Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

golfista

Znovuvzkříšení westernové tématiky se Costnerovi - Johnu Dunbarovi povedlo nadmíru výborně. Taková vynikající režie je na prvotinu téměř nevídaná. Já jsem tenhle film viděl ještě v pražské 70mm Alfě a to byl opravdu vyjímečný zážitek. Nádherná hudba Johna Barryho, vynikající herecké výkony a nádherný lidský příběh. Úžasný film. ()

KevSpa

Bravurní režijní kousek Kevina Costnera, který už bohužel znovu nezopakoval, při pohledu na Postmana se spíše naskýtá otázka, kde se v něm vzala ta genialita, při režii této jeho prvotiny. ()

Houdini

NFR 2007, Oscar 7 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A + 5 nominací: Herec HR - Kevin Costner, Herec VR - Graham Greene, Herečka VR - Mary McDonnell, Výprava, Kostýmy . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr ()

Lima

Nádherný, dojímavý film od kdysi nadějného herce a režiséra. O několik let později Kevin Costner prodělal zřejmě lobotomii a zapomněl, jak se točí skvělé filmy. Ale za toto dílo má své místo v dějinách filmu jisté. ()

Gemini

Velké Costnerovo dílo, které si narozdíl od jiných jeho dítek zasloužilo slávu, a té také dosáhlo. Jen bych ocenil, kdyby jinak skvělá česká dabingová škola trochu víc používala mozek, a když už se hlavní hrdina nemůže domluvit s indiány mluvícími domorodým jazykem, nemusela by se celá scéna odehrávat v češtině. Děkuju:) (Jak se zdá, v nezkrácené verzi kterou máme šanci vidět dnes (16.7.2004) večer na Primě je podle toho co jsem zatím viděl v ukázkách tato "drobná" chybka opravena.) ()

Matty

Jeden z těch příliš velkých filmů, v nichž chybí komorní prostor pro autentické emoce. 80% Zajímavé komentáře: Melies, nash., numi ()

Tosim

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že mám pro indiánský národ slabost. A Kevin Costner, zde herec hlavní role i režisér v jedné osobě, mu tímto snímkem postavil důstojný pomínk. Jsem zvědavý na director´s cut.......... ()

J*A*S*M

Přistupoval jsem k filmu poněkud s despektem, přecijenom western je můj nejméně oblíbený žánr a tříhodinová stopáž mě taky zrovna nenaláká, o to víc mě Tanec s vlky překvapil. Mile samozřejmě. Skvělý příběh, příjemná hudba, děj svižně odsýpá, takže bych to nakonec ani na takovou délku netipoval. Jednoduše moc povedený snímek. ()

Enšpígl

Film, je tak trošku tanec s filmovým uměním a tanec velmi , velmi zdařilý.Kevin Costner stvořil naprosto překrásný snímek, doplněn o úžásnou hudbu Johna Barryho, některé tance by nemuseli končit je Vám toiž při nich nádherně.Nezbývá než říci-Děkuji."Obdivuji" se našim distributorům jak se dokaží vyhýbat Director's cut .Psáno 14.7.2006. ()

Cervenak

Tento film má na mňa podobný efekt ako Shawshank: zakaždým, keď ho znovu vidím, zdá sa mi viac a viac dokonalý. Teraz som si ho po rokoch opäť pozrel vo widescreene na DVD a chrochtal som blahom. Kevin Costner pokojne môže až do smrti točiť samých Poštárov, ale aj tak ho budem považovať za geniálneho filmára, a to práve vďaka tomuto filmu, ktorý je nielen jedným z vrcholov westernového žánru, je to aj jeden z najlepších (pretože najľudskejších) filmov vôbec a určite je to najlepší a najkrajší film o Indiánoch. Skvostné dielo. Bravúrna réžia (v tých troch hodinách niet zbytočnej jedinej minúty, skvele je kombinovaná dramatickosť a odľahčené tóny, osobné tóny s veľkofilmovou spektakulárnosťou, romantika s napätím), úchvatnáááá kamera, nezabudnuteľná hudba a vynikajúci herci (Pierre Brice odpustí, ale najsympatickejším Indiánom filmovej histórie je bez debaty Kopúci Vták v podaní Grahama Greena). Príbeh sa nevyhol istému zjednodušovaniu (belosi sú tu takmer bez výhrady svine a psychopati, takisto Pawneeovia sú iba čisté zlo), ale aj tak je to scenáristická extratrieda). ()

Radyo

Jeden z mých 5 nejoblíbenějších filmů. Kevin Costner zřejmě trpěl pro něj nevysvětlitelným záchvatem geniality během natáčení tohoto skvostu. Takřka k slzám mě dojal už trailer, a co pak teprve ten film. Tak hluboký lidský příběh se hned tak nevidí. Excelentní hudba navíc celou atmosféru jen umocňuje, takže celkový dojem je více než stoprocentní. ()

T2

Režisér a herec v jednej osobe Kevin Costner s dobrým príbehom v rukách dokázal stvoriť nezabudnuteľný film a vzkriesiť aspoň na pár rokov na prelome 90.rokov upadajúci westernový žáner. Vyše 3-hodinová dĺžka filmu je v pohode sledovateľná, aj keď nás Costner v tomto filme nezasype množstvom akčných scén ako sme viac menej u neho zvykli, ale skôr nás chce previesť vypriahlou prériou a aspoň na moment tak vtiahnuť do doby keď sa ešte indiánska kultúra držala ďalej v bezpečí od kolonizátorov. Príbeh má svoju hlbokú silu v prezentácii priateľstva dvoch odlišných kultúr a tak nás stále má čím upútať a výhoda je že ani na moment nenudí. Obsadenie hercov na čele so samotným Kevinom Costnerom bolo výbornou voľbou, vo svojich úlohách dominujú hlavne polo-indiánka Mary McDonnell, múdry vodca kmeňu Graham Greene, ... nikto z nich nepôsobí plocho a devíza je že popri tom spoznávame množstvo rôznych postáv s adekvátnou dávkou priestoru, ktorý nám stačí na to aby sme ich osobnosť dobre spoznali. Top scény - Nezabudnuteľné je hlavne strhujúce lovenie bizónov, súboj pri oslobodení Dunbara z prevozu na popravu Siuxami , či boj Siuxov a Dunbara proti ich nepriateľskému kmeňu - sú zručne prevedené až do dokonalosti. Hudobný skladateľ John Barry stvoril jednu s najkrajších sprievodných melódii, sláčikový hudobný motív filmu je veľkolepý. ║Rozpočet $22miliónovTržby USA $184,208,848Tržby Celosvetovo $424,208,848 ()

Djkoma

Do detailu vybroušený film. Po sestříhané verzi jsem se odhodlal i k režisérskému sestřihu, který vše ještě prohlubuje a "zaobluje hrany". Je to jednoznačně životní film Kevina Costnera, který již pravděpodobně nikdy nepřekoná a ani se o to nebude příliš snažit, což bude jedině dobře. Citlivý lidský příběh, který je opravdu moc krásný a může zaskočit pouze délkou. Škoda, že své režisérské kvality a čich na filmy Kevin následně nevyužil v něčem lepším, než je Vodní svět a Postman... ()

gouryella

Costner v zivotni forme. Predlouhe a presto kratke. Film nabidl uplne jiny pohled na divoky zapad nez vetsina westernu - ale daleko vice realisticky a mnohem propracovanejsi. Zaver musi dojimat i otrleho cynika. ()

Anthony

Mistrovské dílo. Co se týče režie, měl zůstat Kevin jen u jednoho filmu. Tříhodinový film, který nenudí - už to samo o sobě je výkon, ale tady je dokonalé snad vše - Costner - režisér i herec + další herci (hlavně McDonnellová), kamera, hudba (pan Barry) atd. Co více dodat: Johne Dunbare, nikdy na tebe nezapomenu!!! ()

Radek99

Nádherné, dojímavé, opravdové dílo, svým způsobem vlastně antiwestern, vždyť Costnerův film popisuje genocidu indiánů. Tahle traumatizující epocha americké historie, součást šedé zóny života dnešních Američanů, kterou si dnešní generace fyzicky ani nepamatují, se snaží Američané dnes pochopit a nějakým způsobem omluvit a nově přiznat i svou vinu. Popírá se tak zavedený žánr westernu jako oslavy hrdinného boje neohrožených bílých osadníků, vždy s patřičnou dávkou vlastenectví a nacionalismu, kde indiáni byli vždy schematicky vykresleni jen jako figury s negativním nádechem. Costnerův film, podobně jako řada obdobně spřízněných demytizačních antiwesternů (např. Malý velký muž), ukazuje indiány a dobu osidlování amerického západu v poněkud jiném světle. Přiznává tradičnímu životnímu stylu indiánských kultur vysokou míru opodstatněnosti a dokonce přitažlivosti pro bílého kolonizátora (hlavní hrdina je původně dokonce voják - agresor), nevšední harmonii a propojení s přírodou a jejími ročními cykly... Americké osadníky naopak zobrazuje nejenom jako neohrožené, morální a zásadové hrdiny, ale i jako nemilosrdné kolonizátory a nelítostné barbary... Filmové účtování s vlastní problematickou minulostí. Navíc Costnerova režie je velice vkusná, s citem pro poetiku přírody i koexistenci s ní, jeho hlavní hrdina je zahrán přesvědčivě až bravurně a ani scénář nevykazuje žádná výrazně slabá místa. Hlavně ve svém finálním vyznění jde prostě o ÚŽASNÝ film... Podobné filmy: Malý Velký Muž, Poslední Mohykán, Mé srdce pohřběte u Wounded Knee ()

Fr

RETRO /// DIRECTOR'S CUT /// ŠUNKMANITU TANKA OB WAČI… /// To bylo tenkrát, když se v americkým pohraničí lovili místo Mexikánců Indiáni. Mistrovskej zápis Kevina Costnera do filmový historie, v indiánce pro bílýho muže, plný přírody, lovu, romantiky a boje. ZE VŠECH CEST NA SVĚTĚ JEN JEDNA JE DŮLEŽITÁ. CESTA PRAVÉHO ČLOVĚKA. (zřejmě proto indiánská civilizace téměř zmizela v nenávratnu…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1988 napsal Michael Blake, číst nebudu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Dever

Soundtrack Hans John Barry: 1. Main Title (expanded)/Looks Like A Suicide (expanded) ,2. Ride To Fort Hays ,3. Journey To Fort Sedgewick/Shooting Star/The John Dunbar Theme/Arrival At Fort Sedgewick (expanded) ,4. The John Dunbar Theme ,5. The Death Of Timmons ,6. Two Socks/The Wolf Theme ,7. Stands With A Fist Remembers ,8. The Buffalo Robe ,9. Journey To The Buffalo Killing Ground ,10. Spotting The Herd ,11. The Buffalo Hunt (film version) ,12. Fire Dance ,13. Two Socks At Play ,14. Falling In Love ,15. The Love Theme ,16. The John Dunbar Theme ,17. Pawnees/Pawnee Attack/Stone Calf Dies/Toughest Dies ,18. Victory ,19. The Death Of Cisco ,20. Rescue Of Dances With Wolves ,21. The Loss Of The Journal/The Return To Winter Camp ,22. Farewell/End Title ,23. The Buffalo Hunt ,24. The John Dunbar Theme (film version), ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)