Mladý vedec Bruce Banner doplatil na genetický experiment, ktorému ho v detstve podrobil nezodpovedný otec. Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. V emotívne vypätých momentoch samení na zúrivé a neovládateľné monštrum, ktoré zničí všetko navôkol. Preto utiekol do Brazílie, kde sa skrýva a učí sa sebaovládaniu. Na jeho strane stojí priateľka Betty, jeho protivníkom je Bettin otec, bezcitný generál Ross, ktorý sníva o zmutovaných vojakoch pre vojnové ciele. Ross poverí supervojaka Emila Blonského, aby Bruca našiel a priviedol z Brazílie späť do vojenských laboratórií. Aj vojak Emil Blonsky je ľudské monštrum, ktoré má v sebe generálom vynájdené sérum. Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom Blonskym, ktorý pustoší všetko okolo seba. (TV Markíza)

POMO

Unikátne herecké obsadenie versus primitívna charakterizácia postáv na úrovni dvojrozmernej PC hry. Veľkofilmová ambicióznosť versus béčkovitá klišoidnosť. Vážne sa tváriaca gýčová obrazová štylizácia a fetišisticky priamočiara a samoúčelná militaristická akcia. Proste „completely new level of weird“, aneb zábavné guilty pleasure hodné Zlatej maliny za najhorší film roku. ()

Tom Hardy

Je to rozhodně jiné, než minulý Hulk. Přesto to na něj vlastně slušně navazuje a i když mám Nortona rád, nezbavil jsem se pocitu, že mi tam ten Eric Bana chybí. To mi nicméně nezabránilo v tom, abych si užil vynikající akční scény a především pak lahůdkového Tima Rotha - toho člověka je škoda pro každou roli, která nemá v popisu práce šílené chování. ()

Cervenak

Norton si to celkom užíva (jeho znudený výraz z Iluzionistu ma straší dodnes), film má väčšinou solídne tempo a záverečné "smash" ma náramne bavilo, ale... nič iné tam nie je. "Príbeh" to vlastne nemá, dialógom zúfalo chýba šťava (sem-tam dobrá hláška by fakt bodla) a Tylerka, Roth a Hurt sú načisto nezaujímaví - ako postavy i hereckými výkonmi. Tretia hviezdička je vlastne len za záverečné cameo. ()

Isherwood

Na začátku Letterier sfoukne Leeho práci během úvodních titulků, ale tím pozitiva ve vztahu k minulému filmu končí. Tři akční scény ve dvou hodinách mi ani tak nevadí, protože i bez soubojů Hulka s armádou se ve filmu furt něco děje a solidně to odsýpá, jenomže Leterrierova parketa je na poli kontaktních soubojů v aréně či mafiánských doupatech. V rozsáhlejších scénách zoufale krade, kde ho zrovna napadne, takže úvod je ‚bourneovské Maroko‘, přepad na univerzitě kopíruje Angovi tanky z pouště a závěr je o tom, kterak se můžou vyřádit machři přes CGI. Zbytek je sterilní až hanba, takže osudová láska vyšumí a divák je smutně zakroutí hlavou. Jsem ale docela zvědav, jestli v závěru nabízená týmovka opravdu vytáhne do boje. ()

Malarkey

Existuje zbytečný film, dost dobře známý jako remake, vytvořený Hollywoodem, který je prostě na nic, natáčí se film o něčem, co už se jednou natočilo a důvod je většinou takový, že se to točí pro Americké publikum, jenže už se nepřemýšlí, že stejnak film vlétne do kin i v Evropě, takže je to celkově všecko řádný nesmysl. Jenže ještě existuje jedna várka tipově naprosto zbytečných filmů a tu započal právě Neuvěřitelný Hulk. Než vnikl tento film, Ang Lee natočil oficiálně první díl Hulka, s tím, že zaujme stejně jako tenkrát Spiderman a bude zaděláno na další komiksovou legendu z komiksů od Marvelu, jenže ejhle. Eric Bana v roli Hulka ztroskotal a Ang Lee prodělal co mohl. Hulk byl prostě propadák. Jenže Marvel se svého zeleného netvora nechtěl vzdát a tak několik let na to vydal prohlášení, že se natočí Neuvěřitelný Hulk, což pro každého bylo rozhodně neuvěřitelné, ale později jsem se ujistil že naprosto zbytečné. Edward Norton, i když se snaží i Louis Leterrier, který se troufá o ty nejakčnější scény, prostě v Hulkovi nedokázali najít potenciál, který on prostě nemá. Snaha by možná byla, ale celkově zpracování stojí za hovno, když to tak troufale řeknu. Tři hvězdy jsou průměr, stejně tak jako má Daredevil, jako mají koneckonců třetí díl X-meni, stejně jako má první Hulk s Ericem Banou v hlavní roli. Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelně průměrný. Natočil prostě zbytečný film, přestože věděli, že ten první díl stál za starou belu. Snažili se přemoci něco, co přemoci nelze. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $134,806,913Tržby Celosvetovo $263,427,551Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,118,035Tržby za predaj DVD v USA $69,475,067║ „Návrat Hulka, druhý pokus?“ -tak by sa dalo v krátkosti označiť jednoducho počínanie tvorcov. Je dosť prekvapivé, že po piatych rokoch od prvého pokusu previesť na plátna kín prerostlého zeleného Hulka (2003) od režiséra Anga Lee, si producenti nedali pokoj a nepoučili sa. Nedá sa povedať že by tento film nebol dobrý, problém je že je len dobrý a nijak moc okúzľujúci, ako celok nevychádza z radu priemernosti a pri comicsovkách ako Spider-man či X-Men vypadá moc neprepracovane či pokusne v rámci vizuálu. Prvý Hulk ostal už skoro zabudnutý v dave ostatných výborných comicsoviek a nový pokus o zrodenie dopadol na prekvapenie absolútne totožne. Všetka tá nesúrodosť je práve aj v novom počine od Francúzskeho režiséra Luisa Leterriera, ten sa preslávil akčnými peckami ako Kuriér či Utrhnutý z reťaze a treba uznať že mu to išlo ale čo robí na projekte, kde by bolo treba vystavať aj silnejšiu psychológiu postáv, je pre mňa záhadou. Kde bol prvý Hulk slabý je tento ešte viac, okrem miestami až katastrofálnej počítačovej animácie a priamočiareho príbehu, bol dosť zlý aj výber hercov. Neviem čo si chceli tvorcovia dokázať výberom Edwarda Nortona do úlohy Hulka ale asi aj nič nové u herca jeho formátu, lebo práve on v poslednej dobe beztak berie jednu horšiu úlohu za druhou. A zlým obsadeným úloh by sa dalo pokračovať ďalej, jedine Liv Tyler obstojí a aspoň spríjemní svojou krásou pohľad nášmu oku. A popri tom film nezačal zle prvých 20minút je celkom fajn, nijak výnimočných ale zatiaľ nič nekazili, prvý vážny kopanec príde až vtedy, keď Hulk vyskočí z prítmia a ukáže nám svoju digitálnu tvár, kde nie je ani len štipka zlepšenia oproti staršiemu predchodcovi. Akcia je ďalší bod, čo nemá šancu ohromiť a len ponúka prevarenú vodu, toho čo sme mali možnosť vidieť už v omnoho lepších spracovaniach, záverečný súboj dvoch zmutovaných obrov tiež za moc nestojí a tak pri celkovom zhodnotení je len ťažko nájsť niečo, nejakú aspoň len momentku, čo by stála za to aby sa dalo k filmu ešte raz z chuťou vrátiť. /videl v kine: 55%/ __Poznámka: pre porovnanie Hulk(2003) stál $137milionovUSD, v USA zarobil $132,177,234, Celosvetovo $245,360,480!? a dokonca mal rovnakých producentov(Avi Arad, Gale Ann Hurd) ako v tomto novom počine z roku 2008, takže potom o čom tu je reč, škoda že na projekt nedali aj rovnakého režiséra ()

Djkoma

Druhý film o přerostlém a přemutovaném zeleném stvoření, které občas je také velmi chytrým doktorem, mě trochu děsil ještě než byl natočen. Potenciál samotného Hulka jako postavy od Marvelu není v mých očích zrovna veliký. Ta postava je zajímavá sama o sobě možná do nějakého psychologického filmu, ale tam nikdy na 100% využita nebude a v akčním filmu je to zase "jen" mlátička na blízko,která nepůsobí moc efektivně. Moje obavy a strach rozprášil Louis Leterrier s Edwardem Nortonem. Vytvořili Hulka, který se mlátí velkou část filmu a přesto když není zelený působí jeho doktor jako obyčejný podivín s IQ nad 150. William Hut stejně jako Liv Tyler a Tim Roth splnili očekávání a předvádí co umí a výsledek? Pro mě spokojenost, která nemůže být podpořena naprosto plným hodnocením, ale "pouze" 4* a slovy chvály. Akce je velmi koukatelné, efekty také a příběh se ničím nezdržuje. Příjemná a přímočará komiksová adaptace. ()

