Tanec s vlkmi

• Česko Tanec s vlky (viac)

Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů. (oficiálny text distribútora)

Sawy

Kevin Costner natočil své životní dílo,které(jak se tak dívám na jeho současné filmy) už nejspíš nikdy nepřekoná.Kevin se sebe vydal maximum jak za kamerou tak před ní a já před ním smekám za to,s jakým citem a trpělivostí nám tento příběh odvyprávěl.Jako úplnou srdcovku Tanec s vlky nemám a ten Oscar by dle mého slušl více Scorsesemu za Mafiány,za to ale Kevin nemůže,za to můžou jenom akademici.80 % ()

Lacike

Hodnotenie kinoverzie: Nadherny film o indianoch a ich spôsobe zivota, ktory je v rovnovahe s prirodou a celkovo vyznieva tak nejak lepsie ako chamtivy a kruty zivot bielych tvárí. Cely pribeh sledujeme z pohladu samotara, ktory sa hlada a stastie najde az u indianov. Prva tretina filmu tvori zoznamovanie s hrdinom, prostredim a s indianmi. V druhej, ktora sa mi paci najviac, sledujeme bezny zivot indianov a v zaverecnej depresivnej tretine musi dôjst k nevyhnutnemu destrukcnemu navratu bielych tvari, ktore znicia vsetko na co siahnu. Trochu ma mrzi, ze cely pribeh sledujeme väcsinou cez komentar hlavneho hrdinu, namiesto toho, aby sa dej odvijal cez Costnerov herecky. Holt v tej dobe este nebol poriadne vyhraty a vo väcsine filmov pôsobil ako nevyrazne naivne jelito. Takze tych par pôsobivych dojimavych scen maju na konte ostatni herci, ktory Costnera herecky zatienili. Ci uz Graham Greene ako rozvazny indian alebo Rodney A. Grant ako zbrkly indian. Po rezijnej stranke to je natocene perfektne. Costner dokonale zachytil krasy prostredia v ktorom sa film odohrava a cely cas film podfarbuje nadherna Barryho hudba. Akonahle dôjde na nejaku akciu, tak je podana nekompromisne bez akehokolvek prikraslenia. Vysledkom je taky klasicky Oscarovy film s myslienkou, ktory ale nepôsobi vypocitavo, lebo ma v sebe aj poriadny kus srdiecka. 9/10. Vynimocne mi viac sedi kinoverzia, ktora ma predsalen sviznejsie tempo a aj niektore sceny vyznievaju krajsie. ()

Gwaihir

Není divu, že se tento skvost a klasika westernové tvorby dočkal tolika ocenění z řad filmových odborníků a tak všeobecného nadšení ze strany filmových diváků po celém světě. Vždyť je to snímek, který doslova ohromuje svou pravdivostí. Poetický lidský příběh plný milé romantiky i drsné reality. 100 % ()

PROROK14

Pekný film. Kevin ukázal že opravdu vie režírovať a zaslúžene oscar (či dva). Pomerne dlhý film ale nenudí a po jeho skončení máte plnú hlavu myšlienok. ()

maseer2

příběh je to sám o sobě úžasný, ale uspávající tempo druhé poloviny v kombinaci se smrtící stopáží mi zkrátka nedovolí jít s hodnocením výš.. a menší upozornění: nečtěte pokud možno zdejší popis filmu, vyzrazuje totiž kompletně celý děj.. ()

BrooksW.Here

Tanec s vlkmi nie je iba obyčajný western, ako som si pôvodne myslel, ale je to absolútne prepracovaný filmový skvost. Pozrel som si 4-hodinovú režisérsku verziu, na ktorú nikdy nezabudnem. Kevin Costner zvládol svoju prácu režiséra a zároveň aj hlavného herca naozaj obdivuhodne, za to by bolo na mieste sa mu pokloniť. To, čo na tomto filme ja najviac obdivujem je to, s akou úctou zobrazil nádherné americké pláne a pôvodných obyvateľov Ameriky ako takej. Preto som zaradil tento film medzi svoje obľúbené a sľubujem, že už nikdy nebudem súdiť knihu podľa obalu, pretože Tanec s vlkmi je naozaj nádherný film :) ()

