Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

waska

..."Já jsem Vítr ve vlasech a jsem tvůj přítel!".... Nádherný a dojímavý příběh. Podkolenka zůstane navždy mý jedním z nejoblíbenějších zvířecích filmových hrdinů, stejně tak John Dunbar na poli hrdinů lidských.. ()

Colour

Konečne sa mi podarilo nájsť si 3 hodiny čas a pozrieť si tento film. Ani sekundu neľutujem. Veľmi dobré zobrazenie života Siouxov a ich nového suseda Johna Dunbara. Stret ich kultúr je nezabudnuteľný. I napriek svojej dĺžke dokáže človeka udržať sledovať, neznudí ho. Je tu pár slabších častí, no tých lepších je oveľa viac. Takmer celý film je v siouxčine, no napriek tomu je človek približne v obraze. Klobúk dolu pred hercami - vo svojich rolách pôsobili prirodzene, zvládli to na jedničku. I Costner hral nad svoje pomery. 90% ()

ifes

Překrásný dramatický western, ve kterém divák najde vše co k němu patří. Přemýšlivého, sympatického hrdinu, indiány, rozlehlé prérie, koně, bizony a spousty dalších věcí. Podbarveno výtečnou hudbou a silnou atmosférou. Costnerovi role opravdu sedla, vždy pro mne bude Tím co tančí s vlky! ()

Rudyamon

Krásný film o nalezení smyslu života, přátelství, lásce a nádherné přírodě. Člověk si pod pojmem vestern podvědomě představuje šlechetné rudé tváře bojující proti proradným bělochům za doprovodu velkých frází, bizonů, spousty šípů a proklatě rychlých koltů. Tento film myslím představuje daleko přítažlivější a lidštější obraz světa, jehož dějiny bohužel už dávno skončili. Kevin Costner se tady podílel na něčem opravdu velikém, co se navždy zapsalo do dějin filmu, ač to sám v tu chvíli, kdy to točil, pravděpodobně ani netušil. Tři hodiny sledujete příběh muže, hrdiny, který za odměnu nechtěl nic než žít v pustině a poznat indiány. Sledujete jak se jeho pohled na ně mění, jak se stává jedním z nich a začíná chápat, kdo dopravdy jsou ti, ke kterým kdysi patřil. Jiskru filmu kromě Kevina Costnera dává nepochybně rodilý Sioux Graham Green a nepochybně i další herci zůčastnění v tomto skvělém projektu. Tento film právem patří do nejvyšších příček oblíbenosti. ()

sarfian

Toto Costnerove prvé režisérske dielo je celkom fajn. Tažko sa dá filmu niečo vyčítať, aj keď už na dnešnú dobu určite nestíha. Hlavne ten pomer dĺžka filmu a tempo je slabý. Príbeh je v pohode a herci tiež. Videl som to ako 15 ročný, ale moc som si to už nepametal a po včerajšom pozrení som trochu prekvapený. Ak by film bol o hodku kratší a zdĺhavé, prázdne pasáže by boly vystrihnuté, mohlo by to konkurovať aj dnešným trhákom, ktorých je už trošku málo. Priemerný a oddycový filmový zážitok a zároveň spomienka na bezstarostné detstvo. VIDENÉ 2x ()

danny_21

Kevine, děkuji ti za tenhle krásný snímek. Musela Tě sice políbit celá smečka můz, jinak si to nedokážu vysvětlit, vzhledem k tvým dalším režijním "perlám", tady si mě ale dostal na kolena - krásný vykreslený střet dvou rozdílných kultur ve válečné zóně Divokého západu. Pravdivé, dojemné, hořké - lépe to nešlo podat - 95 %. ()

Homer.p

Absolutní skvost a pro mne osobně druhý nejlepší film všech dob. Než jsem tento film viděl, tak pro mne indiáni byli jenom ochlastové a Vinnetou. Zde jsou však skutečně ukázáni jako lidé myslící a se všedními starostmi a nikoliv jako nějaké karikatury, jak to bylo v dřívějších dobách, ale bohužel vlastně i po natočení tohoto filmu. I sám Gregory Peck vyseknul tomuto filmu poklonu, protože když se ho na Karlovarském festivalu zeptali, jaký je dle jeho názoru nejlepší film všech dob, bez rozmyšleni odpověděl : "Tanec s vlky". Zpět k filmu, nevím kde začít s vychvalováním, ale prakticky každá scéna je zde dotažena k dokonalosti, např. První setkání s indiány, Následné navazování kontaktů, Sblížení se s Two socks (hlavně ten záběr, kdy si vezme z ruky to sušené maso, no prostě nádhera) a mnoho dalších. Nejvíce mne ale dostala scéna odchodu Costnera z tábora, to je něco tak nádherně dojemného a prosté laciného patosu. Prostě jsem tomu věřil, tomu přátelství mezi hlavním hrdinou a indiány. Je toho spousta, coby se zde dalo napsat (skvělá a dokonalá hudba Johna Barryho například), ale byl by to velice dlouhý komentář. Jednoznačně film všem doporučuji a nenechte se nikdo odradit názory, že se jedná o "dlouhou" nudu. To teda v žádném případě. P.s. a komu se to nelíbí, tak ať se jde dívat třeba na Warriora, ten je učitě mnohem lepší a dojemnější, cha cha. ()

