Sergej je mladík z kmene sibiřských pastevců. Má za úkol přes zimu hlídat stádo sobů, na nichž závisí život celého klanu. Jednoho dne objeví poblíž vlčici s mláďaty, a navzdory zažitým pravidlům se rozhodne šelmy ušetřit. Postupně si vlčí rodinu oblíbí - bude ale muset vyřešit problém, jak ji ochránit před ostatními lidmi, kteří by s ní rozhodně neměli žádné slitování. (oficiálny text distribútora)

easaque

pro milovníky přírody, filmů o indiánech a dokumentárních filmů je to nejspíš ten pravý snímek. Kamera je uchvacujíci hlavně při záběrech na krajinu, která je divoká a nespoutaná. Krásné scenérie však nejsou všechno a když se zaměřím na děj, tak je dost slabý a nenáročný na divákovu pozornost. Takže odpočinkový film a ideální k žehlení, či pletení, aspoň v něm uvidíte hezké vzory pro jelínky na svetr ;-) ()

vitekpe

Jeste budu premyslet, ale uz ted mohu zodpovedne rici, ze je to film po vsech strankach krasny...Tak nakonec po zrale uvaze snizuji o jednu hvezdu, nebot posledni tretina filmu uz byla scenaristicky trsku "detska"...ale i tak to urcite stoji za podivani. Minimalne uvidite opravdu nadhernou prirodu. :-) ()

Šakalík

Tak přiznejme si, že po obsahové stránce to je spíše báchorka pro děti, ale mrazivé exteriéry sibiřského podhůří jsou tak malebné a sami o sobě působí natolik majestátně, že dodávají atmosféru i tomuto poněkud jednoduššímu příběhu. Síla filmu není v dramatických dějových zvratech či hlubokomyslném filozofování, ale právě v zobrazení prostého a přitom těžkého života tamních kočovných pasteveckých kmenů. Při pohledu na jednoduchá pravidla, která v tamní krajině platí, si moderní člověk musí připadat jako v ráji. Hlavní dějová linie, která je spojená s příběhem dospívajícího Sergeje, který se spřátelí se smečkou vlků, což pochopitelně zbytek kmene nekvituje zrovna s povděkem, nás postupně zavede ke známé pravdě o tom, že nejlepší je žít a nechat žít. Mně se tenhle výlet do mrazivých končin naší Země velmi líbil a klidně bych si ho někdy zase zopakoval. ()

ledzepfan

Nejvýraznějším nedostatkem filmu je jeho přílišná stylizace, která jej má otevřít co nejširšímu okruhu diváků (hezké/fotogenické tváře všech zásadních postav, francouzština namísto původního jazyka atd..) Když ale promineme tuhle líbivou ohýbačku reality vyloupne se nám z toho hezký film, který je -stejně jako v posledním trapperovi- spíše o pocitech a krásné přírodě než o nějákém dramatickém oblouku. Někomu to může vadit, mě ale stačí meditovat nad tím jak parádní musí být žít v takové divočině jen pod jednoduchým stanem. ()

POMO

Tanec s vlkmi light, bez jeho historickej výpovednej hodnoty, poetickej hĺbky a bez jediného dramatického momentu. Krásne exteriéry potešia, ale od hraného celovečeráku očakávam silnejší príbeh. Že se jedná o peknú jednoduchú story zo života daného kmeňa v danej exotickej oblasti, tu na mňa neplatí. To bola aj Himalaya, ktorá mala filozofický presah, magickú hudbu, výraznejšie postavy a aspoň jednu mrazivú scénu (prechod so stádom jakov nad jazerom). Vlk má príbeh ako televízny film pre deti, vysielaný v sobotu ráno o deviatej. ()

• Vzhledem k tomu že film je natočen ve francouzštině, byli do hlavních rolí obsazeni Francouzi původem z jihovýchodní Asie. Ve vedlejších rolích se však objeví i několik skutečných členů sibiřského národa Evenků. (Raztubyl)
  • Vznikl i dokument Nespoutaní vlci (2011) mapujcí cvičení vlků a zákulisí natáčení scén s nimi pro tento film. (JohnyTT)