Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

Hulkee

Pocta všem vesternům tak hluboká a krásná, jak si jen fanoušek může přát. Pokud někdy budu točit film, nezbývá mi než si přát, abych byl tak dobrý jako Kostner nebo Darabont a moje prvotiny se zařadily do síní slávy hlubokým vrypem na bílém mramoru jako tento film. Snímek tak nádherný a romantický těžko jinde najdete, patří totiž k naprostým vrcholům filmové tvorby. Absolutní hodnocení za prožitek, na který se nezapomíná. ()

Asdas

V tej dobe musela nad Costnerom stáť nejaká ochranná ruka lebo to čo sa mu podarilo a to čo nasledovalo po tom sa snáď ani nedá považovať ,že to natočil jeden človek .Konečne som videl vo filme reálne vykreslenie Indiánov (jazyk,kultúra,zvyklosti) a to som po pravde mal starosti pred filmom ,či ma to bude zaujímať, všetko tam skvele pasuje (herci,hudba,kamera) a keď aj niečo škrípe ( 15 minútový úvod s odchodom na hranice kde trocha Costnerovy škrípe začlenenie do deja) a aj ten záverečný zvrat , keď sa musí vraťit po knihu do svojho tábora...Ale inak je to krásny Hollywoodsky veľkofilm s dušou 95% ()

Peter-1307

Pre mňa geniálny film, ktorý má svoje navždy miesto medzi naj filmami v dejinách. Neviem, čo skôr chváliť réžiu, hercov, kameru, scénar, hudbu, zvuk, kameru...či tú človečinu čo tak prechádza celým filmom. Uau. Najnaj movie Kevina Costnera, ktorý mu vlastne zlámal filmový krk. ()

alpeew

I kdyby Kevin Costner už nikdy nic jiného než Tanec s vlky" nenatočil, tenhle fantasticky poučný film o životě a údělu native americans by musel na vstup dopomyslného filmařského nebe či "síně slávy" stačit. Víc dodávat je zbytečné mlácení slámy. ()

migele

Costner je dělaný do westernu. Viděl jsem to pár let zpět i když to opakují každoročně, pamatuji si že to byl docela doják no. ()

gicous

Nesmírně kvalitní režijní debut Kevina Costnera. Westernový příběh nebo spíše epos, který má srdce a i přes svou tříhodinovou délku nenudí. Je to jeden z těch hollywoodských filmů, který v sobě spojují kvalitu a komerci. Nádherná kamera a hudba dokreslují atmosféru, která přesně vystihuje dobu divokého západu a nešťastný osud indiánů. Takhle nějak to na rozlehlých pláních středozápadu mohlo vypadat. Klobouk dolů! ()

princesofpersia

Dokonalé od začátku do konce, skvělý Costner jak před kamerou tak za ní, hudba, výprava, příběh.... a sebevražedná jízda na koni se určitě dostane do mého seznamu nej scén. ()

kiros179

Člověku se ani nechce věřit, že tento film natočil Kevin Costner (bez urážky). Měl jsem možnost shlédnout director's cut, a i těch 236 min uteklo jako voda. Dnes se už nebojím to nazvat Costnerovým životním dílem a králem westernů posledních 25-ti let. Gratulace ke krásně filmařině. 95% ()

kirmakX6on

velkolepý krásný dojemný film, podotýkám, že dojemný vkusně a nepřehnaně. Ti, kteří si jako já nepřečetli obsah na csfd, který vyzradí kompletně vše, zřejmě budou souhlasit, že i celkem napínavý, přestože je díky indiánské tématice jasné, že "happy end" zde dost dobře není možný. Líbilo se mi, že film je dlouhý skoro 4 hodiny - to je v případě kvalitních filmů plus, všechno má svůj prostor tak, jak zasluhuje. Přesto dávám "jen" 4 hvězdičky; důvod je prostě ten, že dojetí nepatří mezi mé oblíbené emoce, tedy tento typ filmů mně "osobnostně" uplně nesedne. 85% ()

Esdälon

Je to strašně dlooooooooooooooouuuuuuuuuuuuuhýýýýýýýýýý!!! Ale každá minuta stojí za to. Kolik scénáristů vykradlo tenhle hutný příběh, to by jeden už nespočítal. ()

donnovann

Jedním slovem zklamání, čekal jsem, že pod takovým to hodnocením se skrývá nějaký vyšperkovaný, srdceryvný snímek..Místo toho se mi dostalo 3 hodiny indiánského žvatlání. Děj (snad to tak ani nemůžu nazývat) by se vešel do 20 minut. Kevin Costner mě zcela určitě nepřesvědčil jak po režijní, tak po herecké stránce. Vyhýbat se podobným filmům! ()

Syna.1990

Průběh celého "Tance s vlky" mi přijde spíše průměrný a místy i nudný. Nejvíc mě bavil vlk a kůň a to po celou dobu filmu, takže ke konci jsem byl totálně rozzuřenej a slzičky jsem měl na kahánku. Ale po skončení filmu musím uznat, že tento snímek jako celek dokáže zaujmout, dám 4 hvězdičky .. Ovšem musím podotknout, že už si tento film nikdy nepustím! ()

warhammer

Tento film jsem viděl znovu po dlouhých letech. Je ostuda, že jsem skoro zapomněl na vyjímečnost a dokonalost snímku, který je vyloženě strhujícím zážitkem pro "oko i duši". Marně přemýšlím nad tím, jestli tomuto dílu něco chybělo. Jestli je mu vůbec co vytknout. Nemůžu ale na nic přijít... To bude asi tím, že tam nic takového není. Málokdy se mě něco takového stává, ale tady marně hledám slova, kterými bych výstižně vyjádřil můj pocit z tohoto filmu. ()

Dinsberg

Kevin Costner soustředil snad všechen svůj um, talent a schopnosti do toho životního eposu. Výsledek zná asi každý byť jen letmý filmový nadšenec. A vyčerpal se umělecky natolik, že zbytek jeho kariéry vypadá jako šedý svět kolem zářivého slunce. ()

Doutas

Pro nás, co jsme vyrůstali na příbězích pokrevních bratrů Vinnetoua a Old Shatterhanda, nebude Tanec s vlky v jeho pohledu na indiány až tak revoluční, ale myslím, že v tradičním americkém westernu bychom takhle hodné rudokožce, kteří mezi sebe přijmou bílou tvář, jen těžko hledali (takhle z hlavy mě napadá jen Malý velký muž či Poslední mohykán). V tomto kontextu se jistě jedná o nad míru úspěšný pokus o sebereflexivní vyrovnání s jednou nevábnou kapitolou vlastních dějin, který snad podrývá jen přílišná černobílost jednotlivých charakterů. Ta snímku ubírá na autenticitě a podporuje již tak příliš romantizovanou představu o životě přírodních národů. Costner rozhodně nepatří do mé herecké topky, ale musím uznat, že jako poručík Dunbar/Ten, co tančí s vlky předvádí docela solidní výkon. Pro mě nejsilnější scénou pak byl bezesporu lov bizonů. (IMDb Trivia: The Logistics for the buffalo hunt comprised of a helicopter, 10 pick up trucks, 24 bare back indian riders, 150 extras, 20 wranglers, 25 recreated buffalo and 7 cameras. It took 8 days to film.) ()

bohhous22

Jako debut vynikající ve všech směrech.Costner je sympatická osoba,skvělý herec a jak dokázal v Dances with Wolves,rozumí svému řemeslu i za kamerou v režisérské židli!!!I když ke snímku nemám zdaleka tak blízko jako ke Scorseseho Goodfellas(,které mimochodem Dances rozdrtil při oskarech v roce 1991),přeji mu jeho festivalový úspěch,udělené plešouny a upřímně si ho cením jako veledíla s nadstandartními výkony ve všech směrech.Od námětu přes výpravu až k zmíněné režii! ()

Phantasma

Téměř čtyř hodinový maraton (director´s cut.), se skvělou výpravou, kostýmy a hudbou. To vše v nádherné krajině a velmi emotivním příběhu. Film, ve kterém si přijde snad každý divák na své. Prostě ten, který tančí s vlky ...... ()

kslaww

Moc krásný film...kamarádství a poznávání indiánů...vynikající role Costnera...Smrt jeho koně a smrt vlka jsou nejsmutnější části filmu ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)