Armin82

Neskutečně poutavá záležitost,která během tří hodin nenudí ani minutu. Herecký a režisérský koncert Kevina Costnera a vynikající výkon ,,kopajícího ptáka´´ alias Grahama Greena. Kevin Costner už měl za sebou nejeden natočenej snímek,ale troufám si tvrdit,že právě tato záležitost jej učinila pravou holywoodskou star. Nádhernej film o nalezení nové životní cesty,která nám byla parádně předložena ve velmi dojemném příběhu a já opravdu nemám za co ubírat na hodnocení --->100% ()

Jaxx84

Neskutečně citlivý film o hledání opravdového štěstí, vyrovnanosti, rovnováhy a spokojenosti. Úžasná doba, úžasná sounáležitost s přírodou, stovky let harmonie než přišel bílý muž a během necelého jednoho života udělal z ráje peklo, poplival, pošpinil a zadupal do země to skutečné, co na posledním kusu Země bylo dobré. Scénář parádní, režie brilantní, příběh dojemný, herci opravdoví a kamera...no prostě lahoda. Už se těším na Director's cut a 236 minut relaxu. 9/10. ()

Wyrdas

Tenhle film těží hlavně z toho, na co i já slyším ze všeho nejvíc. A to je příběh. Jako fanoušek dobrých westernů a přísný zastánce příběhu nad efekty nemůžu film zhodnotit jinak, než plným počtem bodů. Ze začátku legendární scénka na koni alá Titanic, později naprosto úžasné seznamování s indiány. Doslova miluji ty první střety mezi poručíkem a indiány. A aby bylo westernu dáno zadost, tak zažijeme válku indiánských kmenů i střety s imperialistickou kavalérií. Samozřejmě nás příběh neošidí ani o románek mezi poručíkem "ten který tančí s vlky" a běloškou vyrůstající mezi indiány "stojí s pěstí". Tento film má vše, co má správný film mít a proto bez váhání pět hvězd. ()

ER

Asi mu ta přezdívka už zůstane Ten,který tančil s vlky,ale naštěstí Kevin natočil pár dalších výborných filmů. ()

Mouchal

Fííha. Sledovat čtyřhodinový western dokáže být velmi vyčerpávající a dokáže to pocuchat filmovou výdrž nejednoho westernového milovníka (já to nejsem), ale hlavní je to, že to nejsou 4 hodiny zbůhdarma, ale mají opravdu význam. Přes počáteční scény, kdy například John "Dumb Bear" Dunbar jede na koni se sebevražednými sklony doprostřed válečné vřavy, ale stejně se mu nic nestane (dávám to za vinu tomu, že nepřátelé oplývali muškou srovnatelnou s muškou mé babči při stolním fotbálku) a ještě je následně vyhlášen za hrdinu, se pak dostáváme k jeho cestě na své přiřazené vojenské stanoviště, při které ho doprovází mravy odporný floutek, který si každý svůj pšouk náramně pobaveně okomentuje. Ten pravý film ale začíná až na tom stanovišti, kdy se John postupně setkává s indiánským kmenem Lakotů a také se svým věrným společníkem vlkem, kterého roztomile pojmenuje Dvě ponožky (díky jeho zbarveným tlapkám). Postupné kulturní seznamování a snaha o překlenutí jazykové bariéry je na filmu spolu s posláním o lidství to nejlepší, co zde najdete. Někomu třeba může vadit domorodá mluva indiánů, nebo jejich jména, kdy se člověk najednou dozví, že Deset medvědů je vlastně jeden seschlý dědula namísto nějaké kupy zvířat, nebo že Kopající pták ani nekope a ani to není pták. Ale jinak by to ani nešlo a člověk si rychle zvykne. Stejně tak jako si zvykne na krásnou přírodu, skvělou hudbu a roztomilou polo-indiánku v podání Mary McDonnell. Výtky jdou asi jen na tu přepálenou stopáž (ikdyž netuším, kde bych ušetřil) a hlavně na to, že jsou zde všichni běloši vykreslení jako potomci Hitlera, když by se spustil s Ledovou královnou, zatímco indiáni jsou většinou ztvárnění jako "sluníčkoví muži". K mému hodnocení se bohužel i přiklání to, že nesnáším pohled na masakr nevinných zvířat, a indiánskou tématiku (no on ani ten western no...) nemám zrovna v lásce. I tak se ale Kevinu Costnerovi povedlo něco, o čem spousta lidí může jen snít. Natočil opravdu Velký film. 85% ()

ZnalecH

Docela chápu, proč je film tak oblíbený. Začátek je působivý, pokračování zajímavé a konec nezapomenutelný. Sice prostředek trvá asi 2 hodiny, ale pokud člověk nečeká akci, může si vychutnat záběry krajiny a další pěkné pohledy. ()

haWranka

Po shlédnutí čtyřhodinové verze zvedám hodnocení. Velmi silný příběh se skvělými hereckými výkony a nádhernou hudbou mě nenudil, několik momentů bylo neskutečně silných. Opravdu nádhera! ()

Likan7

Je neuvěřitelné jak dokázal Kevin Costner zrežírovat svou prvotinu. Tanec s vlky je ve VŠECH ohledech nádherný velkofilm. Ať už se bavíme o nádherných scenériích, kameře, hudbě, hercích nebo příběhu. Je to film o lásce, přátelství, míru a velmi nepříjemně nám ukázal jaké to je, když se střetnou dvě naprosto odlišné civilizace. Costner tady udělal obrovský kus práce a když si uvědomím, že za několik let na to dokázal vypustit kravinu, jakým Posel budoucnosti byl, zůstává mi rozum stát o to víc. Tanec s vlky je totiž fantastický čtyřhodinový opus o jednom člověku, koni, vlku a několika málo indiánech. A přesto je velký, jak jen velkým si ho dokážete představit. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)