Mucha

• Česko Moucha (viac)

matestlust

Jedno z kutlovních děl minulého století, zároveň jeden z nejúspěšnějších a pro mě nejlepších, děl mistra Cronnenberga. Filmu nechybí absolutně nic. Režisér vybral do role geniálního vědce dokonalého Golbluma, na kterém stojí 3/4 celého filmu. Zároveň dokázal vyvinout neskutečně depresivní a hutnou atmosféru, která, s vědcovou proměnou, stále roste a roste. Dle mého názoru jeden z nejlepších hororů vůbec! ()

duklak2

Fuj, fuj a ještě jednou fuj. Může se zdát, že takto začíná komentář k nějakému velmi špatnému filmu, ale zde to neplatí. Mouchy nemá nikdo rád. Je to hmyz, který pije lidem krev a přenáší bacily. Tento film mě v mládí minul a tak v poslední době doháním resty a nestačím se divit, jaké skvělé snímky mě minuly v mém útlém dětství. Musím se přiznat, že mě film Moucha velmi mile překvapil a bavil mě od začátku do konce. Tou větou fuj, fuj...., kterou začínám tento komentář jsem myslel hlavně přeměnu hlavního hrdiny v mouchu. Je to velmi nechutné a při sledování všem doporučuji mít prázdný žaludek. I když si tento film (už možná nikdy, hlavně díky té nechutnosti, kterou obsahuje), nepustím, tak v mém srdci si své místo určitě zaslouží. Za pár dní si pustím 2. díl a nesmím zapomenout také na úplně první Mouchu z roku 1958. ()

Earl_23

Jakožto 8888. hodnotící tohoto filmu na csfd.cz si nemůžu odpustit alespoň krátký komentář :-). Moucha je skvělý sci-fi horor, který však těží jen z odpornosti a propracovanosti samotné proměny mouchy. Proměna jako taková je úžasná a možná ještě žádný snímek neměl tak propracované masky. Jeff Goldblum se skutečně mění před očima diváka. Škoda že nic dalšího film prakticky nemůže nabídnout. ()

JASON_X

Co se dá o tomhle geniálním filmovém skvostu ještě nového a originálního napsat? Asi nic, jen opakovat stokrát opakované - brilantní příběh, dokonalý Goldblum, skvělé oldschoolové triky (CGI se může jít bodnout), velkolepá nechutnost... Jeden z vrcholů horrorové fantastiky. V roli gynekologa sám David Cronenberg. ()

oLí

10/10 Děsivé ! Moucha rozhodně není filmem pro slabší nátury. Námět by se dal zařadit spíše do žánru sci-fi, ovšem hororová složka jasně převládá. Ten stroj už sám o sobě vypadá strašidelně. Proměna hlavního hrdiny jakbysmet. Film pomalu nabírá na otáčkách a při závěrečné desetiminutovce začíná naprosto drtivej blietzkrieg na divákovu psychiku... Totálně masakrozní snímek, nejlepší Cronenberg. ()

Sawy

David Cronenberg musí být asi úplnej magor.Moucha je fakt hodně nechutný film a díky skvělým efektům a maskám je to ještě horší.Přesto jsem se u filmu nějak moc nebál,ani ho nepovažuju za horor,spíš za sci-fi.Jeff Goldblum tady podal dokonalý výkon.Jeho proměnu v mouchu jsem mu naprosto věřil,jeho strach i nadšení z toho co bude,zahrál to zkrátka mistrovsky.Geena Davis je taky dobrá a konec je super.Přesto film neřadím ke svým nějak extra oblíbeným.Je hodně dobrý,ale ne nezapomenutelný.80 % ()

Sprite

Na svoji dobu brilantně zvládnutý film a i teď se na to dalo s údivem dívat, ale nedokázalo mě to dostatečně udržet u obrazovky. ()

Shaqualyck

...aneb když opravdu hodně čtete Kafku a vyloženě nezdravě fušujete do fyziky. Inu, i takto může vypadat příspěvek do pořadu "Šílená Věda". Zvlášť je-li jeho autorem zapálený entomolog Cronenberg. ()

Mordenroth

90%. Tento film som prvý krát videl, keď som mal 11 rokov a asi týždeň som musel spať s rodičmi, pretože som sa z toho strašne bál... Dnes mám 23, film som doteraz videl dva krát, ale pri spomienke na ten príbeh (a hlavne na tú masku!) mi doteraz behá mráz po chrbte... Toto bola asi najstrašidelnejšia maska, akú som kedy vo filme (zatiaľ) videl a viac krát ju už vidieť nechcem. Pre istotu... ()

