Mucha

• Česko Moucha (viac)

Shakers

Vynikajúca hudba, Jeff Goldblum, masky a mrazivá až nechutná atmosféra. Spolu s Cameronovými Aliens, McTiernanovým Predatorom a Carpenterovou The Thing je Mucha jeden s najlepších sci-fi hororov nielen osemdesiatych rokov! 90% - 5* ()

DJ_bart

nevim co je na tom filmu lepší: jestli to že Jeff Goldblum má trvalou, nebo to že se z Jeffa Goldbluma stane fakin moucha; prostě skvělej osmdesátkovej body-horror alá Kráska a zvíře naruby od mistra tohoto subžánru, Davida Cronenberga. ()

lamps

Po zásluze kultovní dílo a povinnost pro všechny hororové fandy. Cronenberg je hračička, vyhrál si s každým detailem a zásluhou jeho precizní režie nesledujeme hlavního hrdinu jen jako ústřední šachovou figurku v bezvýchodném postavení, ale spíše jím přímo jsme a jeho postupnou proměnu v odporné monstrum pociťujeme i na vlastním těle. U odolnějších diváků zůstane asi jen u mrazení v zádech, méně zdatným se může při pohledu na loupajícího se a slintajícího Jeffa Goldbluma i mírně zvednout kýbl. Tak jako tak, Moucha je zážitkem, na jaký se jen tak nezapomíná- ne pro každého, ale přesto zážitek :) 85% ()

JohnnyD

Mucha ma neohúrila, dokonca som sa pri jej pozeraní nudil. Jasné, efekty sú tam pekné (ehm, trochu zlé slovo :)) a premena (a výkon) Goldbluma je úžasná. Ďalej sa mi páčila mierna psychologická línia filmu - to ako Goldblum presviedča Geenu Davis, aby sa transportovala tiež ... a vieme ako sa to skončí. Ale ak odstránime tie efekty, tak nám tu ostane len prázdy (kvázi)príbeh a množstvo výplne. Je to na 5/10, ale pokiaľ si dobre pamätám, v jednej scéne Goldblum otvoril skrinku a tam bol jeho odpadnutý polorozpadnutý penis :) - tak za to dávam 6/10. Ale je to dávno, čo som to videl, ak to tam nebolo, bod si odčítajte. Tento film ma nezaujal a je podľa môjho názora dosť preceňovaný ... i keď ako tak rozmýšľam, mal na viac. 6/10 ()

forsberg

V příběhu vědce, který se stane obětí vlastního experimentu, je Jeff Goldblum natolik přesvědčivý, že od té doby pokaždé, když ho vidím v jiném filmu, děsím se, že přijde okamžik, kdy vyrobí "blitinku". ()

Boogeyman

Klasické béčko, které však se svou odpornou atmosférou těžko hledá konkurenci, po celou dobu filmu mám vždy husí kůži! Carpenter má Věc, Cronenberg má Mouchu a my máme dva geniální horory! ()

Madsbender

Cronenberg má patent na sugestívne snímky, a Mucha odjakživa patrí k jeho najsilnejším. Námet je jednoduchý - vedecký experiment, ktorý Seth Brundle vykoná sám na sebe, sa nepredpokladateľne zvrtne, a časom sa začnú prejavovať jeho nepríjemné dôsledky. Cronenberg predkladá štúdiu fyzicky aj psychicky sa meniacej ľudskej bytosti v niečo odpudivé. Psychickejší dopad je paradoxne zaujímavejší - zo skromného a trochu ostýchavého Setha sa stáva ambiciózny vedec, ktorý prekročil prah dosiaľ neobjavených možností, túži po sláve a zapísaní sa do histórie. Azda jedinou vecou, ktorá mi na filme trochu vadila, bola expozícia (úvod) príbehu, ktorá mi po polnoci už prišla trochu zbytočne naťahovaná a nudná. 80% ()

Kusko.t2

Sci-fi horor o tak trochu roztržitom vedcovi v podaní vynikajúceho Jeffa Goldbluma, majúceho v “rukáve“ prelomový teleport vlastnej výroby na prenos hmoty a ľudského či zvieracieho mäsa. Vynález nepredstaviteľnej sily a možností má svojim charakterom zmeniť ľudstvo. Treba však vychytať ešte nejaké tie >muchy< k úplnej spokojnosti. ()

Pilda17

Poprvé, když jsem Mouchu viděl v dětských letech měl jsem z toho horší pocit. Teď už mě to tolik nenatchlo, ale na tu dobu povedený hororový snímek. Začátek je seznámení s teleportem a od poloviny se to zvrtne v něco neuvěřitelného. Kdyby se v té době točilo daleko víc takových hororů, možná bych se i na nějaké to dílko podíval.. 7/10 = 75% ()

Disk

David Cronenberg má opravdu ďábelské nápady! Ale více než samotná proměna člověka v mouchu ho zajímá psychologie člověka, který tomu nemůže zabránit. ()

