Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

Kingjiri

Poněkud slabší než vynikající první díl, ten bylo ale velmi těžké překonávat. Co se ubralo na příběhu, to se přidalo v akci. A zvýšení počtu akčních scén se projevilo v podobě rapidního zvýšení počtu Rambem zabitých lidí. Jenomže hlavně scénář byl právě ten faktor, co dělal jedničku o tolik lepší. Pořád je ale druhý díl Ramba slušnou podívanou, která je zasazena do zajímavého prostedí vietnamské džungle. Když to srovnám s třetím dílem, který byl už hodně nudnou podívanou, tak si dvojka zaslouží čtyři slabší hvězdy. ()

Stíba

Kritikou nejvíce uznávaný první díl mám samozřejmě taky rád, ale pro mě je to hlavně prequel k těm dalším. Teprve tohle je pro mě totiž ta pravá Rambovská jízda se vším všudy. Nadupaná akce plná přestřelek a výbuchů, Stallone v mé možná nejoblíbenšjí roli a povedené hlášky. To je Rambo. ()

Pekisan

Ak si Ramba 1 dokaze, ako dobry film, vychutnat takmer kazdy, tak pri Rambovi 2 silno zalezi na datume narodenie a veku kedy ste ho vzhliadli prvy krat. Rambo sa totiz posunul od politickej akcnej dramy k akcnej...akcnemu vsetkemu. Klasika 80. rokov bude mne navzdy pripominat vysedavanie s kamosmi a pozeranie stvorcekovych 100krat skopirovanych a obohranych videokaziet. Rambo sa s tym uz tak velmi nesere ako v jednotke (jeden mrtvy) a krmi vsetkych okolo tonami olova, skace sipky z utesu do meter hlbokej vody a striela z luku lepsie nez Winnetu, Inchuchuna a Manitu dokopy. A hlavne teda ma papiere na vrtulnik, lebo znicenie osady bol fakt husty ulet. A preto mame radi roky osemdesiate. ()

Castielo

Víc akčnější než jednička, ale slabší po příběhové stránce. Ale to je jedno. Ta akce, výbuchy, masakry číňanů a moje oblíbená partyzánská válka ála John Rambo neomrzí. 4* ()

maciii

Pozitivum prvního dílu bylo, že mě záhy uspal a čas u něj strávený tak nebyl zbytečně ztracen. Tohle ovšem bylo tak tupé, že se u toho ani usnout nedalo. Člověk pořád čekal, s jakou další demencí se tvůrci vytasí a bohužel to tam sypali až do poslední vteřiny. O všechny ty parodie si to vyloženě koledovalo :) ()

FanKalEl

Prvá polovica filmu je trochu pomalšia ale i tak dobrá a potom sa to už len graduje a záver je na výbornú. Jednotka je lepšia, ale tu sú zase super kúsky z akcie, týranie, provokovanie Ramba a následná pomstychtivosť kde toto všetko sme v jednotke nevideli. Takže spokojnosť tu je veľká a pod 5 hviezd nedokážem ísť, je to originálna bomba !! (86%) ()

PEZ

Rambo II sa vyznačuje viacerými špecifikami. Prvotný draft scenáru napísal James Cameron (áno, ten). Stallone potom scenár značne upravil, pridal doň politickú vsuvku, dobre je to vidieť v najsilnejšej scéne filmu - pri Rambovom záverečnom prejave. Je to jediný film v sérii nominovaný na Oscara (za efekty a zvukové efekty) a je to prvý film, ktorý šiel v kinodistribúcii naraz vo viac ako 2000 kinách. Jednotka bola o Rambovej psychike, dvojka je o jeho bojových skills. Head count masívne narástol (85 kills), vyvážila to trochu romantická (!) vsuvka. Pre mňa klasický akčák 80. rokov. Stallone si užíval vrchol svojej kariéry. ()

Schlierkamp

Americký akční film, v němž válečný veterán John Rambo, pracující v kamenolomu ve federální věznici, dostane za slíbené propuštění nabídku zúčastnit se tajné a nebezpečné operace ve Vietnamu. Má za úkol proniknout do střežené oblasti, najít a vyfotografovat americké zajatce, kteří tam jsou údajně drženi od konce vietnamské války. Netuší však, že jeho snaha má posloužit pouze jako politický kompromitující materiál, a proto je velmi překvapen, když se mu podaří jednoho vězně osvobodit a velicí důstojník Murdoch (Ch. Napier) z obavy nežádoucího a zřejmě nelichotivého svědectví zajatce odvolal záchrannou akci. Zrazený Rambo se tak sám stal zajatcem v primitivních podmínkách vietnamské džungle. V druhé polovině druhého snímku o legendárním válečném veteránovi se ze S. Stalloneho stane vraždící stroj, který zlikviduje všechny své věznitele, osvobodí zajatce a vyřídí si své účty s Murdochem. Jedna ze scén, jež mě nejvíce zaujaly, se odehrává na lodi, jejíž posádka Ramba a jeho doprovod prodala nepřátelské vládní armádě. Při sledování snímku G. P. Cosmatose jsem měl dojem, že Stallonemu poněkud kolísal objem svalové hmoty, neboť zejména na začátku filmu nebyl zdaleka tak nabušen jako na konci. V dalších rolích se objevil plukovník Trautman (R. Crenna), jenž byl též obelhán podlým Murdochem. Poměrně dlouho trvalo, než Rambo odstranil svého prvního protivníka, poté už akce běžela naplno. V porovnání s prvním dílem nabízí jeho pokračování možná více akce, přesto bych úvodní díl kultovní série hodnotil o něco lépe. ()

tranquill

"To, čemu vy říkáte peklo, je jeho domov!" Ano, Rambo je zde akčnější a spravedlivější, akce střídá akci, co chcete víc? "Vrátit se kam?" ()

GIK

To bylo strašný, to už je snad lepší trojka. Už začátek je tristní. Pat ani neumí seskočit z letadla a málem se uškrtí na popruhu. Jeho velitel Mat 1 mezitím na základně vede s místním náčelníkem Matem 2 poutavé politické diskuze. Vítězem politické debaty se ale stává Pat, který oba Maty v závěru politicky zcela převálcuje. Pati a Mati na druhou. ()

Titus

Čtyři hvězdy za to, jak tento film vyjadřoval tehdejší protikomunistickou náladu a samozřejmě nejlepší scény jsou, jak Sly kosí lukem v přímé křížové palbě žlutý nacisty ozbrojené kalašnikovy. ()