ScarPoul

Muchu som kedysi čítal v Hitchcockovej poviedkovej zbierke a ako jedinú si ju dodnes pamätám. Vidieť KONEČNE film je pre mňa teda do určitej miery udalosť. Cronenberg tu priviedol ( aspoň pre mňa) to o čo sa snažil od začiatku svojej kariéry až do konca 90.rokov. A teda ničiť a transformovať telesnú schránku toľkými spôsobmi, ako je to len možné. Obrovské plus filmu ( mimo na tú dobu skvelé masky) je tá psychológia za tým. Aj napriek zápletke to vôbec nie je hlúpy film. Má pre mňa rovnaké presahy, ako mal pre mňa Frankenstein v knižnej podobe. A zároveň to vo finále pekne graduje a tlačí na pílu v rámci nechutností. Som veľmi spokojný. Skvelá hudba a perfektné duo Goldblum a Davis. Podobné pocity spokojnosti som mal pri podobnom žánri, keď som videl Carpenterovú Vec. Určite sa k tomu ešte vrátim. Atmosféru to má parádnu. ()

HateBreeder

Tento film je skutecne odporny, ale rozhodne vas nenecha chladnymi. Byl to prave tento film, kde sem poprve videl hrat Jeffa Goldbluma a od te doby, at uz ho vidim v jakemkoliv filmu, vzdycky cekam, ze se zacne menit na tu odpornou zrudu :). Jeffuv vykon v tomto filmu byl skutecne odzbrojujici, ten jeho pohled, kazdy den, jak na sobe pozoroval zmeny, a vyraz v jeho ocich, ktery spojoval strach, nadseni, zvedavost, a ke konci take nenavist a silenstvi - to vse bylo podano prirozene, uveritelne a Jeff uz NIKDY nezahral to co tady, i kdyz se mu jeste naskytlo par dobrych roli. Dalsi kdo ve filmu zazaril byla Geena Davis, kterou sem za jeji "odvahu" a "schopnost vzdy byt v nespravny cas na nespravnem miste" uprime nesnasel, protoze mi pri jeji odvaze praskaly nervy. No Cronenberg nezklamal a natocil vskutku odporny, ale take desivy a realisticky-hruzny film, ktery co se zrudnosti tyce hrave prekonava alieny, the Thing, a podobne snimky. Ale nebylo to ono musi monstrum, co me ve filmu desilo nejvic, nejhorsi byla ta samotna promena, kdyz sem si predstavoval, kdybych neco takoveho prozival ja, s kazdou dalsi hodinou bych se bal podivat do zrcadla, ten strach z neznama a ten strasny pocit z toho, co se neodvratne blizi, to vse je asi to, cim film na vsechny tak silne zapusobil. Nezbyva mi nic jineho, nez celemu "musimu" tymu gratulovat, jejich film se do me pameti zapsal nesmazatelnym pismem. ()

5150

Speciální efekty na vysoké úrovni (Chris Walas. Inc. - Walas se později režijně ujal pokračování). Cronenberg v cameo roli gynekologa. Přesto zůstává mým nejmilejším Cronenbergovým filmem VIDEODROME..)) ()

BoPo

Film, ktorý bol v svojej dobe top v rámci svojho žánru. A treba uznať, že kvalitu si dokázal zachovať aj do dnešnej doby. Atmosféra a postupné sledovanie premeny je tým najväčším kladom filmu. ()

Beast

Pamatuji si tenhle film, kdyz jsem ho videl jako malý a opravdu jsem se dost bál - dokonce jsem ho napoprvé strachy ani nedokoukal. ()

Litsarch

Goldblum parádně zahrál vědce posedlého svým výtvorem, který změní svět. Opravdu originální příběh, skvěle natočený s perfektní vzrůstající atmosférou a na rok 1986 opravdu dobrým zpracováním. Brundlefly byl přesně takový, jakého jsem si na začátku představoval. Moc dobrá klasika mezi sci-fi. Krásná, romantická, napínavá, inspirující, šokující a smutná zároveň. ()

Mononoke.

Super scifi horor se skvělými momenty překvapení. Rychle odsejpá, ukáže vše co má, skvělý masky.... Slabší povahy (já:) si nestihnou zakrýt oči když Brundlefly při páce v baru lomí štamgastovi ruku vejpůl, nebo když leptá kyselinu na Stathise anebo když z paviána zbyde hrouda masa. Do plného hodnocení něco chybí, ale lépe to v 80tkách natočit nešlo... ()

Terva

Škoda jen, ža takto zpracovaný materiál o teleportaci odradil lidi od jeho dalšího možného využítí. Víte jak by tento přístroj pomohl nejen lidem, ale celé Planetě? Horor pěkný, leč ta odpudivost tohoto přístroje je uměle vyvolaná. Jeff Goldblum to zahrál nádherně. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)