Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

junxi91

Poručík Dunbar chtěl mít konečně klid od bojů občanské války a celkově od civilizace. Tak se vydal na opuštěnou stanici kdesi daleko na západě. Ach ta příroda všude kolem! A přátelští vlci a indiáni! Vše bylo idylické, dokud nepřišla kavalérie bílch zmrdů a celé to tam nerozvrátila. ()

winstonik

Príbeh na dve minúty. Primitívne multi-kulti, roztiahnuté "costnerovsky" do troch hodín. Ale prečo nie, nech aj americký divák vie, že ísť do kina môže byť niekedy pekné utrpenie. Po tomto filme mi začína byť ľúto, že Oscara nezískali Růžičkovci za ich kultový kasák Trhala fialky dynamitem. ()

Tiiso

Co dodat? Bezesporu nejlepší co Kevin natočil a nejlepší v čem kdy hrál. Jeho výkon jsem však na rozpacích nějak komentovat, mě Costner připadá ve všech snímcích stejný. Film je pěkná výprava do indiánského života, kde vidíme zhruba po století jakousi omluvu za činy spáchané našimi ( americkými ) otci. Nic se neodehrávalo černobíle a tak i film až na samotného Costnera, není úplně černobílí v příbězích dotčených obyvatel a postav. Z velké části je děj velmi reálný. Z menší krásná fantazie, ve které si všichni přejeme aby zlé bylo odčiněno a mezi národy zavládl mír. Svým pojetím se tento záměr tvůrci podařil a oslovil akademiky a sklidil uznání. I já za tento výpravný snímek skládám své uznání, zavřu oči nad určitým zjednodušením problematiky s původním obyvatelstvem, a sázím pět hvězd. ()

Nixon

Westernové drama dlouhé přes 3 hodiny a ani okamžik jsem se nenudil. To už o něčem svědčí. Jak má Gibson STATEČNÉ SRDCE, tak má Costner TANEC VLKY, ovšem druhý jmenovaný je sérióznější, což mu víc svědčí. Geniální Costner! 90% ()

Tanner

Tohle je skoro neuvěřitelný film. Právě jsem se dokoukal na 4 (!) hodinovou verzi a ani minutu jsem se nenudil, ani minuta mi nepřišla, že je tam navíc. V tomto filmu je toho tolik, že by na to nestačila ani celá knihovna, natož krátký komentář. Proto se do něj radši ani nebudu pouštět. Kevin Costner natočil jen pár filmů, které stojí za to, ale ty jsou natolik výjimečné, že bude navždy jedním z mých nejoblíbenějších herců. Nikdy jsem to o žádném filmu neřekl, ale tohle se prostě musí vidět. ()

Šindy

Každý má jednou svých pět minut slávy a Kevin Costner nebyl vyjímkou. Jednoduchá a přesto nádherná ukázka toho, jací lidé jsou z té špatné stránky a také okouzlující cesta k nalezení sebe sama. Jeden z mých největších filmových žážitků, na které se nezapomíná. ()

Gromit

Málokterý film je hoden tolika superlativů! Ve své době byl Tanec s vlky učiněným zjevením a víte, co je na něm nejúžasnější? Že od doby svého vzniku ani trochu nezestárnul! Pořád je to NÁDHERNÝ film, který vůbec nevypadá na to, že je dílem debutanta. Kevin Costner podal za kamerou i před ní svůj životní výkon a nikdo mu nemůže mít za zlé, že tento majstrštyk dosud nepřekonal. Protože dokonalé filmy se překonávají těžce, pokud vůbec. ()

