Vřískejte, dokud můžete. Pokračování slavného filmového hororu je opět tady a nikdo neví, kdo je vrah. Studentka Neve Campbell je cílem nepolapitelného zabijáka. Jeho počínání se nápadně podobá vraždám, ke kterým došlo před dvěma lety. Woodsborské peklo opět začíná. (oficiálny text distribútora)

Raziel_cz

Spíš dvě a půl. Oproti prvnímu dílu hodně velký propad. Kam se sakra poděly všechny ty narážky na "současnou" stagnaci hororového žánru, humor, nadhled a ironie, která dělala z Vřískotu bez debat jeden z nejlepších a nejoriginálnějších hororů? ()

helloween93

Od začátku až do samotného závěru kvalitní pokračování. Rozhodně potěši sympatické obsazení. Líbil se mi ten scénář, kdy divák do poslední dvacetiminutovky nevěděl, kdo je vrah. ()

GOREGASM

První polovina je zábavná, Craven si s chutí utahuje ze žánrových klišé, na nichž sám podílel, a zejména úvod s vopruzoidní mařenou, přesvědčivě nesympatickou Jadou Pinkett Smith, opravdu pobaví. Osobně mne dostala do kolen scéna, kdy si Jada objednává v americkém multiplexu malou dietní kolu a dostane kelímek téměř o velikosti kýblu. Prostě "THINK BIG". Na druhém Vřískotu je potěšující, že se v něm shledalo pár mladých talentovaných herců jako Timothy Olyphant, nebo Liev Schreiber, herečky k nakousnutí ala Sarah Michell Gellar a Courtney Cox a pro vesmírnou rovnováhu celého projektu taky pár do béčkových vod mířících mladíků. Ano, mám na mysli Jerryho O´Connella a Jamieho Kenedyho. Herecky i záměrně prouhloupenou atmosférou to Cravenovi funguje, bohužel od půlky mu kolabuje scénář, který již nedokáže překvapit, humorem se vyčerpal v první půli a v součtu působí dost klišovitě, což je, řekl bych, výsledek, kterému se chtěl Wes vyhnout, dvojnásob když si právě z tohoto aspektu potměšile utahuje. Závěrem ještě nesmím opomenout fakt, že vrah s maskou, a řekněme si to na rovinu , působí díky svému chování a reakcím jako retardovaný idiot. 60% ()

Rathalos

Wes Craven pokracuje druhym dielom a myslim,ze sa nema za co hanbit,opat v celku vydarena zalezitost,na ktoru sa fajn pozera,aj ked jednotka bola o nieco lepsia,bavil som sa...:-) ()

MickeyStuma

Navázání na předchozí snímek nemohlo být lepší. Napětí, humor a hlavně pocta subžánru opět v plné síle.. Pokračování každého snímku je dosti ošemetná záležitost, která obvykle nekypí originalitou či snad dokonce i větší kvalitou. Režisér Wes Craven si toho byl moc dobře vědom a tak se právě na tento filmový neduh s plnou vervou zaměřil. Scéna, ve které se o tom studenti baví není žádná náhoda. Wes na to postupně diváky připravuje a dál po vlastní ose rozjíždí právě onu neoriginalitu. A povedlo se. Byť má snímek necelé dvě hodiny, dokáže udržet diváckou zvědavost, kdo že se skrývá v oné masce a po odhalení si krásně pohrává s největším hororovým kýčem, jaký může ve slasheru být. Až neúměrně natahovaný závěrečný konflikt. Výborným tahem na branku je už samotný úvod o páru jdoucích do kina právě na takový teenagerovský slasher, během čehož zábavnou formou filozofují. Ano, stejně jako u předešlého snímku se v podstatě jedná o hororovou satiru, která opět povznesla veškerá klišé svých slasherových předobrazů. Filmový znalec tohoto subžánru dokonce v určitých scénách rozpozná kterých. Co k tomu víc dodat. Originální pokračování s neoriginálním příběhem trefující se opět do diváckého zájmu hororových fanoušků. ()

Folky

Mám rád Operaci: Zlomený šíp, takže vykradený soundtrack byl fakt otravný. Jinak průměr, s vynucenou motivací vraha. ()

domirovec

Druhej Vřískot je vcelku dobrá podívaná, která sice funguje více jako parodie sama na sebe než jako horor, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Za mě pohodovka, která sice lehce postrádá atmosféru a napětí, přičemž pár slušných a i docela efektivních scén tam je, ale jinak se to těžko vyrovná jedničce. Nic úžasnýho, nic otřesnýho. 3/5 ()

figliar

Druhý Vreskot v mnohom kopíruje jednotku. Postavy a ich výkony zostali rovnaké, resp. tých čo prežili a dej je pomerne taký istý. Komédie je tu ale o dosť viac, no miestami zachádza až to trápnosti. Síce som nepredpovedal hneď od začiatku, kto bude vrahom, tak ako v prvom diely, mnohé z toho čo sa vo filme udialo bolo úplné klišé. Stále sa aj tak jedná o kvalitný teenagerovský horor, predsa len je o niečo slabší než jeho predchodca. ()

Besyn

Slabé a nastavované pokračování,snažící se vydělat další love.Jestli chcete dát na mojí radu,tak se podívejte na dost dobrou jedničku a na tohle se vykašlete.Absolutně o nic nepříjdete. ()

plagjoklas

Pre mna je to dokonca lepsie ako jednicka. Ma to atmosferu a dokonca si to v niekolkych pasazach robi srandu samo zo seba. Wes Craven to bol konecne znova vo forme ako v case prvej nocnej mory. Taka scenka z kina mi s pamate nezmyzne ()

Kakho-oto

K diskuzi v tomto filmu k druhým dílům filmových výtvorů: i pro mě je např. Terminátor 2 lepší než 1. díl, ale zrovna tak to platí třeba právě o Vřískotu 2. Ve filmu není tolik brutálních scén ani vražd jako v jedničce, zápletka je poměrně nečekaná a zajímavá. Představitelka paní Lumisové mně trochu připomíná naši Ilonu Svobodovou. Úvodní scéna v kině je tím nejbrutálnějším ve filmu a závěrečný střet v divadle tím nejnapínavějším ve filmu. Dost mně vadí ty přiblblé spolky studentů ve filmu s názvy "Delta lambda zeta" apod. 90 % ()

Kingjiri

"Kdo je to?" "Kdo bys chtěla, aby to byl?" Série vřískotů nemůže po prvním dílu už ničím překvapit, protože je to vlastně pořád to samé dokola. Zase tu pobíhá vraždící maniak s maskou, zase nejdřív svým obětem o své přítomnosti řekne, zase následuje na konci šokující odhalení, kdo to vlastně vraždí a zase nejde o jednoho člověka. Naštěstí je ale v každém dílu pár slušných hlášek, kterými se díly mohou trochu odlišit - tady hlavně na začátku, když jde černošský pár do kina. Je docela škoda, že je Vřískot 2 tak dlouhý, což má za neblahý následek, že se místy opravdu dost vleče. Navíc zde vraždění a z toho vyplývající napínavé a pro někoho staršidelné chvilky příliš prostoru nemaji (což není zrovna pozitivum, když jde o horor). Alespoň, že si Vřískot drží slušnou kvalitu po technické stránce, což občas bývá u hororů problém. Průměrná filmová záležitost za tři hvězdy a nic, co by se mělo vidět znova. ()

PEZ

Nuansy. Na nich Scream 2 stoji. Za prve ma este viac ako v jednotke bavilo vidiet vsetky tie, vtedy este nezname, ale buduce hviezdy a hviezdicky filmoveho platna. Tu sa ich nachadza nespocetne! Ked som to videl pred 10 rokmi, netusil som aky all-star team sledujem. Za druhe, vydarene nadviazanie na prvy diel, nielen navratom postav, ktore to prezili ale i narazkami na nu (vsetko okolo filmu "Stab", 3x hrajuca vec od Nick Cave-a, "Red right hand", ktora hrala uz v jednotke etc...), utahovanie si z nej ako aj z dvojky samotnej. Prave vyvazenost medzi sebaparodiou a vaznym filmom je pre mna ta podstatna pridana hodnota. Pocas celeho filmu je citit, ze to robil niekto, kto miluje filmy, scenar tym cely prekypuje, vid. opat skvela postava Randyho, alebo narazky na celu plejadu hollywoodskych sequelov. Nice. :) No a potom vtipky ako ked si Courtney Cox vystreli z vtedajsej svojej partacky z Friends, Jennifer Aniston, to uz je len ceresnicka na torte. Jediny minus je snad to, ze asi v polke som odhalil vraha. Ale tie nuansy to vyvazuju. Dobry sequel. ()

Al44...

Děj se snaží plynule navazovat na dění v prvním filmu. Bohužel již první scény ukazují, že tentokrát (nechtěně) půjde spíše o parodii sebe sama než o napínavý horor (scéna v kině). Vše se tak nějak drží zajetých kolejí, nenastane zde naprosto nic překvapivého. Spíš mi to příjde zbytečně přeplácané a neohrabaně komplikované. ()

Odpadlik

Nápad zahrnout do děje zfilmování osudu hrdinů prvního dílu je zajímavý + některé "poučky" aktérů jak to chodí v druhých dílech také, ale přesto úrovně "jedničky" už toto pokračování nedosahuje. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner