruce Banner je na prvý pohľad nenápadný chlapík, ktorý sa snaží s každým vychádzať dobre. Ale neskúšajte ho nasrať. Pretože, sa stane niečo neuveriteľné. Keď sa mu zvýší tep a rozhoní sa, znemí sa na obrovské, zelené, agresívne monštrum, čo bez problémov roztrhá v rukách vojenský hummer alebo po vás hodí poltonový vysokozdvyžný vozík. To všetko kvôli nie celkom podarenému vojenskému experimentu. "The Incredible Hulk" je priemerná filmová adaptácia známeho komiksu. Vysoký rozpočet, prvotriední herci, kvalitné filmové triky, ale dosť plytký príbeh. Bežný americký popcornový film. *** ()

Niktorius

Prosté a přímé jako rána pěstí....a přibližně stejně tak duchaplné a sdělné. Ale vem to čert, pleskne to dostatečně hřmotně a o to šlo tvůrcům především. Co na tom, že se jede podle omleté šablony a vlastně se nestane nic, co by postavy či nedejbože Hulkovo univerzum někam posunulo - hlavně že se nám tam ti kluci nabušení trochu poškorpí a dojde i na lehké škádlení pomocí vrtulníků, hummerů a jiných strojů, které hoši od počítačů se škodolibou radostí nechají rozmlátit na padrť. O striktně akčním zaměření snímku producenti mluvili dlouho dopředu, je ale škoda, že si nevybrali kreativnějšího režiséra. Letierrier odvádí svou práci na úrovni solidní rutiny, ale akční scény se opírají mnohem víc o (nic moc) triky než režijní vychytávky. Takhle prostě výsledkem není superakční smršt, ale jen prostý pocorn; středně propražený, leč chrumkavý a vlastně i celkem chutný. Až na ten násilně připlácnutý apendix s poselstvím "comming soon".... ()

Spooner

Marvel letos docela jede. Takhle nějak jsem totiž prvního Hulka představoval a Leeho verze mi skoro vůbec nesedla. Proto jsem byl rád, když to Leterrier posunul do trochu akčnější roviny. Pravda, možná jí tam nakonec mohlo bejt ještě trochu víc, ale i tak je těch pár akčních scén natočeně fakt skvěle a závěřečná bitka nemá chybu. A ten zbytek Leterrierovi taky slušně ubíhá, tempo je docela rychlý a ani na chvilku jsem se nenudil. V psychologii postav byl Lee asi lepší, i tak to ale na obyčejnou letní oddychovku stačí. A obsazení se taky docela vydařilo. Edward Norton tady možná nemá takové charizma jako Bana, ale i tak hraje dost dobře. William Hurt je správná vojenská svině a Tim Roth si svýho záporáka vysloveně užívá. No a ta Liv Tyler taky není úplně k zahození. No já byl prostě docela dost spokojen a dostal jsem přesně to, co jsem od nasranýho zelený tupce čekal. ()

Davies182

Po množství dosti kritických recenzí k tomuto komiksovému počinu jsem se celkem obával výsledného efektu, kterým mne Hulk oslní. Všechno byl naštěstí planý poplach, protože v kině jsem se bavil od začátku do konce. Na první akci se sice čeká dlouho, vše ale vynahrazuje poslední děsně cool bitka. ()

petero

Neveril som Leterrierovi, účasť Nortona ako Bruce Bannera mi neprišla ideálna a Liv nie je nejako zvlášť presvedčivá herečka. Po detskom IRON MANovi som v poriadny biják ani nedúfal. Ale chyba. Leterrier preskočil z béčkových TRANSPORTERov cez lávku zvanú DANNY THE DOG a priniesol tento rok (po TDK a HELLBOY 2) ďalšiu skvelú adaptáciu komixu a letný blokbaster ako vyšitý. Ľúbil sa mi Norton ako Bruce aj ako vyrysovaný kulturista Hulk a moja obľúbená Liv tentoraz dostala toľko priestoru že ma to milo prekvapilo. Od stretnutia s Brucom ho proste nespustila z očí ani na minutku. Prekvapili ma akčné scény ktoré sú dobre natočené (to sa od Leterriera predsa čakalo) a poľovačka na Bruca je od začiatku filmu. Prekvapila ma temná atmosféra (tú ja najradšej) a výber kvalitných hercov do záporných úloh (zdá sa že Marvel má v tom jasno). Tak ako pri HOLLOW MAN ma dostalo že neviditeľný si vlastne darmo zavrie oči aj tak bude vidieť, tak tu ma dostalo keď konečne nastala tá správna vášnivá scéna Brucea a Betty, ktorú zrazu Bruce ukončí so slovami že sa nemôže vzrušiť! No nie je to na porazenie? A Betty mu na to milo „Ty nie si uvoľnený?“ =). ()

gogo76

Northon sa do Hulka pustil s rovnakou radosťou ako R.Downey Jr. do Ironmana. Napísal dokonca polovicu scenára. Škoda, že pre svoje herectvo nedostal veľa priestoru. Northonovi to spolu s L.Tayler sekne, ale ozdobou celého filmu je jednoznačne záporák T.Roth. Veľká škoda, že nedostal viac priestoru. Pokiaľ má ľudskú podobu, ide z neho rešpekt, ale akosi prirýchlo sa dal znetvoriť na Hulkovu úroveň. A potom už to akosi nie je ono. Film obsahuje množstvo odkazov, napr. v miniúlohe bývalého dobrého kulturistu a mizerného herca L.Ferrigna, ktorý ako bývalý predstaviteľ Hulka dostal miniroličku. Film postupne graduje až do úplného počítačovo-demolačného finále, ktoré je podobne ako záver v Transformers prvé minúty neuveriteľná pecka, ktorá keď už trvá príliš dlho, začína nudiť. Absolútne prekvapenie príde na záver, keď sa filmom mihne T.Stark, alias Ironman. Čo to znamená? Že každú chvíľu môžme čakať, že sa tieto komiksové postavy stretnú v jednom filme. DVD je zvukovo na slušnej úrovni, a čo poteší naviac, je otitulkovaný komentár režiséra. Film 8/10. ()

Xmilden

S přibývajícími reprízami jsem si tuhle Marvelovku docela oblíbil. Od Hulka se totiž vždy čeká hlavně ultimátní akce a tu nám v tomhle filmu dodal. Leterrier je akční specialista a na filmu je to prostě vidět. První akce spíše navnadí svou tajemnou atmoškou. Po postupném vylepšování Tima Rotha, nejlepší postavy celého filmu, začíná mít Hulk více než adekvátního protivníka. Edward Norton do role nepasuje a ještě horší castingové rozhodnutí bylo učiněno v případě Liv Tyler. Škoda že se patrně nikdy nedozvíme co se stalo s panem Modrým. Závěrečné řádění v New Yorku prostě nejde nemilovat. Hulk rozmlátí policejní auto a použije ho jako rukavice. Hulk! Smash! Yeh. Tímhle se ve mě probouzí dítě:) PS: Rozpočet:150, Tržby: 263. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Bruce Bannera obdařili zlí strejdové ze zlé americké laboratoře nevytouženými schopnostmi. Teď by jich ho zase rádi zbavili, pokud možno včetně života. Bruce má naštěstí v dispozici nonstop-online kamaráda a v případě nouze se mění v muskulantní zelenou zrůdu, takže se mu daří před nepřáteli prchat. Tedy alespoň do chvíle, než potká osudovou bývalku (kterou shodou okolností nemůže ani ojet, no není to k vzteku?), s níž se v trapné momentce "našla mě na mostě, pršelo a já neměl kam jít" dá opět dohromady. Love story je to (očekávatelně) tuctová, špatné jsou (neočekávatelně) triky a akce - první věc zamrzí kvůli ambicióznímu obsazení, druhá kvůli vysokému rozpočtu - věci i postavy se často pohybují nepřirozeně a nesmyslně rychle, přičemž jsou ve své digitálnosti nehezky v kontrastu s normálně pořízenými záběry (viz rubačka v parku). Proč? Protože je to komiks? Vizuál ale nemá cartoon-look, je prostě jen hnusný. Dostatečně komiksový feeling má až závěrečná bitka. Trochu s křížkem po funuse, když se k ní musíme prokousat hodinou a půl akčního čehosi, co vypadá jako něco mezi Bourneem, béčkem z osmdesátých let a videoherním klipem. Hulk Anga Leeho byl lepší. ()