JohnCZ

Před pár dny jsem dočetl knihu, kterou jsem sjel doslova jedním dechem a film rozhodně nedělá předloze ostudu. Prakticky po celou dobu jde téměř ve šlépějích knihy a jen několik málo scén si upravuje ku vlastnímu prospěchu. Herecky i scénáristicky je to takřka perfektní a přestože jsou 4 hodiny hrozně moc, nudit jsem se nedokázal. A ta hudba! ()

corpsy

Krásny a dojímavý príbeh o priateľstve a láske. Kevin Costner veľkolepo spracoval najrýdzejšiu americkú látku do podoby, aká sa len tak nevidí. Prekrásne scenérie, ktoré sníma úžasná kamera Deana Semlera a dunivá hudba Johna Barryho vám vyvolá pocit, ako by sa film ani netočil koncom 20teho storočia, ale práve v tej dobe. Všetky Oscary zaslúžené. Pre mňa jeden z najlepších filmov 90tych rokov. Odporúčam 237 min Director´s cut. ()

Marek1991

Divočina, indiáni, občianska vojna, romantika, Kevin Costner a máme skvelý historický film. Človek by povedal, aké jednoduché, ale pri tej dĺžke a odpočinkových miestach ako pri Stroskotancovi sa to rodilo ťažko, ale konečný výsledok so všetkými tými okamihmi života a dobrodružstvom bol viac než fajn. Tento western sa mi páčil omnoho viac ako mnohé klasiky, ktoré majú veľa pózerských momentov a heftov, ale nemajú v sebe určitú iskru, ktorú má tento film. Tak si zatancujme s vlkmi. :) ()

Falcor

A moc lituji, že jsem viděl "jen" tříhodinovou verzi. Zde Costner naprosto nečekaně dokázal nechat většinu režisérů daleko za sebou. Bohužel, jen tentokrát. Ale i když natočí ještě mnoho béček, tento originální a skvostný pohled do života bledé tváře mezi jeho rudými bratry je pastva pro oči, balzám pro uši. A to po celý film, občas i klíček k emocím. A to jsme na tom byli na gymplu hromadně a já málem na ten "nějaký další western" ani nešel. ()

liquido26

Pro někoho je to Tenkrát na západě, pro někoho Hodný zlý a ošklivý, ale pro mě je nejlepším westernem všech dob Ten, co tančí s vlky. Čtyři hodiny se sice mohou zdát jako pořádná darda, ale u tohodle filmy tu neplatí. Čtyři hodiny, kdy jsem se nenudil ani chvíli, čtyři hodiny, kdy jsem sledoval naprosto úžasnej film, čtyři hodiny, kdy jsem tančil s vlky. ()

F.man

Překrásné čtyři hodiny. Silný příběh zasazený do nádherné krajiny (některé záběry bych si klidně zarámoval nad postelí) s velmi dobrým Costnerem. Hodně taky dělá parádní muzika... No celkově prostě strašná pecka. Když mám vybrat film pro nějakou slečnu na romantický večer, volím tohle :) P.S. : Vyjímečně souhlas se všemi soškami. Dunbar, not Dumb Bear. ()

Tryskomyš

Tak tahle sága mě moc nezaujala, přiznám se, že jsem některé nezáživné pasáže přetáčela beze zvuku. Neboť taky kdo by to tak dlouho vydržel ten tanec s vlky, že. ()

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

Tak, a je to tady. Remake Vinnetoua!

13.08.2011

Poté, co se Christophe Gans pustil do nové verze Fantomase, jsme tak nějak tušili, že se na plátna kin vrátí i další evropské klasiky. Německá produkční společnost Constantine Films (od Resident Evil… (viac)

Sam Mendes na Divokém západě

Sam Mendes na Divokém západě

10.12.2009

U tohoto tvůrce už nás „nečekané“ žánrové volby nemůžou překvapit. Proč by si nemohl zkusit třeba western? Obzvlášť, když se schyluje k návratu kovbojek na filmová plátna (komiksový Jonah Hex,… (viac)

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)