Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

calculus

Spíš dobrodružný příběh, než přímo western. Každopádně, Costner tady opravdu umí. Já mám ale mnohem raději novodobý western podání Clinta Eastwooda. ()

ESNYR

Plný počet. Přesto je to podle mého moc dlouhé. Ale jinak si to těch 5 zaslouží. Poručík Dunbar je nejlepší filmová postava na světě. ()

elanista1

Nechcelo sa mi do tohto filmu, lebo pravda, pomyslel som si koho asi môže baviť 4 hodinový western. Teraz tvrdím, že len veľmi málo chvíľ z tých štyroch hodín mi ubiehali pomaly, bol to dobre strávený čas. Ak má každý režisér nejaký film vo svojom živote, ktorý je jeho neprekonateľným vrcholom, tak toto je pre Kevina Kostnera práve ono. ()

eMeMko

Velmi povedené westernové drama, kterému k dokonalosti chybí (respektive přebývá) jediná věc - rozumnější stopáž. Viděl jsem čtyřhodinový režisérský sestřih a ač se to zdá neuvěřitelné, dokážu si jej představit o polovinu kratší a zároveň neochuzený ani o jednu důležitou scénu. Spoustu "zbytečné" vaty naštěstí kompenzuje zajímavý příběh a především perfektní zpracování. Kamera, střih i hudba jsou zkrátka dokonalé a vidět např. scénu s 2000 stádem bizonů je opravdu dechberoucí. Velkým plusem je také obsazení potomků indiánů do role jejich předků, čímž snímek získává punc věrohodnosti. Finální hodnocení: Skvělý film, který díky jeho délce ale nebudete chtít vidět dvakrát. ()

Soupalka

Pro mne asi nejlepší film, který jsem kdy viděla. To "nejlepší" nesouvisí jen s výjimečným výkonem herce-režiséra nebo skvělou hudbou a silným příběhem. Je to dáno především úžasnou vyvážeností filmu, kde je ode všeho trochu pro každého - romantiky i dramatu, akce i vtipu, dobrodružství i krve, melancholie, vlastenectví, krásné přírody, klišé,...Jeden z velkých a slavných filmů, které lze vidět opakovaně a neokoukají se ani nezestárnou. ()

pollstro

V polovině 80. let minulého století ztratila veřejnost jakýkoliv zájem o žánr western. Od té doby se western stal takřka zapomenutým žánrem a mnoho tvůrců od něj dávalo ruce pryč a mílovými kroky se mu vyhýbali jak to jen šlo. O několik let později přichází Kevin Costner, který má indiánské předky a je obrovským milovníkem westernu, v soukromí se snaží žít život rančera a nedokáže se smířit s tím, že by měl jeho milovaný žánr skončit v propadlišti dějin. Proto se rozhodne žánr oživit a společně s ním i nejtemnější období Americké historie. Využil tak Michaela Blakea, který svůj román přepsal do podoby scénáře a Costner se ujal samotné režie a hlavní role. Je takřka neuvěřitelné, že první zkušenost s režií a vůbec tvorbou filmu, mu vynesla hned 7 Oscarových sošek, zároveň se mu podařilo oživit takřka mrtvý žánr a taktéž si splnil svůj vysněný sen, zanechal po sobě dílo, kterým dokázal ohromit celý svět. Dílo které slouží jako připomínka temného období historie, ze kterého by si měli všichni vzít ponaučení. Zároveň stvořil dílo, které zanechává v lidech nádherné a kouzelné pocity štěstí a radosti. Takhle přirozený a nádherně natočený film zajistil Costnerovi právoplatné místo v síni slávy a zapsal se tak do dějin světové kinematografie. Poctivá a nefalšovaná filmařina na té nejvyšší možné úrovni, která se kdy v kinematografii objevila. Umělecky, až citlivě poskládaný a natočený film, ve kterém je vše do detailu promyšlené a propojené. Každá vteřina má svůj význam, svoje místo a i přes poměrně dlouhou délku neexistuje jediné slabé místo, kde by film ztrácel na efektivitě a tempu. Naopak, vše je vyprávěno tak nádherným a přirozeným stylem, až je to místy takřka neuvěřitelné. Úchvatná hudba Johna Barryho společně s kamerou Deana Semlera nabízí nezapomenutelné okamžiky, které se zapsaly do mé paměti a navždy tam zůstanou. Film, o němž bych dokázal psát hodiny a hodiny a přesto nedokázal shrnout veškeré pocity a myšlenky. Překrásný a nádherný antiwestern, který je z odlišného světa. Ze světa, kde slovo jako přátelství, věrnost, oddanost, souhra a respekt k přírodě a láska, mají obrovský význam. Jeden z nejsilnějších filmových zážitků. "Dances with Wolves! I am Wind In His Hair. Do you see that I am your friend? Can you see that you will always be my friend?" ()