Phobia

Lysý King Kong odstínu svinibrodské zeleni v kouzelných trenkách je opět na scéně. Tentokrát podstatně akčnější, krvavější a zábavnější oproti 5 let staršímu předchůdci, soustředěnému na psychedelické hrátky a zdlouhavé čumění do blba. Pořád je to samozřejmě ptákovina, ale přece jen o kus snesitelnější a lépe obsazená... skoro bych řekla až prapodivně obsazená, protože jména jako Edward Norton, William Hurt nebo Tim Roth sedí k Hulkovi asi jako velbloudi do mořského akvária. Jsem u těchto pánů zvyklá na role v inteligentnějších, nezávislejších filmech, takže mi do tupého blockbusteru jaksi nepasovali, jakkoliv odvedli svůj chvályhodný standard. Tři zelené hvězdičky jsou asi maximum, co jsem ochotná udělit filmu o přerostlém vzteklounovi s nepochopitelně debilním zbarvením kůže. O moc lépe se tenhle pitomý námět prostě natočit nedal. 60% ()

lesumir

Tak se nám ta zelená, roztomilá „věc“ vrátila na obrazovky. Už ne pod vedením Anga Leeho, ale Louise „Kurýra“ Leterriera, který sice už nějaké zkušenosti má, ale tady je v úrodu nepřevedl. Šoda. To, že nás vpouští do příběhu bez úvodu, zápletky by až tolik nevadilo, přeci Hulka zná skoro každý a tak ví, proč je to milé, zelené monstrum takové nebo makové, ale celý film na mě působil chaoticky, neuceleně, střih si dělal co chtěl a kamera nebyla vůbec nápaditá, jak by se na takový počin hodilo a slušelo. Film se snažil zaujmout ostentativním názvem, který bohužel není pravdivý, slovo „neuvěřitelný“ se zde vůbec nehodí. Herecky zvládnuto průměrně, s Nortonem i Tyler se tak nějak počítalo. Nejlepší byl „tough guy“ Tim Roth! V podstatě všechny TOP Marvelovské příběhy stojí na stejné struktuře, která začíná pomalu a jistě nudit. Ať je kterýkoliv super hrdina, tak na začátku ovládne určitou sílu, vždycky má kolem sebe krásnou, podotýkám krásnou přítelkyni, která oplývá hodně velkým sociálním cítěním a nikdy hrdinu neopustí. Průběh filmu se může často lišit, ale vždycky je to hra na kočku a myš. Se záporákem si to jednou nebo dvakrát rozdají, následuje vymodlené finále, ve kterém hrdina extrémním způsobem prohrává a je na konci svých sil. Když nastupuje deus ex machina a končí to kolosálním happy endem, kde jsou všichni šťastní až do smrti nebo druhého pokračování, kde se Hrdina s velkým „h“ znovu utká s nějakou stokrát ohranou příšerou, kterou stejně porazí… Copak tohle ještě někoho baví? Mám pocit, že tahle koncepce je už za zenitem. Občas sice přichází svítání na lepší časy, např. v podobě Wanted, kdy je příběh úplně jiný, nadupaný a plný efektů nebo jako Iron Man, který oplývá nápaditostí a vytříbeným humorem. Neuvěřitelný Hulk mě vůbec nepřesvědčil, kdybych měl srovnat výkony Downey Jr. & Nortona, je to jako sto a jedno. Hulk, který asociuje Doktora Jekylla a pana Hyda je imho tím nejlacinějším komiksem ever! Nejlepší moment na filmu je poslední minuta, kdy se v zakouřeném baru objevuje Tony Stark. ()

Gimp

... a co na to Jan Pleskač? Jde o to, že je to strašně hloupé, strašně moc, ale ne vtipně, spíš bezradně. Jsou tam dva vtipy (a naprosto mimózní výlet taxíkem - proč?) a milostný vztah Bruce a Elisabeth je vykreslen jako vztah matky a syna, který ji ochraňuje. Ona mu za to stříhá vlasy a vyndavá košili z kalhot. Také mu koupí volné kalhoty a novou kšiltovku. Nehotový, nedomrlý paskvil :( Norton jde k zemi a dostane dvojnásobek životní pojistky ()

kinej

O dost slabší mutace Hulka, než byla ta od Anga Lee. Samotný zelenáč sice vypadá lépe, propracovaněji, ale tím tak výčet toho co je lepší končí. Příběh postrádá nějaký magnet, který by diváka donutil se na film vytrvale soustředit. Hercům se také nevede tak dobře, jako těm z předešlé verze no a akce, byť s technologickými možnosti o dost dál, je tuctová a „choreografií“ vysloveně horší. Edward Norton si zde nevymohl žádný prostor pro hraní, Liv Taylor se hodí tak maximálně na elfku a záporák Tim Robtha je takový tucťák. ()