Renton

Scénář: Zak Penn .. Marvelácký zelený přírůstek je slabší než jejich nedávný briskní Iron Man a nakonec nedostihl ani svého o pět let staršího bratra z režijní taktovky Ang Lee. Rychlokvasící, přepisovaný scénář bez komplexnějšího pohledu, nadhledu, nějakého výrazného humoru či akce (Louis Leterrier zůstal krutě nevyužitý, protože právě skvělou akci on umí - když má tedy prostor), díky kterému film působí jako nějaká epizodka z většího celku (čemuž napomáhá Tony Stark při svém shánění kamarádů do party). Tohle byl film pouze o tom, že ten kamarád v jejich fikčním světě také existuje a co zhruba dokáže a více (a snad lépe) předvede až jindy (čemuž odpovídá i původní produkční plán "direct to DVD"). Standard průměru, kde k vyšším metám nestrhne ani akce, ani psychologie postav a to ani přes fakt, že Edward Norton je jako skrývající se Bruce Banner velice přesvědčivý. ()

KarelR

Norton to fakt musel brutálně přepsat. Nikdo mi nenamluví, že najali Leterriera, aby režíroval film, jehož plných 50% je (nefunkční) romantické drama a ve zbytku času zelené monstrum jen tak by the way trhá policejní auta na kusy. Chemie mezi Nortonem a Tylerkou je nulová, dialogy nadmíru stupidní a zachraňovat tak musí slušné akční sekvence, fóry s kalhotama a Roth, který jako jediný dokáže párkrát zahláškovat. Žádná nabušená jízda se tedy nekoná a kdyby tomu všemu na konci Tony Stark nedal alespoň trochu smysl, byl by tenhle restart úplně zbytečný. 5/10 ()

DaViD´82

Z tohohle pojetí by měl Bruce Banner radost. Místy by byl nadšen tak, že by si v klidu vrněl jak malé robě na prsou své matičky. No a místy by ho to rozčílilo, že by i jeho alter egu byly ty elastické gatě sakra malé. Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelná jízda po sinusoidě zábavy. Ba ne, kecám. Po sinusoidě kvality. Zatímco v mnoha momentech a scénách to funguje snad i lépe než verze Anga Leeho, tak jako celek je to na půl cesty odnikud nikam. Leeho adaptace je více "bannerovská", Leterrierova zase jednoznačně "hulkovská". Jak příznačné. Je na vás co vám více sedne. Nabízí se srovnání s prvním počinem Marvelu - Iron Manem. V něm fungovala omáčka okolo jako styl, herci a zaostávala akční složka, finále a ostatně i záporák. Tady je to takřka přesně naopak. Záporák a akce ujdou (stále však žádný zázrak), ale ten zbytek je takový nijaký. Třeba mezi Nortonem a Tylerkou to jiskří asi jako jiskří vypojený elektrický sporák. Paradoxně to funguje více ve chvílích kdy je on v tom mizerném CGI provedení. Navíc je to oproti Železňákovi suché. Žádné vtípky, žádné hlášky (čest výjimkám). Čímž vůbec neříkám, že je to špatně. Ve výsledku jsou tu tedy dva dobré žánrové filmy namísto jednoho skvělého. Ale jak naznačuje závěr, co není může být (jakože asi brzy bude). Jo a ještě jeden zápor. Místo odhaleného Nortona bych v té sprše spíše ocenil Liv. Příznivci americké náhražky za chybějící mytologii mají i tak důvod spíše ke spokojenosti. My ostatní máme aspoň kvalitní přírůstek k těm nemnoha zdařilým barevně rozpustilým komiksárnám. A nějak jsem vám dostal chuť na klasičtější pojetí Jekylla a Hyda... ()

Superpero

Neuvěřitelně tupý Hulk! Nechápu, jak tohle mohli vůbec pustit do kin!!! První hodinu tam Norton je ubrečenej žebrák. Pak se změní na Hulka a neuvěřitelně debilně se tam honí s hummerama někde na louce. Pak svede tak blbej souboj s Timem Rothem (ok setře ho stylově) a s vrtulníkama, že lepší efekty snad měly i filmy z 90. let. Dále brečí nahej ve sprše, kterou si plete s rotačákem!!!!!!!!!!! Pak tam další hodinu všichni zmateně a nevýrazně běhaj a pak je finální bitka, přijde Downey jr. a šmitec. Nápaditější a propracovanější scénář najdete i v pornoprůmyslu. Hulk Erica Bany by obě monstra z tohohle filmu profackoval jak nic a ještě by u toho stylově hopsal po poušti. ()