mivr

Film ktorý ma prekvapil v dobrom slova zmysle a som rád že som sa ho odhodlal zhliadnuť. 3 hodiny zbehli ako voda, krásne dobrodružstvo s hlbokou myšlienkou. Asi najlepší film Kevina Costnera a to mám rád aj Vodný Svet. ()

baclajean

Film je výborný aj napriek takmer trom hodinám. Treba však vyzdvihnúť knihu, ktorá je jednoducho famózna. Zrejme uchvátila ak Kevina, keď sa rozhodol si film aj sám zrežírovať. ()

hrumsrt

A tak se Kevin Costner rozhodl, že si ten svůj velkofilm udělá po svém. Vložil si do toho každou penny a usedl na režisérské křeslo... Výsledkem budiž epický spektákl se vším všudy, který téměř okamžitě vstoupil mezi největší filmařské kousky. Kevin Costner ve své již typické roli, které já říkám "milovník". Jako běloch, dokonce poručík v armádě konfederace už dosloužil a rozhodl se dožít v prérii.. A pak už jen navazuje vztahy s jedním kmenem Siouxů, a to do takové míry, že se z něj nakonec stává jeden z nich. Z čehož vzniká typické filmové rozepření, kdy jedinec stojí po boku svých "nepřátel" proti svým, akorát, že je tomu přesně naopak (viz. Poslední samuraj, Avatar atd.). Zkrátka podobně laděných filmů můžete najít hodně.. Ovšem proč je teda Tanec s vlky něco více a není jen onou žánrovou tuctovkou?.. Tak především, spatřil svět jako první z těchto zmíněných filmů, a tak tohle příběhové vyústění ještě nebylo tolik okoukané. Jsem si jistý, že dneska by mu přesně tahle "neoriginalita" byla ku škodě... Možná poslední opravdu povedený přídavek do western žánru? No, podobně kvalitních již už od té doby nevyšlo. I když pro mě jsou, díky dětství, westernové etalony především mayovky, které spíše než na ona typická témata se soustředí na epickou akci, tak takhle nějak si představuji ten velkolepý westernovský trademark... I když jsem teda viděl jen standartní tříhodinovou verzi, tak i přesto si stojím za tím, že je ten film dlouhý. Avšak třeba s SE nebo při DC bych tvrdil něco velmi podobného navzdory ještě delší stopáži, jelikož ony nudnější rozvleklé pasáže vnímám na začátku filmu, kdy zhruba první třetina je tempem hrubě za zbytkem filmu. Ale jakmile se John Dunbar rozhodne navázat vztahy s kmenem Siouxů, už mě to pohltí o to více. Líbí se mi, jakým přístupem k tomu Dunbar přistoupil, že celé to setkávání vnímá jako výzkumnou studii, což jasně říká, že existuje k filmu nějaká knižní předloha.. Postupné poodkrývání indiánských zvyků a štípaní veškerých bariér je asi nejlepší částí snímku.. Costner natočil krásné dílko, které láká vynikající technickou stránkou, kde hrají prim táhle kamerové záběry a taky vynikající hudba. Přestože to pro mě není natolik perfektní snímek, tak jde o poctivou ukázku velké filmařiny, které navíc nechybí srdíčko. 80% ()

cimrman2.

Viděl jsem special edition nebo directors cut (mělo to 3h a 51min pokud bych se díval znova zvolil bych tuhle verzi je oprvadu geniální celý film je skvostný ()

Lina

Jeden z nejúžasnějších filmů. Naprosto a bez diskuze si zasloužil všech sedm Oscarů. Kamera, střih, hudba, netradiční scény ze života indiánů, scény s vlkem a silný, hluboký příběh, všechno přirozeně a zároveň nádherně podané. Scénář je jedním z těch vzácných případů, kdy adaptace překonala předlohu. Michael Blake totiž věděl, co chce říct, a příležitost dokončit to, co začal ve svojí knize, využil dokonale. Přitom už kniha oslovila Kevina Costnera natolik, aby se projektu věnoval (i když prý na čas zapomněl, čím, ale pak to očividně zase našel). A co tu dokázal jako herec hlavní role a především jako režisér, je něco výjimečného. ()

rln

Tento film dlouhou dobu vedl můj osobní top ten. Vystřídal ho až Fincherův Klub rváčů. Bohužel se do naší vlasti nedostal delší režisérský sestřih. Možná někdy na DVD. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)