Fiftis

Keď sa Bruce Banner naštve, premení sa v štvormetrové monštrum a všetko lieta vzduchom. Ide po ňom armáda, ide po ňom psychopatický Emil Blonski a čoskoro v uliciach prepukne peklo. Neuveriteľný Hulk má síce veľmi jednoduchý scenár, ale Edward Norton a Tim Roth svoje úlohy zvládajú veľmi dobre a Louis Leterrier sa v akčných scénach predvádza v tom najlepšom svetle. Ak teda filmu odpustíte nevyvážené tempo a nefungujúci pokusy o psychológiu, budete pravdepodobne spokojní. ()

Shakers

Vlastne je to fajn, že sa nejedna o pokračovanie. Takto si aspoň Leterrier a aj štúdio mohli isť svojou cestou. A celkom ju aj využili. Tam kde Ang Lee sa viac venoval psychológii, tu je to presne naopak a dostávame pravého, akčného, demoličného Hulka s veľkým rozpočtom. Za zmienku stojí aj hudba, s ktorou Craig Armstrong bičuje film vpred. Tony Stark a.k.a. Iron Man na konci potešil. Obľúbený soundtrack: Main Title, The Necklace. 70% - 3* ()

lamps

Celkem slušné pokračování, které nedělá Marvelu žádnou ostudu. Akční scény jsou perfektně zvládnuté a sestříhané a Louis Leterrier s nimi opravdu nešetří, takže divák nemá na žádné přemýšlení moc čas. Také k hercům nemohou být žádné výhrady, Edward Norton je spolehlivý jako vždy, Tim Roth zvládá záporáky jako málokdo a Liv Tyler už je vlastně jenom pro okrasu a potřebný romantický motiv. To všechno se ale sráží s šíleně béčkovým obsahem, v němž najdeme víc klišé než v německých romantických filmech, kde si dva milenci vyznávají lásku na úchvatném mořském pobřeží. Incredible Hulk tak nemá šanci stát se takovou klasikou, jakou je už dnes třeba Raimiho Spiderman, ale jako nenáročný komiksový výplach funguje více než dobře- a to někdy bohatě stačí.. 70% ()

KlárkaS

Moc násilí, otravná Liv Tyler (Zdá se mi to, nebo hraje pokaždé ufňukanou dceru někoho významného?), nedůvěryhodné efekty, přehnaně moc hollywoodských klišé + sexy, charismatický a skvěle hrající Edward Norton (který je mimochodem o hodně lepší než Robert Downey!). ale aspoň jsem se vůbec nenudila (a to se o Iron Manovi říct nedá). ()

DaliX

Ale hej, bolo to nadupané, strhujúce a akčné ale predsa len tomu niečo chýbalo. Keby som si mal vybrať medzi Hulkom a Iron Manom víťazí Iron Man. ()

Big Bear

Já nejsem příznivcem ani amerických komixů, natožpak zfilmovaných americkcých komixů a i když řadu těch kreslených hrdinů znám, nemám potřebu si shánět origo časopisy z dob kdy naši tátové to hltali jako my později Ábíčka a Čtyřlístek (To byly panečku komixy! Galaxie, Tvrz, Kruanova cesta, Poselství malého boha... --- Tedy spíš ty americký tátové, mluvím tak nějak všeobecně. V Americe bych ten poválečný kult počínajícího atomového věku a letů do vesmíru a všechno kolem Spidermanů, Avengers, Batmanů, Capt. America atd... snad i chápal... Ale mějte si mně tu za arcikacíře a klidně mně pošlete někam ať se na to tedy nekoukám (což je pravda), ale když v takovéhle s odpuštěním ptákovině vidím hrát lidi jako Nortona nebo dokonce Rotha! (jindy za M. Caina atd..) jak hrají na plný gule v něčom co možná mělo zůstat jen na papíře... nevím nevím. Je to jako vidět hrát Hrušínského v Kameňáku. To je můj dojem. Jinak na rok 2008 působil film z hlediska efektů dost zastarale, lecos bylo vidět do pixelovata... Hulk běžící potokem např. ani nečeřil tlapama vodu což třeba v o devět let starším seroši Putování s dinosaury tvůrci neopomněli... Celá ta příhoda se Shrekem pro dospělé mně prostě nějak moc nedostala a to ani když jsou tam Hummery, Apache a další technika US. Army rozmělňovány na jednotlivé díly i s osádkami což mám jindy celkem rád ... Takže za dva vpichy sajrajtu stačí. * * ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt