Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti, a na kamarátky jej nezostane veľa času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla oveľa viac ako len zážitky nahrané na kamere... (Marceloo)

kaylin

Snímek „Bite“ rozhodně není scenáristicky tak dobrý jako film „Moucha“, ale po stránce trikové je to snímek velmi povedený. Gradace přeměny, a to i ve smyslu, co je zobrazováno prostřednictvím snů, je velmi intenzívní a nekouká se na to zrovna příjemně. Tohle ale považuji za silnou stránku filmu, protože tu primárně šlo o to ukázat, jak může být podobná transformace nechutná. A to vyšlo naplno. ()

*CARNIFEX*

Nakoľko je Casey tesne pred vydajom, lúčenie so slobodou podniká spolu s dvomi najlepšími priateľkami počas krátkej dovolenky na jednom z menších ostrovov. Keď po návrate domov prepadne frustrácii z vážneho životného rozhodnutia, zdá sa že ju čaká jedno z najťažších rozhodnutí. Oznámiť svojmu nastávajúcemu, že nie je pripravená na manželstvo, však ani z ďaleka nebude tá najhoršia vec aká ju v blízkom období postretne. Ďalšia odroda "Thanatomorphose". Výborné masky, nápad okolo vytvárania "hniezda" potešil najviac. Klobúk dolu ako si dali záležať, lebo kamarát nekamarát, vstúpiť do takého "apartmánu" - no jebem na teba aj tvoje starosti :D Trošku som dúfal vo väčšie množstvo gore scén, ale v konečnom dôsledku "Bite" v konkurencii sebe podobným (Contracted) nijak nezlihal. Odstupom času možno ☆ prihodím - 65% ()

ledzepfan

Škoda přeškoda, že se tvůrci nezmohli na nic jiného než těžit z cronenbergovy mouchy... Zase to musela být transformace do létajícího hmyzu..tozn. zase ty leptající šťávy a goldblumovskohmyzí tiky... Přitom kousnutí pod vodou naznačovalo, že by mohlo jít o něco plazího, obojživelného-což teoreticky otevíralo nové (méně okoukané) dveře pro transformační imaginaci... Pár zbytečných zvláštností se najde i ve scénaři, ale v rámci žánru nejde o nic zásadního.. Technicky je to hodně slušná práce a na všechny ty bublavé slizíky budovaného hnízda se kouká s příjemně povědomým znepokojením... ()

sedm.1

Několik uživatelů přirovnává Bite k Contracted, či Thanatomorphose, nicméně já souhlasím spíš s názorem, že se jedná o novodobější klon slavné Mouchy, neboť u výše zmíněných snímků jde přeci jen o postupný ryzí rozklad lidské tělesné schránky, zatímco zde, podobně právě jako postava Jeffa Goldbuma, se ústřední hrdinka „pouze mění“ v jistý druh hmyzu, a to i s jeho charakteristickými vlastnostmi a částečně i podobou. Dějově tu ale každopádně není příliš co rozebírat, holčinu kousne na Kostarice nějaký brouk, po příjezdu domů začne vnímat pocity nevolnosti, které se postupně mění v čím dál větší bolesti, atd., zbytek si už asi každý dokáže domyslet, jen zde tedy ale nedojde k až takovým explicitním extrémům, jako v ostatních filmech, nicméně tvůrci se tu o to více vyřádili s prostředím, tedy bytem, kde se ona dívka metamorfózuje do své nové podoby a udělali z něj opravdu hodně nepříjemné hnízdečko, takže po vizuální stránce to celé docela ujde. Co mě ale opět nehorázně štvalo, bylo chování veškerých postav, včetně ústřední hrdinky, kterou samozřejmě nějaké mokvající boláky, zvracení, vypadávání vlasů, nehtů, kůže, vůbec nerozhodí a co by to vlastně s někým řešila, natož pak s doktorem, že?, a ostatní za ní pak chodí na návštěvu a i když vidí, v co se změnila, tak k tomu mají taky takový postoj, že se divák je musí chytat za hlavu, no fakt jako přesvědčivost na přesdržku. Co se efektů týče, tam vidím jemnou slabinu v podobě nedostatku financí, takže žádný zázrak, ale i snaha se počítá, spád filmu je jinak snesitelný, napětí nefunkční a herci ve svých rolích normální standart, takže ve výsledku Bite poměrně ujde, nicméně oproti všem výše zmíněným snímkům se skutečně jedná přeci jen o nejméně výraznou a hororově efektní podívanou. ()

V_erus_h

Když se sejdou 3 číčy, přičemž součet jejich IQ je lehce pod 100, nemůže z toho vyjít nic dobrýho. Dementnější chování jsem dlouho neviděla, a pokud to byl autorův záměr, aby mohla být hrdinčina proměna dokonalá, tak na mě to nezafungovalo. Tenhle film mě sejřil od začátku do konce, některý scény jsem přetáčela, protože to prostě byla šílená nuda a ony se fakt chovaly jak vypatlaný. 1* za zdařilej gore, ale přeci jen asi potřebuju něco trochu víc. ()

• Režisér snímku (Chad Archibald) dbal na zobrazenie zmeny fyziologického stavu hlavnej hrdinky Casey (Elma Begovic). Chcel toho dosiahnuť tak, že jej zoberie schopnosť rozhodovať o tom, kedy je pripravená na materstvo a namiesto toho musí po premene, kedy je poháňaná len inštinktami, chrániť milióny svojich vajíčok. (Marceloo)
  • Režisér Chad Archibald chcel už dlho vytvoriť Body Horror. Finálny impulz pre tento projekt prišiel, keď bola jeho švagriná na dovolenke v Guatemale a pokúsal ju tam chrobák. (Marceloo)
  • Počas svetovej premiéry filmu na filmovom festivale Fantasia, dve osoby odpadli a jedna vracala. (Mathew234)