Cappuccino

Záverečná gore 20-minutovka bola síce fajn, ale očakávanie predsa len mali trochu inú úroveň. V prvom rade ma sklamalo, že radikálnejšia premena nastala až niekde za 3/4 filmu a že som aj v neskorých nočných hodinách nepociťoval prílišný strach - práve naopak, niektoré hlášky BrudnleFlya ma teda poriadne dostali, keď aj cez svoju nezávideniahodnú situáciu uchovával chladnú hlavu a všetko videl s optimizmom (možno až humorne prehnaným). ()

Ruut

Dnes jsem viděl Mouchu snad po 20 letech a poprvé pořádně v klidu. Dřív jako mladý jsme si u "krváků" hloupě přetáčel "nudné kecací pasáže" ... O to víc si nyní vychutnám přeměnu Jeff Goldbluma v psycho příšeru. Samozřejmě úžasná práce maskérů. ()

Allien.9

Žánrový mix a překvapivě funkční. Chvílemi extrémně hnusné (nejezte při tom, já tu chybu udělala a nebylo to zrovna dvakrát příjemné XD), efekty parádní, sbírka odpadlých částí taky cool. Larva ale vede. A zvracení. A pahýl. A... ()

sullafelix

mimoriadne slabý a bezduchý projekt pre deti do 7 rokov veku ..... ktorí si ho môžu s radosťou pozrieť ako rozprávku na dobrú noc .......po napätí , brutalite a agresivite tu nieto ani stopy ........... fuj....hanba.... pán režisér ....vypustiť takú sračku do sveta......a ešte tvrdiť, že je to horror ()

Vančura

Pustit si po letech znovu Mouchu, je jako prožít těžkou noční můru. Způsob, jakým ten film graduje ke svému grandióznímu finále, nemá obdoby. Film jsem musel několikrát během jeho sledování zastavit, abych rozdýchal to peklo, které se v něm odehrává. I kdyby Cronenberg nikdy nenatočil nic jiného, zapsal by se tímto legendárním počinem navždy do filmové historie - geniální masky + démonický Jeff Goldblum + nádherná Geena Davis = jedna z nejosobitějších variací příběhu o krásce a netvorovi a současně drásavě naléhavé varování před odvrácenou stranou technologického zázraku modernity. Hluboce znepokojivý film, jehož zhlédnutí může u citlivějších jedinců vyvolat menší trauma (sám nejsem výjimkou) či alespoň nutkání ke zvracení - nechutný je na to místy až až. Zatímco u většiny zástupců filmové produkce 80. let se nemohu zbavit dojmu, že zůstaly beznadějně zaseknuté v době svého vzniku a dávno pominuly všechny důvody, proč kdysi stály za vidění, Moucha v čase zraje jako víno a po letech její odzbrojující potenciál jen získává na síle - ten film mě nově naprosto omráčil a zbavil slov. Geniální, nechutné, vizionářské a nezapomenutelné - taková je Cronenbergova Moucha. Není to příjemná podívaná a spousta věcí tam hapruje, ale už pro ty neuvěřitelné masky nelze nehodnotit 5 hvězdami. Fantastická záležitost, kterou osobně řadím k nejzásadnějším filmům, jaké jsem kdy viděl. ()

pornogrind

Jeden z mála filmů kdy je remake povedenější než původní film. Víc bych k tomu asi nedodával. Ve už tady beztak bude napsáno a jen bych se opakoval. Film už jsem na rozdíl od původní verze viděl víckrát ale rád jsem si dal po x letech repete. Ale asi až teď plně dokážu ocenit jeho kvality a navyšuju hodnocení na 5hvězd. ()

Goldbeater

Cesta vědce za osudovým poznáním, které se zvrhne v brutální přeměnu a finální destrukci sebe sama (náplň většiny Cronenbergových filmů). Oprávněně oscarem oceněné speciální efekty, které jsou zde myslím jedněmi z nejlepších v dějinách hororu, jsou opravdu nechutné a tak jedinečné, že se na ně nedá jen tak zapomenout. Rád se k tomu filmu vracím, i když je tak depresivní. Odporné občas bývá přitažlivé. Tohle je ten případ. ()

mzss1

Starý dobrý horor. Takhle nějak má vypadat kvalitní horor se všemi podstatnými prvky. Lekací scény, krvavé scény. Napětí, vzrušení a hlavně hororovou atmosféru. To vše nám film nabídne. Hudba vydařená k tomuto žánru. Herecké obsazení slušné. Trošku bych ale vylepšil závěr, aby byl více dramatický a nějaký ten větší nápad bych přidal. Příběhem dost dobrý. Pořád něco schází, ale to je detajl. Celkově hodnotím na zasloužených 86% = **** ()

Naomi + Cassel + Cronenberg

Naomi + Cassel + Cronenberg

31.08.2006

Když mladá ruská emigrantka, jež dostala v USA jedinou pracovní příležitost ve formě nejstaršího řemesla, zemře při porodu, vydá se po stopách její nepříliš veselé minulosti zdravotní sestřička Naomi… (viac)