nicneznam

Další z nekonečné řady nehorázně přeceněných filmů. A že už se tomu ani moc nedivím. Jen opět přemýšlím, jaká věc na vás hodnotící udělala takový dojem. Veškeré možnosti, které se objevují v názorech, jsem viděl v jiných filmech dvakrát lépe podané. A nemusely se vláčet třemi hodinami keců a záběrů na červánky. Co se během nich vůbec stalo? Voják se ubytuje v pevnosti, seznámí se s indiány, prožene stádo tatanků, skoro si ochočí vlka s bílýma ponožkama, postřílí pár nepřátelských indiánů, ožení se s děsně protivnou a nesympatickou ženskou, která kdysi stála s pěstí a končíme tím, že indiání vyhynuli a americká divočina navždy skončila. 7 oskarů je doma a z Costnera se jednou udělal velerežisér. Hudba o ničem. 40%. Vidět nesestříhanou verzi... radši ani nepomyslet. ()

_aandyy_

Tento film samozřejmě plně oceňuji - to po stránce objektivní, ale pokud mám hodnotit sama za sebe, samozřejmě že jsem poznala něco, tedy velice zvláštní film, ovšem od kterého se dalo klidně odbíhat a celkově jsem o moc nepřišla. Toto prostě není typ filmu, který by mi vyloženě sedl, takže průměr. ()

departed

Odkládal jsem to dlouho, protože najít si ve svém volném čase čtyři klidné hodiny dá přeci jen zabrat. Nevydržel jsem, zkoukl to a musím říct, že tak příjemný a silný zážitek jsem opravdu nečekal. Neuvěřitelné, že je to Costnerův režijní debut. Obdivuji ho za to, že si to celé dokázal tak skvěle ukočírovat, aby z toho vzniklo tak krásné a dechberoucí dílo. ()

Kariya

Kouzelné. Fascinující. Dojemné. Dokonalé. Skvostné. Tímto filmem jakoby promlouvala sama slova boží lásky. Hodnotit ho jen podle kamery, výpravy, dramaturgie, hudby, výkonů herců, by bylo jen suché pokrytectví. Je něčím víc. Je to o ryzosti a neposkvrněnosti indiánských - lidských duší. Jaká jiná civilizace se může v lidské historii něčím podobným chlubit? Tento film nikdy nemůže ztratit ani špetku své cennosti. Je to perla. ()

PavelH

Velmi, velmi silný filmový zážitek. Útok na srdce diváka. Propracovaný výtvor, který nikdy neomrzí. Znovuzrození Johna Dunbara, který toužil zemřít, ale našel nový, lepší život. Téměř čtyřhodinový maraton filmového umění. Film jsem viděl mnohokrát a vždycky mě naplno zasáhne. Tento snímek si zaslouží čelní místo v žebříčku nelepších výtvorů všech dob. ()

krapek

Technicky je to kvalita, ale strašne nudná kvalita. Nebyť toho kvalitného spracovania, tak by som tomu sekol 1*, za tú hroznú nudu, ktorú som s výnimkou pár akčnejších scén prežíval. Dať mi nožnice, tak spravím šmik-šmak a hodina materiálu letí rovno do koša, potom by z toho mohol byť zaujímavý film. Ale možno je to aj tým, že westerny moc nemusím. PS: S tým textom distribútora to snáď nemyslia vážne? ()

sima275

Na tento film jsem byl "donucen" moji ségrou a taťkou.Takže s pramálým očekáváním jsem usedl k televizi a čekal jsem romantický slaďák.Nic takového se ovšem nekonalo - nádherný,překrásný,super a hlavně dojímavý film. Lidské příběhy sám o sobě nemusím, ale tady se konalo něco jiného, jak kdybych nemohl vůbec vstát,i v první půli která je o něco málo slabší.Krásní indiáni a jejich rituály,hezká pevnost,ukázka vztahy mezi bělochy a indiány,že můžou být taky dobré, a ne samá válka.Druhá polovina - o tom se snad ani nedá mluvit, prostě nádhera, něco neuvěřitelného a dojímavého zároveň.Závěr mě málem rozplakal.Taky jeden z filmů u kterého by mělo být 6 hvězdiček namísto 5. 100% ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)