Mucha

• Česko Moucha (viac)

Rocky88

Moucha mi již delší čas úspěšně utíkala, lépe řečeno ulítávala, a tak jsem - ať neskutečně natěšen - pomalu přestával doufat, že ji vůbec někdy uvidím. Ale naštěstí se mi povedlo ji chytit v bedně a nutno říci, že jsem byl docela překvapen. Goldblum je v roli samotářského vědce ( a posléze i v roli "brundlouchy" :-) ) naprosto perfektní, hororové scény JSOU hororové, scénář jaksepatří prosťoučký a ty "gore-efekty" působí daleko lépe, než například v Carpenterově Věci. Cronenberg si s tímto hororem poradil velice dobře - jak po stránce žánrové, tak i po té psychologické. Jen ten začátek mohl být maličko svižnější. ()

shyster

Filmu chybí jakákoliv gradace děje ani závěrečnou strhující scénu. Přesto thrillerovou atmosféru tu najdete na každém kroku. Proměna vědce v mouchu je tu až nechutně dokonalé. Vynikající na podzimní večery. ()

MrPierc

Strhující drama vědce, který si zahrává s myšlenkou teleportace. Náhoda, ale změní celý projekt ve sloučení rozdílných DNA. Přerod vědce člověka v mouchu, kterému se i částečně mění myšlení. Triky jsou úžasné a zároveň nechutné. Nečekal jsem, že mne film bude děsit po tolika letech. Tohle je jasné varování: Nehrajme si na Boha !!! ()

Mefistofelle

Krásně zpracované kafkovské téma. Tenhle dneska již kultovní snímek jsem viděla před více než deseti lety a tenkrát na mě silně zapůsobil. Teď, po tak dlouhé době, už sice na oné působivosti trochu ztratil, ale pořád si ho řadím mezi jedny z nejlepších filmů na dané téma. Nejvíc mě zde zaujalo zejména herecké obsazení - ať už je to naprosto famózní a do role zcela pasující Jeff Goldblum, krásná a rozhodná Geena Davis nebo její slizký bejvalák s tváří Johna Getze. Opomenout nelze ani trikově skvěle zvládnutou přeměnu vědce v hmyzáka. Zde opět musím pochválít Goldbluma, protože jeho pohyby a těkání očima místy působily jako kdybych skutečně sledovala notoricky známý otravný hmyz. A scény, kdy Brundlemoucha leze po stěně nebo vede monolog o hmyzí politice? Ty jsou zkrátka k nezaplacení. Inu, vracet se ke starým dobrým věcem se někdy opravdu vyplácí. ()

4daPeace

Verdikt: Naprosto nadhodnoceny snimek, becko, ktere pod zasterkou kultu sbira priznive hodnoceni a ohlasy. Stupidni dialogy, slabi herci (Jeff je vazne k smichu), predpokladana a tudiz nezajimava dejova linie. ()

dubinak

Jeden z prvních hororů, co jsem zhlédla. A vzpomínám si, že to byl nevšední zážitek. O tom, jak hlavnímu hrdinovi samy padaly nehty se mi zdálo ještě týden. Samozřejmě na dnešní dobu už se tomu moc nedá říkat horor, ale film mě bavil. ()

C0r0ner

I když je to celé hrozně papundeklové a okaté, tak jsou ty efekty pořád mnohem lepší než celé CGI, které je sice vizuálně dokonalé, ale (těžko to popsat) vnitřní hodnotu a napětí nemá žádnou. Příběh byl takový klasický a tuctový, takže nad průměr to nakonec zvedl jenom skvělý Jeff Goldblum a pěkný závěr. 70% ()

Fallen_One

Oscara za masky si to zaslouží, ale k pěti hvězdičkám mi k tomu chybělo nějaké více kulervoucnější finále. Závěrečná proměna sice vypadala dobře, ale chtělo to opravdu něco víc. V lecčems mi to připomínalo Věc a o tři roky mladšího Leviathana. ()

pakobylka

Po letech jsem si potvrdila, že se ze mě stal necitelný otrlý cynik. No ... pořád je to lepší než stát se hmyzem. Před VELICE dávnými časy - dlouho předtím, než se zrodila "multikina", jsem tuhle napínavou hororovou záležitost viděla na velkém plátně ... a musím přiznat, že tehdy jsem na tak intenzivní kulturní zážitek nebyla dostatečně připravená. Popravdě mi trvalo několik dní, nežli jsem se z děsivé proměny milého Setha úplně vzpamatovala. Leč od té doby se přece jenom leccos změnilo - a tak jsem s mírným údivem zjistila, že dnes mi osud mladého nadějného vědce nijak zvlášť na srdci neleží. Jestliže byl ochotný experimentovat s nešťastným a nic zlého netušícím paviánem, není třeba ho nějak přehnaně litovat. Neboť s čím kdo zachází, tím také schází. Ale na druhou stranu kvalitu děje prověřil nesmlouvavý soudce jménem ČAS - a myslím, že příběh muže, který chtěl změnit svět, obstál se ctí. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- A to bez ohledu na to, že podle mého názoru tvor o velikosti a HMOTNOSTI dospělého muže po "muším" vzoru jen tak - beze vší námahy po stěně, natož po stropě zkrátka lézt NEMŮŽE ... ani při nejlepší vůli. ()

Juto

Príbeh nie je len nemým hororovým stvorením, ale aj inteligentnou sci-fi rozprávkou, v ktorej sú vynikajúci obaja poprední herci. Koniec filmu je ohromujúci, takže divák je takmer v šoku. 8/10 ()

WolfR

Další Cronenbergova odporná brutální nechutnost. Moucha je legendou a vrcholem kontroverzní úchylnosti. Jeff Goldblum v hlavní roli je tím pravým a zaskvěli se i maskéři. Celkově silné 4 hvězdy a silný žaludek! ()

laik_60

Jeden z mala scifi, čo na mňa akotak zapôsobili. Ten Jeff hral tak presvedčivo, až som ho neznášal. Vˇ6dy ked som o videl hrať v iných filmoch som si na neho s nechuťou spomenul "mušiak" jeden mizerny :) Tá jeho postupná premena ... šmangote ...a keď si strihal tie mušie štetiny ... brrrr. Na hodnoteni filmu a jeho kvalite mal urcite okrem Goldbluma svoj vysoky podiel arežisér a krásna Geena. ()

otík

Pěkně slizký a zároveň inteligentně napsaný horor o vědci, který na sobě vyzkouší vlastní myšlenky a postupně se mění v mouchu se všemi jejími vlastnosti, návyky i zlozvyky. Geniálně nechutné. ()

tom88

Mucha je jeden z najlepších a najlepšie spracovaných hororov čo som videl. Cronenbergova réžia je výborná, herecky je to zvládnuté dobre. Myslím, že Goldblum si moc polepšil a zahral to naozaj perfektne. Videl som to raz ako malý a pamätal som si, že to bolo super, teraz po rokoch som sa k tomu vrátil a neobanoval som, fakt sa oplatí vidieť. Ku koncu je film už dosť humusný a nechutný, ale všetko tu spolu krásne ladí a nechutnosť tu hrá veľkú úlohu. Muchu považujem za veľkú hororovú sci-fi klasiku. Po čase sa k tomu opäť vrátim a teším sa na druhé pokračovanie. Predlohu z 50tych rokov som nevidel, takže neporovnávam. U mňa je to takmer na 5*. 82% ()

smrt.ka

David je král perverze křížené s poetikou něžných dialogů a citlivých konců. Moucha není horor! Moucha žádá narozdíl od tohoto žánru trojitou dávku pochopení a pusu na dobrou noc. ()

Noviik

Možná z toho mohlo být víc, ale proměna je naprosto skvělá, řekl bych, až dokonale pojatá, vidíme ji po celou dobu filmu, jak tu vnitřní, tak tu vnější, která opravdu bere dech. V žádném případě to není přehnané, jen lehce odporné. V čem to ale lepší být už nemohlo, je herecký výkon Jeffa Goldbluma, který svoji "mouchu" zahrál opravdu dokonale. ()

HorrFi

Škoda, že jsem se zaregistroval tak pozdě a nemůžu k Mouše napsat něco co tu ještě nebylo:)Je to prostě skvělej horor, o tom neni pochyb, přeměna Brundla v mouchu byla perfektní:)Tohle kdo neviděl, tak prostě neví o co přichází. Moje srdcovka ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)