Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

PTuranyi

Perfektne natočený akčný film so všetkými neduhmi a klišé 80-tych rokov. Konšpirácia, zrada, pátos, víťazstvo. Začiatok filmu keď prichádza niekto vysoko postavený do nejakého zapadákova požiadať Johna Ramba, aby sa vydal na ďalšiu misiu, sa stal predlohou pre aj ďalšie pokračovania. Nasleduje heroický výkon, keď má John nafotografovať tábor so zajatcami, ktorí tam nemajú byť. Čudné je, že si pripravuje explozívne hroty do luku namiesto fotoaparátu. Následne sa pokazí čo sa dá a John si to môže vybaviť nie len s Vietkongom, ale aj s Rusmi osobne. Ikonické scény, v ktorých Rambo využíva rôzne maskovania a likviduje nepriateľov sú efektné, ale mnohé dosť nereálne. Sliepka využitá v Horúcich strelách ako šíp tu poslúži na krvavé stopy vedúce nepriateľa do pasce. Ďalej Rambo vybombarduje zajatecký tábor, aby zachránil svojich spolubojovníkov a okrem Vietnamcov nemá nikto ani škrabanec. Ešte malý súboj vrtuľníkov a môže si to na záver vybaviť so zradcami vo vlastných radoch. 70% ()

Scaevola

Pokorně musím přiznat, že druhý díl Ramba to měl nesmírně těžké, protože Topper Herley byl kdysi dávno v mém dětství prostě první. Že pak celý snímek působí jako parodie sebe sama, tedy nepřekvapí. Ale zároveň musím říci, že se tvůrcům poměrně dovedně podařilo propojit prostoduchou, nerealistickou vybíjenou s troskami psychologie a vietnamského traumatu, přičemž si film tvrdošíjně klestí cestičku vzdor vší mainstreamové kultuře, jež vnímá válku jako selhání humanismu: O to však Rambovi nejde - vždyť on přišel vyhrát, co politici nedokončili! ()

Jan XXIII

Klasika a jeden z nejlepších akčních filmů 80 let. Děvky komunistické.Měli je zakázat hned po revoluci.Dnešní komunisté chtějí znovu zavést socialismus.Je nutno je psychicky deptat.Ruské hovada.Dobře že je Stallone likvidoval.Je mi 39,nenávidím je od základní školy.Nutilili mě jít do pionýra.Nechtěl jsem.Proto mě začli ve škole likvidovat. Jediný ze třídy jsem v pionýru nebyl.Ať chcpípnou kurvy. ()

Xylobalsam

Jeste uchazejici, ale oproti jednicce slabsi. Po dobre odvedene herecke praci v prvnim dile se Stallone vratil ke svemu tradicne ubohemu vykonu, kde tezi jenom z namasteneho svalnateho tela. ()

Canniosh

Legenda mezi akčními filmy. Film si na nic nehraje a ukazuje to, co chtějí akcechtiví diváci vidět - "nasraného" Ramba vracejícího se do pekla vietnamské džungle ... "pitomí" rákosníci, nabíhající si do střel a padající jeden po druhém jako stéblo trávy ve větru ... drsní mariňáci plnící úkoly zpoceného šéfa, kteří se nakonec přikloní na Rambovu stranu ... akce od začátku do konce. Prostě klasika, která sice díky bezduchému příběhu nedosahuje podle mně kvalit prvního dílu, ale o příběh tu až tak nejde, my chceme přece akci, akci a akci, a té se nám dostává plnými doušky. ()

Olivier

Stejně blbý jako jednička, ale úplně jiným způsobem. Tvůrci si sice uvědomili, že psychologické prvky nemají ve filmu se Stallonem co dělat, takže Rambo tentokrát vyfasoval luk, výbušné šípy a šel do džungle zachraňovat americké zajatce, až na poslední čtvrtinu to ale byla ohromná nuda. Na konci se to trochu rozjelo (zejména pasáž kdy Sly vystřílí celý toulec atomových šípů, naskočí do letící nepřátelské helikoptéry a vykosí zbytek vietnamské armády ze vzduchu), i tak se nemůžu ubránit pocitu, že to byla ohromná blbost a ztráta času. Takovýmhle filmům sluší humor a sebeironie a ne rádobychytré filosofování o válečném traumatu. ()

e-arthworm

Klasika žánru a jeden z vrcholů Slyovy filmografie. Pro mě osobně nejlepší díl z celé série. Akční nářez v působivém prostředí asijské džungle, kdy zejména pasáž s postupnou likvidací ruských vojáků a následný nálet vrtulníkem na zajatecký tábor nemají chybu. Stallone v TOP formě, vyjma většího závěrečného monologu (který si "střihl" i v prvním díle) toho obligátně příliš nenamluví (dabovat jej musí být pro p. Rímského pohodová práce a lehce vydělané peníze :-D ), o to více se činí v boji. V kombinaci s velice půvabnou Julií Nickson, vždy charismatickým Crennou a obstojnými záporáky (nevím, zda to byl záměr tvůrců, či se jedná pouze o můj subjektivní pocit, ale zrádný Murdock mi vizuálně silně připomínal padoušského šerifa z "jedničky") je skutečně se na co dívat. "Vypadáš hrozně, Rambo... - Těžká noc." ()

J.Bourne89

Ukázkový příklad béčka se vším všudy a k tomu bombastická hudba, kterou jsem si prostě musel sehnat. Na filmu jsem vyrůstal a je to můj nejvícekrát shlédnutý film a ani po delší době na něj nemůžu změnit názor, protože se na něj setsakramentsky dobře dívá. ()

zurivymlok

Příjemná zábava. Pokud hledáte odreagování - ideální. Pokud hledáte psychologicky rozpracované postavy a nebo nedejbože nějaké intelektuální podněty, tak rychle od toho filmu pryč. V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

james11

Na to jak se mi první díl líbil, tak dvojka určitě nešla v těch stopách, co jsem si představoval. Až na to ty detaily, že mi přišlo, že má snad nekonečno šípů (protože jsem si nikdy nevšiml, že by je vytahoval z mrtvých), tak pak detail, že Rambo je nesmrtelný a i on sám o sobě to vý... Nebo jak si jinak člověk vysvětlí, že on se postaví doprostřed všeho a počítá s tím, že ho kulky obletí. No asi tak 60%. ()

naytsirk

Stejně jako u První krve musím dát čtyři hvězdy. A čtyři hvězdy dám i trojce a čtyřce... Tohle je prostě Staloneho série a zatím se to vždycky povedlo ()

killa black

Dvojka je docela sračka, ale některé scény jsou pro mě přesto kultovní. Co se musí nechat je, že film odsejpá, nezdržuje se žádnýma milostnýma kravinkama a uteče vám před očima jak voda. U Ramba mě dycinky baví závěr, to jak se John rozpovídá a stýská si po osudu válečných veteránů navrátivších se z Vietnamu. Celkem dobrá agitka-ale chápu jí. ()

Tomulka

John Rambo (dalo by se říci) hozen do svého přirozeného prostředí. Dostane zbraně a může dělat to v čem je nejlepší. Nijak náročná film na dramatickou zápletku, ale jako akční snímek jeden z nejlepších co viděl světlo světa. ()

xvici300

RAMBO - Přijat do speciálních sil, zaměření: lehké zbraně, zdravotník, vrtulník a jazyková kvalifikace. 59 potvrzených zabití. Dvě stříbrné hvězdy, čtyři bronzové, čtyři purpurová srdce. Kříž za zásluhy a medaile cti. Výborná akční podívaná, jeden z nejlepších dílů Ramba. ()