Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

Trinculo

Tady jsem někdy začal vnímat, že existuje filmový oskar. Film jsem viděl až hodně dlouho potom. Určitě by se dalo napsat mnohé o jeho smyslu a významu a o tom, co zobrazuje. Ale příjde mi to jako vcelku neškodný film ... ()

RyxiraAmy

Působivý příběh, krásné exteriéry, podmanivá hudba, prostě všechno, co má film takového žánru mít. Pro mě osobně má ale jednu slabinu - a to herce v hlavní roli. Netvrdím, že je Kevin Costner neumí hrát nebo že to dělá špatně, ale já ho prostě moc nemůžu a tady mi vadí víc než kde jinde. ()

vofo

Westernová klasika epických rozměrů. Dlouho jsem se přesvědčoval, abych si tenhle film pustil a nakonec jsem nelitoval ani vteřinu. Costner drží režisérské otěže pevně v rukou, hudba Johna Barryho je geniální spolu s kamreou. Naprosto famózní kousek a další klenot. ()

Simi96

Geniálně natočený snímek o počátku zkázy, která čekala na starobylé obyvatele amerických prérií. Nevím, co bych mohl vytknout, pro mě je to prostě jeden z nejdojemnějších filmů, co jsem kdy viděl. Je neuvěřitelné, co všechno může člověk zničit a díky bohu, že se občas najde alespoň někdo, kdo by to rád změnil! ()

Kovcaaa

Hned napoprvé jsem si pustil zrovna režisérskou verzi a těch skoro 4 hodin jsem nelitoval. Krásný příběh a jeden z nejlepších westernů co jsem viděl.Jak jsem se tady skoro nenudil,tak u Tenkrát na západě jsem málem nevydržel, s odstupem času,ale musím říct,že Sergio to měl prostě lepší,ale Costner taky na výbornou. ()

mucho3

Miluji filmy o indiánech,tento mně okouzlil ze všech nejvíc,Costner podává životní výkon před i za kamerou, 5* je málo. ()

r007

Byl to druhý film, na který jsem šla dva dny po sobě do kina ( ten první byl Amadeus ). Nevím jak vy ostatní ,ale já jsem okamžitě chtěla být poručíkem Dunbarem. Jako milovník divokého západu a hlavně Indiánů jsem byla filmem naprosto pohlcena. Uznávám, že lidé, kteří upřednostňují sci-fi, akční filmy nebo prostoduché komedie, si asi na své nepřijdou, ale nevadí. Nás uchvácených asi bude víc...Je zvláštní, že to co předvedl Kevin Costner v tomto filmu, zatím nedokázal zopakovat. Možná to bude tím, že nastala nějaká zvláštní konstalace hvězd nebo se sešla režie-scénář-herci-kamera jako ještě nikdy předtím. Pravdou je, že tak působivý film z prostředí divokého západu ještě nikdy nikdo nenatočil a pravděpodobně už nenatočí. Nezapomenutelné scény pro mě jsou Dunbar tančící sám u ohně, výraz mladého Indiána který poprvé zabije bělocha a Dvě ponožky nahánějící Dunbara na prérii.Film si pouštím určitě aspoň 2x za rok. ()

tomino28

Další ze splněných restů na seznamu filmů, které tvoří historii kinematografie, a rovnou v Director's Cut verzi. A ani se nezdá, že to má téměř čtyři hodiny, právě kvůli vynikající atmosféře, nádherným záběrům na Ameriku minulosti a dokonale padnoucí hudbě je film jedním slovem zážitek a uteče jako voda. Přiznám se, že jsem netušil, že se režie chopil sám Kevin Costner, a že to dokonce byla jeho premiéra! Takový debut by mu bez debat mohla závidět většina režisérských kolegů. ()

Foogas

Působivé. Storka o přizpůsobení se s přírodě a navazování vztahů s odlišnou kulturou. Klady? Ten, co tančí s vlky, milfka Stojí s pěstí, hudba a vlastně vůbec všechno. Tenhle film nemá chybu, za americký občanský války tehdy někdo zapnul kameru a ta zachytila celou tuhle událost. Costner to roku 90' vydal a vylízal všechnu smetanu, až žádná nezbyla. Poprávu. ()

MarketaA85

Skvělý film, na který se dá vždy po pár letech koukat znovu, a nikdy nezklame. Vynikající herecké výkony a skvělý příběh ve výborném provedení, co říci více. Pro mě je opravdovou perlou světové kinematografie, která mě bavila už v pubertě, baví mne v dospělosti a věřím, že mě bude stejně bavit i za 30 let. Klobouk dolů a díky Kevinu Costnerovi. ()

pold odpad!

Nechápu velebení tohohle filmu. Ochočení vlka? Fajn. Ale spřáhnout se s bandou vraždících necivilizovaných divochů, kteří zabíjí slušný lidi, je hnus. A manipulovat diváka aby s takovým sráčovstvím sympatizoval, je ještě větší hnus. ()

LadyRainier

Poprvé jsem to viděla hned, jak to bylo možný sehnat na VHS, to mi bylo asi 10 let ...a od té doby jeden z mých TOP filmů. Kevina Costnera jinak nějak extra nemusím, ale tady si to zaválel po všech stránkách. Exteriéry, hudba, herci, Podkolenka, dokonalí indiáni ...finální scéna mne vždycky spolehlivě naštve i rozpláče. ()

Winster

Černobílá podívaná :). Viděl jsem desítky filmů o divokém západě a tahle hitovka ? No moc mě to nenadchlo, je o to že filmy o vojácích a indiánech jsou různé, ale ještě nikdy jsem neměl pocit...že by tak vyhrotili ten rozdíl. Na jedné straně jen chvilku jeden méně přístupný indián a jinak lážo plážo super vesnice, kde jsou všichni happy skoro nikdo nemaká atd. Na druhé straně pomatený důstojník a v závěru filmu udělali konkurz na ,,držky" světa aby do vojenské stanice nabrali ty nejméně sympatické vojáky. Další věc jsem nějak nepochopil...jak dlouho vlastně u indiánů byl, když se ho na konci vojáci ptají kdo je. Dle řeči, stylu života oblékání...chování bych řekl několik let (robinson crusoe hadr) a vojákům tam líčí, že do pevnosti přišel v Dubnu a byl tam sám. Tím pádem to vypadá, že se nejedná ani o celý rok. Kevin Costner v tom je super :-) hrozně mi připomněl film o ,,bohatým bral a chudým dával". ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)