Mucha

• Česko Moucha (viac)

salalala

Mistr nechutností David Cronenberg ve vrcholné formě. Skutečně hodně nechutný, zároveň ovšem hodně fascinující film s vynikajícím námětem a příběhem. Cronenberg září režijně a Goldblum herecky. Film má dost dobrou atmosféru a výborné masky, i na dnešní dobu hodně dobré. S trikovou stránkou je to ale horší, na druhou stranu tam je ale to kouzlo těch "osmdesátek". Film je strhující a uteče jak voda, jediné, co se dá vytknout, je takový hodně očekávaný konec (čti bez překvapení) a Geena Davis, kterou moc nemusím a ani tady mě moc nepřesvědčila. Kdyby tam byla jakákoli jiná herečka, bylo by to asi úplně jedno. Poctivý sci-fi horor, který bych srovnal asi s neméně podařeným a vynikajícím Predátorem. ()

TominoLa

Neuvěřitelné! 25 let jsem se tomu vyhýbal a až rada kamaráda mě donutila tenhle film vzhlédnout. Jsem nadšen. Ten film neztratil nic ani po tolika letech. Cronenberg je machr. Obsazení Jeffa Goldbluma bylo geniální. Jeho přeměna byla opravdu děsivá. K tomu skvělá hudba, která ještě více vylepšila atmosféru. Nemohu jinak (10/10). ()

JohnMiller

Mucha je asi jediný prípad kde sa mi filmové spracovanie páčilo viac ako samotná knižná predloha. David Cronenberg dokázal vybrúsiť horor a drámu do úplne fungujúceho celku(a to drámy fakt nemám rád) čo musím vyzdvihnúť sú určite drsné gore scény a neuveriteľne dobré masky. Keď si na konci filmu "mucha" sám priložil brokovnicu k hlave čo som fakt nečakal údivom som onemel. ()

Skip

Scény, kdy se Seth postupně proměňuje v mouchu jsou prostě nezapomenutelné a dělají z tohoto filmu opravdovou nestárnoucí lahůdku mezi hororovými filmy. ()

radektejkal

Je to opravdu ten film, o kterém píšu? V originále se jmenoval The Fly II, což mi dává smysl... Sci-fi-hororová povídka George Langelaana z roku 1957 a její filmové zpracování Kurtem Neumannem (nemohlo čekat déle než rok) je kultovní i klasické. Sám mu dávám přednost před touto Cronenbergovou vizí, jejíž "hororovitost" zatlačila základní psychologickou myšlenku "stále vpřed, pár omylů nemůže škodit!". Spisovatel Jan Stern (komerntuje Neumannovu verzi, které rovněž dává přednost) k tomu dodává: "... Něco není úplně v pořádku... Nový talířek prohnaný prohnaný procesem teleportace nese nápis "napaJ ni edaM" Drobná chybka, ale budící hrůzu z "převrácení světa", jímž technika skutečně hrozila a hrozí." Sám považuji techniku za spíše neutrální. To, co budí hrůzu, jsou především a jen lidé, kteří ji hromadně a bezmyšlenkovitě používají. A samozřejmě moc peněz, která za tím vším stojí. ()

d-fens

láska ako jedna z vlastností mäsa :) vtipné....tá premena je samozrejme úžasná ako po maskérskej tak po charakterovej stránke.... ()

GILLWANDER

Je to miestami nechutné ale s tým by som si veľmi hlavu nezaťažoval, keďže film MUCHA je bez debat jeden z najlepších sci-fi hororov vôbec. Skvelé masky z tohto filmu robia dokonalú HNUSarinu, ktorú si musí každý obľúbiť. Ak nie každý tak určite väčšina. Ja do nej hrdo patrím. Mne to pripadalo na úrovni čo sa týka ponúknutej hnuso-odpornosti, sem tam som sa chystal odvrátiť zrak ale napokon som to neurobil. Užil som si každy jeden pohľad na zohaveného vedca, ktorý sa menil na monštrum. Muší muž prekvapil a bez debat sú masky v tomto filme dokonalé. Mne to postačilo na 4*. 80% ()

SonG

NIkdy jsem neviděl tak odporný horror. A nikdy jsem neviděl žádný geniálnější horror než tento. Už v dobách před 8 lety jsem Mouchu sjížděl na videu, a i tehdy, i teď mi naskakuje husí kůže na chudáka Setha v podání Jeffa Goldbluma.Otřesný,ale přitom svým způsobem i krásný film. ()

kagemush

Asi nejkomerčnější film pana Cronenberga.-Já to poprvý viděl jako mlaďoch, v polsku (Poznaň) ,v kině. O Cronenbergovi jsem tehdy ještě vůbec nic nevěděl a z toho filmu si málem ucáknul.Na tohle jsme z českých kin (r.87) rozhodně nebyli zvyklí.Takže nostalgických 80%. ()

BoredSeal

Moucha je geniální film. Je neprůstřelný po všech stránkách, i po letech. Při každé další repríze mě překvapí, jak to klape. Námět mohl dopadnout jako průměrné béčko, ale chopil se toho David Cronenberg a stvořil věčnou klasiku - z obyčejné kostry "hlavní hrdina se mění" udělal inteligentní horor, důkladně a realisticky se věnoval postavám a jejich motivacím a nezklamal ani fanoušky hororu - efekty s přehledem přežily dvacet pět let, pořád působí tak odpudivě a zvráceně a směle ukazují zdvižený prostředník éře CGI plácanin, která se s poctivostí a zápalem týmu okolo Mouchy nemůže srovnávat. :) Říct o tom, že podivín Goldblum je perfektně obsazen do role pomalu degenerujícího vědce, je asi jako říct že je dříví v lese. Určitě jeden z nejlepších hororů vůbec a závěrečný vrcholný triumf v Cronenbergově hororové kariéře - pak už se logicky oprostil od škatulky žánru a pokračuje v točení zajímavých inteligentních filmů. ()

easaque

Sice už přes 25let starý horor, ale neztratil nic na své atmosféře a stále je působivý i díky kvalitním maskám a trikům. Hlavně to na nich není založeno a jen vhodně doplňují děj, v kterém jde spíš o psychologii postav. Navíc to v příběhu nezklouzává k běžným hollywoodským trhákům a vyhýbá se standardním klišé a k tomu ještě kvalitní Goldblum, bez kterého by to asi nebylo ono. Takže tuto klasiku doporučuji a dávám slušné 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morloth

Nevím co k tomu říct, z počátku mi film přišel trochu jako nějaká americká televizní záležitost, herecké výkony byly podivné, ale potom jsem si buď zvykl, nebo se to změnilo, ale nakonec mě film pohltil, líbilo se mi zejména Goldblumovo muší vrtění hlavou. Sice to nebylo zcela dokonalé, ale určitě to zapůsobilo. ()

Hennes

Jeden z prvních hororů, který jsem kdy shlédl na VHS. Jeff Goldblum se svým vědeckým experimentem mění v mouchu. Postupná přeměna je děsivá a dodává snímku správnou atmosféru. Výborná práce herců, ale i maskérů a kameramana. Snímkem se prolíná kromě sc-fi hororu i kousek romantiky. ()

Jonash87

Povedený horor! Začátek nenápadný, pak se film pomalu, ale jistě přibližuje k finále, které je opravdu správně hororové (a odporné). Zajímavý scénář, temná atmosféra a skvělý výkon hl. hrdiny Jeffa Goldbluma! Na rok 1986 také slušné efekty/masky. Palec nahoru. ()

Martin741

Prva Moucha, ktoru som videl, a to hned od rezisera Cronenberga. Masky vyborne, prerod cloveka na muchu je opravdu desivy a strasidelny. Najviac ma dostala scena, ked sa tej zenskej namiesto dietata narodila larva .... coho asi, to nech si kazdy domysli : 100 % ()

Wiikii

Galadriel přesně vystihl i mé pocity z tohoto sci-fi dramatu ve svém komentáři. Je to dokonalý snímek, ale poslední minuty ukazuje až moc a Cronenberg měl nechat diváky, aby si nějaké věci domysleli. A za tyhle nechutnosti co lehce kazí emotivní prožitek musím filmu strhnout 1* a tedy cca. 10 - 15 % ... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

zdenotvor

Príbeh vedca Setha Brundlea,ktorý spojil svoje DNA s DNA muchy a v priamom prenose vidíme celú jeho premenu a rozklad telesnej schránky...... Jeff Goldblum je svojim vzhľadom ideálnou postavou pre toto dielo,pohyby,výrazy a chovanie muchy veľmi dobre vystihol. Oskar za masky pre Chrisa Wallasa je plne oprávnený a niektoré zábery boli naozaj dosť odporné. Pekný mix horôzy,scifi ,melodrámy a zároven metafora pre v danej dobe prepukajúcu chorobu AIDS. ()

rakovnik

Parádní nápad přetavený ve skvělý horror, navíc s dobrým herci v hlavních úlohách. Mnohé scény si budu pamatovat asi navždy, bez ohledu na to, jak se při dnešních možnostech jeví efekty. ()

honajz2

Největší problém Mouchy je v tom, že je strašně utahaná. On než vůbec k nějaké přeměně začne docházet, je polovina filmu v háji. A že by to do té doby bylo nějak zajímavé, to ne. Pak už se to teda rozjede, je to celkem poutavé (avšak nějaká silnější atmosféra by se šikla) a i dostatečně hnusné až do samotného finále, ale to čekání na to, než k tomu dojde, je docela úmorné. Jako ok, je to zajímavé, kdyby to nebyl remake, tak to i označím jako něco fakt originálního, i když body horrorů je málo. Příjemně mě překvapil i humor, co tam občas je, a to i v místech, kdy jde do tuhého (naprosto mě dostalo, když tam Brundle leze po tom stropě a tý stěně a úplně nadšeně tam vypráví: "Bude ze mě něco velkého. Brundlemoucha! To by mohl být dobrý námět na knihy pro děti."). Ale upřímně, na víc jak 3* to nevidím ani náhodou. EDIT: Tak po čase to na slabé 4* vidím určitě, ono se tomu vlastně tolik vyčítat nedá a pro mě osobně to je lepší než starší verze. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)