Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

nevermore

"Víte, co vy nazýváte peklem, Rambo nazývá domovem." .......... "Co to nosíš na krku?" -->"Přináší mi to štěstí, a co přináší štěstí Tobě, Rambo?" ----> (ukrutný záběr na nůž) ---> "Tohle!" ............. "Dokázal jsi to, Rambo!!" ..........kdyby tam tak nebyl tady ten patos.. ()

Trustme

Základní pilíř hard action movie. Jednotlivec nadstandardně tělesně vybaven je požádán o vysvobození utiskovaných osob. Kombinace zabití někoho blízkého či ponížení hrdiny vyvolá pomstu, kterou jde hrdina uskutečnit sám vybaven obvykle lehkým kulometem, popř. bojovou technikou. Výsledná pomsta je pak uskutečněna s velkou razancí a obrovskými ztrátami na životech a majetku nepřátel... Divák má tak pocit zadostiučinění a pubertální jedinci sklon k následování činů, méně odvážnější k vylepení plakátu s podobou hrdiny ve svém pokoji, případně snahu vlastnit svalovou hmotu filmového hrdiny... Už bych taky moh sundat ty plakáty Ramba, přestat nosit na krku nefritového buddhu a krájet salám nožem s kompasem... ()

Master19

Když pominu čtyřku, která je trochu jinde, tak jednička má poselství, trojka je superakční řežba, ale dvojka je někde mezi. Zvrhává se v parodii sebe sama, když Rambo kosí protivníky a nikdy nemine a oni po něm šijou co to dá a vždycky vedle. Jenže si to nepřipouští a snaží se mít hloubku, což se těžce nedaří. Proto jen tři hvězdičky, ale je to legenda, která dokáže živit i několik parodii - viz Žhavé výstřely, což je v podstatě "remake". :-) ()

Unnamed

Nejslabší díl z dosud vydaných. Akce se mi zdála ve všech ostatních dílech lepší, příběh taky špatný a "rychlovztah" s vietnamskou bojovnicí... k tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. 3* ()

Sany33

Oproti kultovej jednotke sa v druhom pokračovaní o veteránovi z Vietnamu Johnovi Rambovi dostávame konečne do centra diania a to na front. Ide totiž o vražednú misiu vo Vietname, kam sa Rambo vracia po dlhých rokoch je to pre neho teda veľmi emotívne a vybavujú sa mu rôzne spomienky táto nostalgia je však iba na pozadí strhujúcej a nekonečnej akcie ktorú poznáme iba z tejto akčnej série. Rambovi rovnako ako v prvom diely prepožičal svoju tvár Silvester Stallone, ktorý sa tak stal už ikonou akčného filmu. Jedná vec, ktorá sa mi na filme nepáčila a teda aj uberá značné percentá hodnotenia je zapojenie zamilovanej scény, kedy sa netvor v Rambovom podaní zamiluje do Vitnamskej krásky, ich románik však netrval dlho nakoľko hneď ako ich city prepukli ju chladnokrvne zabili. To bola iba voda na mlyn už aj tak dosť nasraného Johnymu aby vykosil celý Viatnamský prales a nakopal riť nie iba nepriateľovi ale aj zradcom z vlastných radov, ktorý ho poslali na smrť. Ale spravili chybu, pretože Johnymu sa jednoducho umrieť ešte nechce. 77% ()

lykan9

Prakticky příběhově něco úplně jiného než první Rambo, ale přesto je to úžasný kousek. Rambo II má jen jednu drobnou chybu, a tou je Julia Nickson. Sice film hezky zdobí, ale herecky i v takovémto filmu, kde se neočekává žádný oscarový výkon, velice zaostává. Co se však týká akčních sekvencí, tak tyto jsou doslova úžasné a Sly v roli Ramba u mě vždy bude jedním z největších drsňáků, co kdy žil. ()

sskrblik

Terka (Vořež vořech a dostaneš voříšek) může bejt ráda, že má takový štígro a vzala si Ramba, neboť Žanek Rambo bez dásně a Hany vystřílí vším, co opouští hloveň, celou Vietnamskou tržinici s fejkovýma hadrama... takže kdyby tam bývala byla ta holka necudná zavítala, rákosníci by měli ritz staženou rychleji než lascivní péčko se soudružkama z rýžové plantáže na Zátoce šikmookých Pirátů. Nezbývá než popřát všechno nejlepší tomuto nadčasovému opusu, jenž hovoří za vše výše zmíněné. Musím uznat, že jsem se celkem slušně bavil a ačkoliv Žankovi se stejně jako tisícům dalších neohrožených hlavních hrdinů akčním filmů nemůže nic stát a přežije to, co by jiní nepřežili, přesto se jedná o poctivé akční béčko, které ve své době muselo být výjimečné. Dneska jsou vesměs akčňáky ještě více pohádkové a vyhoněné do absoludlý nesmyslů... ()

cross

Hezká vietnamka, škaredý Stallone, kvalitní hudba, hromada výbuchů a extra stupidní scénář bez špetky humoru a nadsázky. To je Rambo II... Jediné na co jsem při sledování dostal chuť byly Žhavé výstřely 2:) ()

Spock

John Rambo se vrací! Poté co jej armáda vytáhne z vězení, aby splnil delikátní operaci, našel zajaté dlouholetě vězněné americké vojáky kdesi ve vietnamské džungli.Všechno však má svůj háček a Rambo brzy pozná, že nebojuje jenom proti vnějšímu ale i vnitřnímu nepříteli. Dvojka určitě není tak dobrá jako jednička, vlastně se tématicky obrátila někam jinam, je to čistá akce. Některé pasáže se však staly pro celou řadu lidí legendárními, např. mučení elektrickým proudem, nebo střelba lukem. Myslete na to, že nebýt Ramba nebyly by Žhavé výstřely 2 tím čím jsou. :-) ()

ganz

Zprznění a pošlapání myšlenky prvního filmu. Toto už je jen trapná akce, které se budete maximálně smát a hlavně "Největší zbraň je mozek!" ()

KASUGI

Kašlu na příběh, kašlu na obsah, kašlu na klišé. Rambo je akční film a jako takový se chová. Říkejte si co chcete, po akční stránce stále nadprůměrná záležitost a strčí do kapsy lecjaký současný klipovitý akčňák. Kdyby se mě někdo, kdo žije "pod balvanem" mimo tv, kina a videa zeptal, co že je to ten akční film, pustím mu v prvé řadě všecky díly Ramba. ()

drackula

Oveľa priamočiarejšia a patriotistickejšia, napriek tomu podarená akčná záležitosť. To čo si Rambo nedoprial v prvom filme - vagón mŕtvych - si v pokračovaní plne nahradil. Niektoré akčné scény sú síce dosť pritiahnuté za uši a stali sa tak osvedčeným terčom rôznych paródií, avšak stále ide o kvalitnú akčnú pecku. 75% ()

Jacob23

Dost jine nez 1. dil-ma to slusnou vypravu a hudbu(J.Goldsmith nikdy vylozene nezklame)ale je to smesne dnes uz C-cko plne klise.Nejvic se mi libilo:Rambo-vezmes me do Ameriky?..jo vezmu..pak se otoci a krasna Vietnamka je po 15s na kusy s vetou:nezapomen na me!:)Mno pro me dnes uz tragedie ()

Kosmik 1

Pro nespokojence, kterým prej v jedničce chybělo akční napětí, se tady dosytosti akce nabaží. Střílení, vysoký počet mrtvých, výbuchy, taky ukázka taktické akce a vůbec všechno, co si člověk představí, když se řekne akční film, tu najde ve velkém množství. Pokud tohle lidem stačí, aby tomu mohli dát název "akční film", tak prosím, pro mě je však lepší první díl. :-) ()

Dreadd

Úplně o něčem jiném než první díl, Rambo už nebrečí, místo toho radši postřílí pár Vietnamců a Rusů. Stačí zmáčknout spoušť a trochu zaklepat samopalem do stran. A když není po ruce samopal, vystačí si i s lukem. Ale pokud hledáte nenáročnou podívanou plnou akce, tohle vás nezklame. ()

Autogram

Vo vietnamskej džungli je Rambo oproti Amerike oveľa akčnejší, rýchlejší, výbušnejší a zablatenejší. Akcii absolútne nič nechýba, samozrejme pre túto odrodu vojnového filmu bez nejakej hlbšej myšlienky. Láska kvitne aj na takomto mieste a pekná aziatka nezohrala iba vedľajšiu úlohu. Že bol film za socializmu zakázaný sa nie je čo čudovať, keď americký hrdina kosí vietnamských aj sovietskych súdruhov ako na páse s veľkou chuťou a blaženým Slyovským krivým úsmevom na tvári. A keď si pomyslím na podarené paródie tohto filmu, tak o to viac má niečo do seba. ()

vyfuk

Druhá Rambovka zase taková špica není. Chvíli spíše film vypadá jako prequel prvního dílu a možná by to tak bylo i lepší. Celý je stavěný na zápletce, která popravdě ani moc nedává smysl, a když nakonec jde do tuhýho, tak se z toho nic moc nevyvodí. Asi takhle... film se snaží být lepší než jednička a originálnější, ale když to tak začne vypadat tak se pointa fimu přesměruje a dvojka se v podstatě stane jedničkou ale ve Vietnamu nebo bůhví kde. Na tomhle filmu mne ale asi nejvíc štve to, že je to ten Rambo z mainstreamu. Přeci jen, když pozérovi a nebo celkově řeknete Rambo, tak si nepředstaví chlápka, který běhá někde po lesích v americké "divočině", ale namakanýho cápka co kosí "rejžáky" v řadě za sebou. V jednom ohledu by tento film mohl režírovat Bay, protože ta smršť by tomu odpovídala. Na druhou stranu... snažím se hodnotit filmy podle toho jak jsem se u nich bavil a jak byly dobrý. A ano. Zklamu vás, já se bavil. Rozhodně ne jako u jedničky a rozhodně ne tak jak bych doufal a čekal. Ale stále se na to dá koukat. Spíše se bojím slaběji hodnocené trojky a těším se na nahypovaný "restart" čtyřky. ()