Mucha

• Česko Moucha (viac)

lykan9

Tenhle film se s ničím nemaže a je po zásluze již v současné době hororovou klasikou. Masky jsou na tu dobu úžasné a je skvělé dívat se na Goldbluma s Davis v jejich nejlepší formě. Vzpomínám si, že je to jeden z úplně prvních hororů, co jsem viděl a ji jednou z příčin, proč jsem si hororový žánr oblíbil. Komu čest, tomu čest. ()

Jacob23

Ke konci uz je to kvalitni gore.Jako decko jsem to tezko rozdychaval pamatuju.Jinak opravdu zajimavy sci-fi horror s vybornym Goldblumem ()

PollyJean

Brr... jeden z mých prvních horrorových filmů, u kterých jsem se fakt bála. Pozvolná proměna nešťastného vědce v mouchu je velice sugestivní a velice nechutná. ()

NoFiction

Na tu dobu si myslím, že se jedná o skutečně výborný film. Bohužel jsem si našel cestu k němu až po více než 20letech od jeho vzniku. ()

Autogram

Ako dávny horor predrevolučných čias sme Muchu obdivovali a ani dnes si v ničom nezadá s aktuálnou tvorbou. Silná atmosféra, množstvo nechutných scén, a môžu to byť len detaily ako vyberanie nechtov alebo krídla, vytvára ten správny nepríjemný pocit, ktorý ide pod kožu. Možno je proces premeny pomalý na dnešnú rýchlu dobu, ale práve takto sa dá "vychutnať" každý detail a každý pocit v tvári obete. –––– To je moje matka. Žiju s matkou. ()

vyfuk

Nevinný snímek kde Jeff Goldblum místo chytání dinosaurů se rozhodl být to jedno z druhý nejotravnější stvoření na svět. První jsou lidé, kteří chodí po domech s časopisy Strážná věž. No, zpracování dopadá perfektně a nechutnost hraje úplně dokonale. Scény, kdy Goldblum zvrací smetanu... no to bylo maso. Moucha je skvělý film, který by sice klidně mohl být kratší a mohlo by na něm být spousta věcí lepších, ale jakožto příspěvek do světové kinematografie. Celkem slušná práce. ()

Jaro.Krafcik

Horor ? Nenazval by som to tak. Nejako som sa pri filme nebál. Musím poznamenať že premena bola parádna. Nápad s teleportáciou a muchou proste vyšiel. A na tie roky snímok dosť prekvapil. 4* ()

J.Lajner

Snímek Moucha operuje se dvěma rovinami, které se postupně prolínají a vzájemně ovlivňují. Tou první je klasický milostný trojúhelník. Ten je tvořen samotářským vědeckým géniem Sethem Brundlem (Jeff Goldblum), k němuž si najde cestu svobodomyslná novinářka Veronica (Geena Davis). Trojici uzavírá Stathis Borans (John Getz), zaměstnavatel a bývalý milenec hlavní hrdinky. Ve druhé rovině sledujeme sci-fi linku o teleportaci, která se později zlomí a předloží nám jeden ze stěžejních motivů příběhu, čímž je uvědomění si svého těla a strach ze smrti. Cronenberg nám sděluje, že mysl a tělo žijí ve společné symbióze a ani jedna z těchto veličin nemůže koexistovat bez té druhé. Tělo bez mozku je přeci k ničemu. Mysl si žije po svém a často ignoruje biologickou podstatu člověka, neboť svá těla bere většina lidí jako naprostou samozřejmost. Pochopitelně do té doby, než začneme rapidně stárnout nebo dokud nás nepostihne smrtelná choroba. Ani sebečilejší mysl nedokáže vzdorovat hroutícímu se tělu. V ten okamžik si každý uvědomí svou smrtelnost, což je osudová zkouška, jíž je podroben i hlavní protagonista Seth Brundle. Více. ()

Pipes

Film s velmi dobrou atmosférou, která s blížícím se koncem houstne a houstne. Závěrečná scéna na mě udělala velký dojem. ()

pfa

Moucha je další z řady těch filmů mého "dětství", výborný horor, vlastně všeho všudy tři, čtyři postavy a jedna moucha, která se omylem připlete do jednoho experimentu. Žádný příděl balíku krve zde nečekejte, efekty jsou však na svojí dobu velmi dobré, děsivé a nádherně hnusné. [1O/1O] ()

Krasus

Geniální horor o kterém budete ještě dlouho rozjímat.Možná je Cronenberg magor,ale geniální,protože natočit takovýto film chce nejen talent,ale i lásku k práci kterou děláte.Do toho tu ještě vystupuje skvělé duo okouzlující Geena a afro Jeff. ()

Pit

Tak to bola sila, ešte si na to pamätám, toto bol môj úplne prvý horor v živote, bál som sa asi týždeň a neverili by ste ako rýchlo som dokázal zabíjať všetky muchy čo sa pri mne zjavili ! Vtedy pre mňa ako dieťa, hrôza č.1. preto 5*. ()

Specs

Hláška: Seth Brundle: - "Nemoc odhalila svůj smysl. Nemusíme se obávat nákazy. Vím, co to chce." Ronnie: - "Co to chce?" Seth Brundle: - "Chce mě to přeměnit v něco jiného. Spousta lidí by za to dala cokoliv." Ronnie: - "Přeměnit v co?" Seth Brundle: - "V co myslíš? V mouchu. Budu devadesátikilová moucha? Ne, budu něco, co nikdy neexistovalo. Budu 'Brundlemoucha'. To je na Nobelovu cenu." ()

Jello Biafra

Mrazivý sci-fi horor o ambicióznom vedcovi, ktorý zostrojí funkčný telepod sa rozhodne uskutočniť pokus prenosu sám na sebe. Netuší však že v druhom telepode sa v tej chvíli nachádza mucha, čo má za následok zmiešanie jeho génov s jej génami. Následná metamorfóza patrí k najsugestívnejším zážitkom celého filmu. Sledujeme ako sa zo sympatického vedca stáva cholerik, má nezvyčajne pružné pohybové schopnosti, začnú mu vypadávať zuby, deformovať sa telo. Rozhodne sa teda podstúpiť rovnakým spôsobom nápravu. Len či už na ňu nie je neskoro. Film má neskutočne mrazivú atmosféru a veľmi nechutné špeciálne efekty (áno mám na mysli predovšetkým záverečnú premenu v Brundelmuchu, ako sám seba nazval hlavný hrdina) a disponuje predovšetkým pevným režíjným uchopením "bláznivého Kanaďana" Davida Cronenberga, ktorý sa s drsnými scénami nikdy nepáral. Možno aj preto sa film dnes radí medzi najlepšie hororové snímky histórie. Jeffa Goldbluma uznávam hlavne vďaka tomuto filmu. ()

sedm.1

Naprostá klasika,při které mi i po dalším a dalším opakovaném sledování běhá neskutečný mráz po zádech,pocity napětí,hnusu a přesto naprosté fascinace se vždy opakujou se stejnou intenzitou,přesvědčivé výkony herců,přímočarý děj,kdy by každá odbočka byla zbytečná a navíc,vynikající efekty,jeden z top filmů horrorového žánru!!! ()

lskala

Dnes už klasika. Přeměna člověka v mouchu je udělána do každého detailu. Nejedná se tedy jen o fyzickou proměnu, ale hlavně vykreslení pohnutého a značně agresivního chování. Triky jsou v dnešní době spíše k pobavení a drobnému úsměvu, ale ve své době se jednalo o nadprůměr. 80% - 4**** ()

Germanotta

Určite vo mne The Fly vyvolal také pocity, ktoré u mňa žiaden iný Sci-Fi horor nevyvolal. Môj filmový zážitok bol skutočne sklučujúci, nechutný a zanechal vo mne veľmi depresívne pocity. Najhoršie bolo pozerať sa na to ako Brundlemucha v poslednej scéne splynula s teleportizačnými dverami (?!) Mňa by to jednoducho nenapadlo, hocčo iné ale nie splynutie s teleportizačnými dverami! A okrem toho som bola skutočne zvedavá čo sa stane s dieťaťom v Roonie. Ako som si všimla tak aj viacerí majú problém dať 5*, niejaký ten pocit ktorý vo mne mucha zanechala ma núti si to už nikdy znova nepozrieť. ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)