Rob Roy

Leterrier se okatě veze na bourneovském stylu (úvod v Brazílii, hudba). Norton je psanec na neustálém útěku před armádou a zároveň řeší svůj problém. Je to natempované, ale není co hrát, dialogy jsou i na popcorn hodně velké béčko, plné těch nejklišovitějších frází, patosu, polibků v dešti a smutné hudby, "ironmanovský" nadhled nečekejte. Hulkovy mlátičky trikově slabší a ve tmě a vůbec mi chyběla velkolepější výprava. Průměrný popcorn ze kterého si zítra skor na nic nevzpomenete P.S proč Liv Tyler pořád šeptá? ()

Bluntman

Líbí se mi, jak se oslovují dva různé typy diváctví a dva různé typy diváků. NEUVĚŘITELNÝ HULK je naprosto ideální oddechový letní blockbuster, kterému nechybí jak romantická linka pro ženy, v které se hodně šeptá, ale rozhodně není vyšeptalá, tak i akční bitky dvou monster s posílenými zvukovými efekty určené pro mužskou část obecenstva. Zároveň si Marvel připravuje půdu pro další komiksová dobrodružství a plánovaný crossover, takže se oslovují zasvěcení fanoušci narážkami nejen na marvelovské universum (úvodní titulkové S.H.I.E.L.D., tak i závěrečné předtitulkové cameo), ale i na hulkovská dobrdoružství let minulých (NEUVĚŘITELNÝ HULK jakoby začal tam, kde HULK před lety skončil, a hlas i malá role pro Lou Ferrigna z původního seriálu pobaví)._____ Leeho psychologická verze byla jednou z nejkomiksovějších adaptací vůbec, protože prostřednictvím důmyslného rámování a rozdělené obrazovky se nabízelo stejné čtení jako při listování strámkami komiksů. Leterrierův "restart" naproti tomu nedodává shakesparovskou hloubku zelenému monstru a záběry nekomponuje jako komiksovou stránku, ale komiksové políčko na té stránce, a tak se jeho film zdá subjektivně delší než Angova verze. Přestože se tak Leterrier - na rozdíl od Leeho - neadaptuje na schopnost mladé generace přijímat četnost informací při sledování, na diváky se nezapomíná: ať již jejich úlohu suplují dva náhodní studenti, kteří se omylem připletou do bitky v parku a vše natáčejí a glosují, nebo vojáci v závěrečné řežbě._____ Zatímco HULKA lze vnímat jako hypertextové dílo, absorbující a přetvářející komiksové vlivy, NEUVĚŘITELNÝ HULK je pojat jako intertext, ve kterém jsou patrné inspirace greengrassovskou akcí v úvodu či matrixovským "Super Burly Brawl" v závěru a celý "flick" je pak variací na Krásku a zvíře, v němž hrdina netrpí oidipáčem. Bavil jsem se. Bluntman smash! 90% ()

Fr

Bylo spatřeno zelené monstrum…. Po zajímavém úvodu, ve kterém se nám představuje hlavně L.Leterrier a kdy je v rychlosti osvěženo to, co by jsme měli vědět, přijdou bohužel pasáže, které mohou nudit. Romantické dialogy (,,alespoň mi dovol, abych Tě doprovodila na nádraží“), povídání, rozkrývání skutečností a pocitů sice ukazují, že HULK je taky ,,jen člověk“, bohužel na tempo snímku mají neblahý dopad. Ale finální bitva je určitě lepší než v IRON MAN ovi. A myslím, že film je i více komiksovější a dobrodružnější. Tak a co bude dál? ,,Co kdybych Vám řekl pane Starku, že dáváme dohromady tým… ()

LIVINGDEAD

Těch 113 min. se šíleně táhlo! Nemohl jsem se dočkat konce, abych do DVD přehrávače mohl vložit jiný film! Podle mého názoru je herec Edward Norton nesympatický chlapík, který se na roli Hulka vůbec nehodil! Celkově mne příběh nezaujal. ----> 3 slovy : "NUDIL JSEM SE"! ()

Nathalie

Marveláci splácali prakticky nepoživatelný zelený dort. Jediná třešinka v podobě barového camea lahodí, ale je ukradená z Ironmana. 50% ()

Dever

Použitých 900 vizuálnych efektov, presvedčivý Edward Norton. Proste krása....................Soundtrack Craig Armstrong: 1. The Arctic ,2. Main Title ,3. Rocinha Favela ,4. A Drop of Blood ,5. The Flower ,6. Ross' Team ,7. Mr. Blue ,8. Favela Escape ,9. It Was Banner ,10. That Is The Target ,11. Bruce Goes Home ,12. Ross And Blonsky ,13. Return To Culver University ,14. The Lab ,15. Reunion ,16. The Data/The Vial ,17. They're Here ,18. Give Him Everything You've Got ,19. Bruce Can't Stay ,20. First Injection ,21. Is it safe? ,22. Hulk Theme , ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (viac)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt