Mucha

• Česko Moucha (viac)

cinemag

Prima horor, dnes již polozapomenutý. Dobrý námět - člověk měnící se v mouchu. Kdybych hodnotil před deseti lety dal bych o hvězdu víc. ()

Nivenx

The Fly není ani moc hororem u kterého bych se bál nebo lekal, ale spíš temným scifi s parádní atmosférou a neuvěřitelnými maskami a efekty. Hlavní roli získal Jeff Goldblum a zahrál to naprosto fenomenálně, ani herečka, která tam hrála s ním nezaostávala. Příběh je povedený a není co vytknout. Tenhle film pro mě patří do historie stejně jako např. Vetřelec, který měl ale lepší pokračování, protože zde druhý díl stojí za houby. 90% ()

Deyw

klasika. netreba vic slov..vrchol cronenberga..vzdy me to upouta a nepusti..i kdyz je to stary jak hovno tak to porad vypada skvele.. (az na konec) ()

matezzz

Opravdu působivě nechutné a odporné. Ostatně takové to má být a takové to chceme, ne? Masky bylo oceněny oskarem a určitě po právu. Skvělý výkon Jeffa Goldbluma. Jeho přeměna na vás dýchá z každého nového záběru. A to jak fyzická, tak psychická. A že je to přeměna radikální... ()

Triple H

Včera som to v noci videl v telke po veľmi dlhej dobe a prekvapilo ma ako dobre tento film znáša zub času. 23 rokov už je úctyhodný vek, ale Mucha je stále čerstvá a aj technicky špičkovo spracovaná (a pôsobivá!). Až som zabudol aký odporný tento film miestami je- brrrr. Skutočne jeden z najnechutnejších hororov aké môžete vidieť. Ale v rámci žánru veľmi dobré, aj vďaka dobrým hercom. Jeff Goldblum tu podáva svoj životný výkon a stojí to za to. Škoda, že to pre väčšinu pod tým nánosom humusu zapadne. Sranda ale je, že čím som starší, tým mi príde čudnejšie, že takéto úchylné bizarnosti vymýšľa nejaký dospelý chlapík. Čo sa tomu Cronenbergovi preháňa hlavou do frasa? ()

eye candy

Cronenbergův rymejk Mouchy dnes už patří mezi klasiky scifi-hororu a to naprosto oprávněně, nepočítám-li totiž prvních 20 minut, které přetáčím (protože je pro mě zabíjí úchylnej ksicht Jeffa Goldbluma), s každou další minutou a přibývajícím vředem a chlupem je film lepší a lepší a v závěru graduje do fakt povedenýho finále, které z diváka vyždíme mnoho rozporuplných dojmů. Převažuje hlavně kombinace znechucení a pocitu lítosti nad neblahým osudem hlavního anti-hrdiny, kterému se ta mixologie decánko vymkla z rukou. Jeho postupná fyzická přeměna v mouchu je, co se efektů a práce maskérů týče, labužnickým zážitkem a jednomu to pokaždé znovu připomene, jak skvělé jsou tyto staré postupy, kdy se většina práce ještě dělala před kamerou a ne v pp na počítači. Originálně a napínavě zpracované téma nemoci a toho jak se v průběhu člověk mění a rozpádá zevnitř i zvenku před očina svých bližních. ()

Mr.Ripley

Nechutné, vtíravé, tísnivé, hutné, mrazivé, romantické a v neposlední řadě, naprosto odzbrojující podívaná, jež nikdy ve svém životě nechci vidět znovu. Z tak brilantní psychologické přeměny mi bude špatně ještě hodně dlouho! ()

LeoH

Kousek Krásky a zvířete, kousek Růží pro Algernon a spousta originálních postřehů o živočišném druhu zvaném člověk. Vlastně jsem si to pouštěl na podnět své milé ženy pro kontrolu, jestli už to můžou vidět děti, a vyhodnotil, že zatím nemůžou, ale zároveň mě po těch letech překvapilo, jak je to dobrej, silnej, chytrej biják. Hnusnej ne takovým tím líbivým, příjemně šimracím způsobem, ale echt odpudivej – nikoli ovšem, aby šokoval, ale aby cosi řekl mimo jiné o děsivě nelidské podstatě lidské touhy po dokonalosti. Chlapík pozorující a ve světlejších okamžicích suše ironicky komentující svůj vlastní tělesný i duševní rozklad, dokud mu pud sebezáchovy úplně nezatemní smysly, to je moc pěknej materiál na přemýšlení. ()

tatanapope

Na svou dobu, velmi povedený snímek a myslím, že i jeden z prvních, kde se objevilo téma teleportu. Tudíž film nápaditý a originální. Efekty moc pěkné a děj celkem poutavý. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

Sfinkter

I když je tento remake starý téměř jako já, narozdíl ode mě neztrácí na kráse. Nebezpečný experiment, pozvolná proměna do odpuzující podoby organismu, který zavrhuje veškerá společnost a závěr, který je totálním opakem happyendu, jsou pro mě Cronenbergovou klasikou. ()

Týnkaa

fůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůj, málem jsem hodila šavli, a teď nemyslím tu co se hází do žita... fůůůůůůůůůůůůůůůůůj... ble... pfff... mazec, už se na to nikdy nepodívám... ne že by to bylo tak špatný, no jen se prostě bojím té Brundlemuchy.... tfi... no co tu budu vypisovat, mrkněte na to, fakt síla... ()

Mr.Bulanek

Remake, který vešperkoval film z roku 1958. Jak v maskách, což je pochopitelné 28 let je velký rozdíl, tak v přeměně z polostřeleného vědce na přerostlou mouchu, ty tiky a další různé věci dodávaly více na autentičnosti. Myslím, že ocenění za make up je oprávněné a J. Goldblum by si také zasloužil za svůj výkon Oscara. Musím to zdůraznit ještě jednou přeměna před očima diváka je skvělá. A jak se v pozdějším stádiu krmí je pěkně nechutné. Krátce řečeno a shrnuto to co v 1958 neukázali to tady ukázali v plné kráse. A musím říct, že toto je jeden ze dvou filmů, které jsem neviděl a přesto mi způsobily jakýsi psychický blok a jako dítě jsem z něho míval noční můry, po pravdě ani se nedivím. ()

filmmovier

Postupná proměna Jeffa Goldbluma v jeho asi nejlepší roli je působivá a přihrávání Geeny Davis v její asi druhé nejlepší roli (1. je Beetlejuice) tvoří celkem působivý remake klasického hororu (na Vincentika Price se teprve chystám) a i když je to vlastně solidní béčko, které snadno zapadne mezi jiné podobné filmy a hlavně mezi všechny kultovní filmy z let osmdesátých, rozhodně stojí za zkouknutí. Nejlepší je sice na tom ta proměna, která se sice děje až ve druhé polovině, ale celým filmem zato prochází perfektní hudba a také Jeff, jehož arogantní Seth Brundle je vážně výborně ztvárněnou postavou. Celkem to uteče, ale konec se mi zdál poněkud rychle useklý - jako by to mělo být delší... Pro někoho to možná bude lehce nechuté (blití na jídlo a finálová verze proměny), pro mě to však byla příjemná zábava s dobrou atmosférou. Sice bez jediné špetky napětí a děsu, ale to jsem ani neočekával. Lehce mrazivé to ale je, a to se cení, prostě je to celé tak nějak vysoce působivé a nezapomenutelné, ovšem na plný počet to není. Uvidím, jak dopadne původní verze, kterou jsem si hlavně kvůli V, Pricovi nechal až jako druhou v pořadí. Ale to už sem nepatří... Moucha 1986 = 75%. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)