Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

veere

Neskutečně debilní, ale hlavně zábavné, v porovnání s kultovní jedničkou je to odpadní záležitost, nyní se do Ramba neserou zamindrákovaní policajti, ale ruští a vietnamští soudruzi, proto také neskutečný nárust mrtvých, první Rambo - 1; Rambo II - 100? ()

xxxdvorixxx

Z dnešního pohledu se na to nelze dívat jako na áčkový film. Je i s podivem, že v době vzniku to nešlo rovnou do koše. :) Samozřejmě z dnešního hlediska, při mnoha popkulturních citacích, dává celý film vlastně jiný rozměr. I oproti jiným áčkovým filmům doby je to prostě otřesně natočené, scénář napsal pravděpodobně osel. Jenže je to vlastně obrovská zábava. První díl jsem viděl před několika lety, vzpomínám na něj jako na úplně jiný snímek. S řadou logických prvků a psychologických otázek. No a tohle je prostě kultovní střílečka, něco jako Duke Nukem. Prostě ho budeme dál citovat a smát se s ním. ()

montel

John Rambo (Sylvester Stallone) je vězněn ve federální věznici. Zde ho příjde navštívit jeho přítel plukovník Trautman (Richard Crenna). Nabídne mu svobodu, když pro svou vlast vykoná další misi. Má odletět do Vietnamu a zdokumentovat, zda jsou zde drženi američtí váleční zajatci. Jakmile ale Rambo zjistí, že má zdecimované vojáky nechat na pospas osudu, rozhodne se jednat a zajatce osvobodit na vlastní pěst...Nezapomenutelná role Sylvestra Stallona. Policisty vyměnil za vietnamce, které kosí jak na běžícím páse. Kvalita jde sice trošku dolů, ale i tak je Rambo dnes již nesmrtelná postava. 70% ()

P@\/EL

Druhé vynikající pokračování akčního filmu o válečném veteránovi z Wietnamské války Johnu Rambovi, který se opět vrací na místo činu, tedy do Wietnamu. Film nabídne vynikající propracované akční scény, které svým bravurním provedením divákovi doslova vyrazí dech. Opomíjena není ani kritika války a amerického vojenského systému, což mě opravdu potěšilo. No a nakonec Sylvester Stallone se tu ukazuje v naprosto parádní formě. ()

pirate

Rambo se vrací a v plné parádě. Pro mě první a nejznámější film (ne, že bych neznal desítky těch dalších) se Sylvesterem Stallonem, který si mě zde získal a už nepustil. 80%. ()

2sistem

Po "první krvi" se určitě očekává druhý díl, ale ten bývá většinou risk. Je určitě slabší ale né špatný. Líbil se mi a bavil jsem se, ale už je to o něčem jiném. Po akční stránce jsem spokojen, ale na úkor dramatické atmosféře jako v první krvi. Nemohu dát čtyři, tak to vidím na lepší trojku. ()

Kletus

Nechci zní moc nostalgicky (narodil jsem se až v 1993), škoda, že akční filmy nevypadají jako tohle naprosto nepřekonatelné dílo, kde Sly ukazuje všechny svoje herecké proporce a dokáže díváky upoutat k televizoru ( nebo k čemukoliv jinému) takovým způsobem jako málokterý dnešní blockbuster. Tohle je rozhodně jeden z nejlepších filmů svojí éry. Nechci hanit skvosty jako Apocalypse Now nebo Platoon, ale kdo viděl tak ví, že tenhle film je o něčem uplně jiném. Zkrátka nejlepší díl série. ()

prometheusll

Už je to o něco horší než první díl,ale stejně jsem se nenudil od začátku až do výborného konce. Rambo se mi moc líbí a určitě zanedlouho zkouknu další díly. ()

Filatov

Tak ho zase vlast podvedla! Tentokrát ovšem ne při návratu domů, ale přímo ve Vietnamu, kam se Johny vrátil a byla to zase jízda. Rambo tu už není jenom ten, co je utlačovanej od ostatních a proto musí použít násilí, tady už je normální mašina na zabíjení, tak jak to na něm máme rádi. Bez soucitu a bez slitování ke svým nepřátelům, ale oddanej svý vlasti. Strašně mě bavilo, jak zabíjel ty nesympatický Vietnamce a taky to, že se film snaží řešit hlubší otázky jako je právě to, zda se někdy americká vláda opravdu nesnažila něco před svými občany skrývat co myslíte? :-) ()

endoskop

Rambo 2 je akčnejšie pokračovanie komornešieho predchodcu, ktoré ale nedosiahlo jeho kvality. Film sprevádzalo pár hluchých miest, čo len spomaľovalo jeho tempo. Veľkolepé finále sa mi páčilo, a aj posledná scéna, ktoré pridala filmu vážnosť. Predpokladám, že prirovnanie "si ako Rambo" sa začalo používať až po tomto filme... ()

BaseDallas

Rusi zrejme primárne lietali na US helikoptérach, ale červenú hviezdu mali asi aj na trenkoch. A hen tá Puma s komickým "tuningom" mal byť asi Mi24...No, srandu bokom, furt je to dobrá komédia :) ()

lvi_psouk

Plukovníku, plukovníku... Pamatujete, jak stál Rambo na kopci a volal na plukovníka ve vrtulníku, který nakonec nepřistál? Nedal se a přes všechny nástrahy dokázal, že ve Vietnamu jsou opravdu ještě američtí zajatci... ()

dauby

Naprostá bomba! Viděl jsem tenhle film asi po 20 letech a musím říct, že se mi líbí ještě víc než dřív. Dneska už se takové akční filmy netočí (pár výjimek se tedy najde, ale není jich moc). Dneska, když natočí akční film, tak v něm bude víc počítačových efektů, samozřejmě, ale mnohem méně akce, bude o hodinu delší, takže nudnější, a scénáristi se budou snažit za každou cenu propašovat do filmu nějaké "poselství". A ještě k tomu přidají nějaký balast, jako že hlavní hrdinu, který zabíjí jednoho padoucha za druhým, je ve skutečnosti citlivý chlapec, který miluje svou rodinu. Tenhle film si na nic nehraje a akce stíhá akci - tak to má být! Co jsem nevěděl a co mě překvapilo, je fakt, že scénář napsal spolu se Stallonem James Cameron. ()

8SCARFace8

Po skôr pomalšej a napínavej prvej časti prišla akciou nabitá dvojka. Mozog nechajte vonku a užijete si klasickú akciu ktorá sa na nič nehrá. ()

Snakefinger

Pokračování nostalgie. Kdybych se díval dnes, aby by to hodnocení vyznělo jinak, ale tehdy, když jsme seděli se sousedy v kruhu s lahváčem v ruce u videopřehrávače to byla naprostá pecka. ()