Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

Davies182

Nemohu se rozhodnout, která půlka Costnerova Oscary právem oceněného snímku mi přišla dokonalejší: jestli ta první, ve které je osamělý hrdina postupně seznamován s čistotou a mírumilovností okolní přírody, anebo druhá, kdy se rozpoutá tak strhující story, že jsem ani na vteřinu nechtěl na přehrávači zmáčknout "pause" a zadržoval volání divočiny :-). Toto je asi jediný film, u něhož i když ke konci mírně znuděný, nemohu nyní zanechat pouhé osmdesátiprocentní hodnocení. Director´s cut bych asi nepřežil a nejpíše jej nikdy neuvidím, nicméně klasická krátká verze byl krásný zážitek, který minimálně od Malickovy Nové země nepamatuji. Viděl jsem to až po téměř dvaceti letech, a o to více jsem si Dunbara užil. Ad. zajímavosti: kdyby hrál hlavní postavu Mortensen... byl bych v nebi, a místo vysoko v TOP 10 jasné. ()

Amarcord_1

91% - Nevím, co bych psal. Čistý průstřel mého srdce. Tanec s vlky je strašný doják... který na mě spolehlivě funguje. Krásný film s překrásnou, a trefnou hudbou Johna Barryho. Tohle je Costnerovo životní dílo. Někde musím sehnat Director´s cut... ()

pepo

nádherný film.najlepší costner a jeden z najlepších westernov vôbec.a určite najlepší film o indiánskej kultúre.zaslúžená oscarová žatva ()

Xmilden

Indiánské veledílo, které se zcela poprávu dočkalo nejen diváckých ovací již v době svého vzniku. I po tolika letech příběh Toho co tančí s vlky dokáže zaujmout a dojmout až k slzám. Miluju tenhle snímek a pravděpodobně si časem obstarám rozšířenou verzi. 100% ()

Phobia

Film, který mě jako náctiletou uchvátil - rozesmál mě, nutil napětím nedýchat, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Před několika lety jsem si ho zopakovala, tentokrát v plné, neokleštěné verzi: rozesmál mě, rozbrečel, rozněžnil nádhernou hudbou, přinutil mě nenávidět bělochy:-). Jen to napětí se tentokrát nekonalo, když jsem dopředu věděla, co se bude dít. Krásný, výborný film, jakému bez váhání, bez výhrad mohu udělit 100% a místo ve své TOP10. ()

lesumir

Šel jsem do toho s tím, že to klidně v půlce utnu a zbytek dokoukám přístě, protože dlouhý filmy nejsou zrovna můj šálek čaje, ale... Tanec s vlky nešel vypnout, dokonce jsem si šel pro nabíječku s radostí, což je úplně ojedinělé. Na tom se dá krásně rozeznat, že je to opravdu záživný epos, který i přes smrtící délku má pořád co nabídnout. Costner poprvé za kamerou předvedl mistrovský kus práce, dostal Oscara a tím skončil, protože další filmy jsou opravdu porpastné. Ale i před kamerou předáví výbornou práci a scéna, kdy tančí s vlky bez vlků považuji za vrchol filmu. __ Epické, velkolepé, dobrodružné, lidské, dojemné, citlivé, realistické ()

kinej

Co dodat? Je zajímavé zjistit, že čas od času, když je nějaký ten snímek úplně obalen Oscary, je hodnocení akademie opravdu na místě. Costner prostě zazářil, natočil nádherný, politicky korektní film. ()

cheyene

Dnes už kultovní kousek svého žánru, který s sebou přináší rozlehlost, klid a občasné "hřmění" amerických prérií. Kevin Costner ztělesnil svého Johna J. Dunbara ve velkolepém stylu, takže není divu, že již po pár minutách vás tento film vtáhne do děje, jenž se rozjíždí poměrně pomalým tempem, avšak směřuje k takřka nervy drásajícímu závěru, kdy jsem si doopravdy nebyl jistý, jak to všechno dopadne. Tvůrci velmi dobře zvolili i hudební podklad, jenž dokonale vyplňuje hluchá místa. Působivé prolínání života rudých a bílých, neodpustitelné činy ze stran obou kultur a Two Socks, to je to, co si ponesu ve vzpomínkách na tento snímek. Váhám, zda nepřihodit jednu hvězdičku. Pozn.: Osobně bych tento western postavil na úroveň takových, jako je Velká země či Jízda do Ox-Bow. ()

juta

Ano i zde byly okamžiky, které nudily, proto tříhodinový film asi nikdy pro mě nebude film, ve kterém by se nenašly scény, bez kterých bych se raději obešel, čímž by byl kratší a pro mě tedy atraktivnějším. :-) Děj je snesitelný, povedený a koukat se na to dalo velice dobře. Býti v topce si zaslouží. ()

paascha

Ten, který má vlka, zdraví ty, kteří honí zaťatou pěstí, aneb jak si Kosťa vydělal Oskara. Pěkné, ale už jsem to viděl třikrát, a jak říkají moudří flanďáci u nás v Praze, třikrát a dost! ()

Fiftis

Tento film podobne ako Kevin Costner našiel svoju nehynúcu oscarovú slávu. Tanec s vlkmi nie je rozhodne klasický western. Kevinovi Costnerovi sa podarilo na filme vykresliť Indiánov tak, ako si ich mnohí nepredstavujú. A úplne inak ako sme boli zvyknutí na Vinetoua. Proste ako ľudí s odlišnou kultúrou, ktorí sú technicky zaostalí, majúci svoje kladné a záporné vlastnosti a s jazykovou bariérou. Trojhodinový dej nepostráda napätia, tempo a myšlienku. ()

Hunt

Hudba: John Barry Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, naprostá špička a po všech stránkách povedený snímek. Režijní sestřih 237min. naprosto skvělé. Inspirace pro mnoho dalších snímků, např. Avatar se jasně inspiruje synopsí tohoto filmu. ()

TedGeorge

Náááádhernej film, kterej Costnera navždycky posunul mezi moje nejoblíbenější režiséry a herce. Velkolepá filmařina kterou je nutno vidět v co nerozšířenější extended verzi. Každá minuta tam má svůj smysl. ()

DJ_bart

"Many times I'd felt alone, but until this afternoon I'd never felt completely lonely." ___________ Costnerův vrcholný režijní opus, pod jehož precizní tvůrčí taktovkou vznikl nejenom mistrovský anti-western (navíc v době kdy tento subžánr pomalu ale jistě skomíral), ale i majestátní epitaf a jakási pocta kultuře severoamerických indiánů – neboli původních obyvatel. Zvláště pak 4 hodinová verze je povinná četba pro všechny cinefily. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Aneb jak jednou pravil jeden šaman z kmene Hopiů: "Ten, kdo vypráví příběhy, vládne světu." ()

lamps

Pravá filmová slast se vším všudy. Kevin Costner by už nikdy žádný další film natočit nemusel, ale zásluhou tohoto nádherného dobrodružství se pro mě stává nesmrtelným režisérem. Záměrně jsem si Tanec s vlky nechával na své 1000 hodnocení, a jak vidno, nemohl jsem si vybrat lépe. Tříhodinový příběh o tom nejdůležitějším, tedy o přátelství, porozumnění a oddanosti, je zářným příkladem skutečného lidského myšlení, které je omezené ziskuchtivostí, krutostí a touhou po moci. Asi ještě nikdy jsem neměl takovou chuť zasáhnout do děje, jako když vojáci stříleli na bezbraného a důvěřivého vlka. Myslím, že málokterý film by si zasloužil proměnit všech 12 oscarových nominací tak, jako právě Tanec s vlky.. ()

filmfanouch

Třetí nejlepší western všech dob. Když jsem film poprvé shlédnul byl jsem překvapen jak hodně mě pohltil. Kevin Costner tu odvádí dobrou práci za kamerou i před ní a je to krásný lidský film. ()

Big Bear

Neuvěřitelná záležitost. Nádherný příběh. Costner zamachroval jako režisér i hlavní postava. Velkou zásluhu na zážitku má i John Barry, který složil hudbu srovnatelnou se soudtrackem Vzpomínky na Afriku, jež považuji ta TOP všech OST. Z kina jsem šel omámený a ten pocit převládl i do dalších dní. NUTNO VIDĚT. * * * * * ()

Silas

Kevina Costnera nemám rád. Připadá mi nesympatický a namyšlený, ale tenhle opus se teda povedl! Nádherné dílo, u kterého je přímo "povinností" mít před sebou sklenku červeného a pomalu usrkávat, protože příběh je vyprávěn tak citlivě, rozvážně a pomalu, že si jej s tímto nápojem vychutnáte dvojnásob. Perfektní kamera, exteriéry a božská hudba, bez které by byl zážitek o třetinu slabší. Myslím, že se před natáčením musel Costner o toto téma výrazně zajímat a prostudovat si ho, jinak nechápu, jak mohl něco tak (ve své střídmosti) velkolepého natočit... ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)