Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

Bart16

Akční nářez a klenot mezi filmy v kariéře Sylvestera Stalloneho.Dodnes si pamatuju,jak Sly střílel ty svoje vybuchijící šípy. ()

Veseldaa.!

Proti jedničce ubylo téma k zamyšlení, ale naopak se našlo více místa na pořádnou 80tkovou orgii výbuchů a akce. Jerry Goldsmith poskládal zase krásnou hudbu, režie G.P.Cosmatose byla trošku slabší a v tom, že scénář dělal James Cameron jsem necítil žádnou výjimečnost. Přesto dávám 85% hlavně za Slye, který opravdu nikdy nezklame (proto ho mám tak rád). A Rambův závěrečný proslov? Řeknu Vám, že mě ještě dlouho bude mrazit! Paráda! ()

waska

Nedosahuje kvalit jedničky, hlavně proto, že je to trochu přitažené za vlasy, ale stále je to skvělá akční podívaná. Haldy mrtvol a John Rambo v nejlepší formě. ()

Werde

"Co jiní nazývají peklem, on pokládá za domov".. Rambo byl stvořen pro akci, a nic jinýho od toho neočekávám...Nemyslím si, že je horší jak jednička, akorát se nese už v jinačím duchu.Vyvražďovacím :) ()

Enterprise

Stará dobrá akční klasika 80. let. se všemi klady a nedostatky. V úvodu jsem měl trochu problém adaptovat se na Stalloneho "herecký " styl nic moc neříkat a tvářit se jak apatypický blbec, ale po půlhodině jsem si na to i zvykl. Akce je celkem slušná, ve stylu osmdesátých let nenásilně násilná. Na závěr jako třešnička na dortu vrtulníková honička, která má do reálnosti ale hodně daleko, protože ve skutečnosti by si dala Mi-24 "sovětskou" UH-1 po pár sekundách jako předkrm k obědu. ()

RajAthen

Film s asi nejkratší romancí v kinematografii a skvělým trikem s kuřetem (tedy hned v řadě za Žhavými výstřely 2, které filmu ostatně vděčí za mnohé, stejně jako můžeme my). A také střílení, přetahování a bojůvek. Máte šanci zde na předvedení toho, čeho byli na akci nadržení šerifové v jedné díře nakonec ušetřeni. Pro mě jsou ale stejně nejlepší momenty, kdy Rambo mluví a těch bohužel ubylo (tak na dva). Každopádně solidní akce to v tomto případě jistí (bez uvozovek). ()

Durgas

Je to proste jeden zo symbolov akčňákov 80. rokov, prečo v tom niekto potrebuje za každú cenu hľadať niečo viac? Sylvo je frajer... ()

danny_21

Zelený baret se vrací, tentokrát do rákosnického Vietnamu osvobodit spoluobčany v zajetí. Při této misi kosí neomylně jednoho rákosníka či soudruha po druhém, ze země, ze vzduchu, nechá do sebe pouštět pijavice a volty, ale kulka ho ne a ne najít. Oproti předchůdci je tohle jen čistokrevná střílečka ( s vyjímkou svaloušova románku s julií ) bez známky hlubšího poselství, ale pokud to člověk přijme tak jak to je, tak se bude bavit a vypne si při záverečném dramaticky pohnutém a plamenném projevu zvuk, stejně jako při Frankově hitu - 65 % ()

ondkuc

Po jedničce, která, až na syndrom střílení od boku... kulometem, nabízela poměrně dobrý příběh, (relativně) uvěřitelné líčení nelehkého života vietnamského veterána zcela odvyknutého na civilní život, bylo tohle obrovské zklamání... Slibný začátek je až do (dramatického - pro všechny, kromě Ramba, smrtícího) výsadku nad nepřátelským územím poměrně příjemně sledovatelný. Poté ale začne všechno vybuchovat (celý kaskádovitý vodopád po zásahu jediným výbušným šípem, nehořící loď po zásahu hořící lodí, domy, stromy, lidi, další lidi). Nechybí ani love story - budovaná celou minutu a půl. Poslední monolog o neopětované lásce k Americe tomu celému jen uhodil na hlavičku parodického hřebíčku a snížil mé, do té doby, lehce nadprůměrné hodnocení o další hvězdičku... Ještěže kamarád plukovník zůstal kamarád. :) PS: Střílení od boku... kulometem ani zde nechybí. Tentokrát ovšem v jednoruční variantě. ()

Acrobat

Kedy už po mňa prídu. Mier je dlhý, nesvedčí nikomu. Roky staré, minulé, nedigitálne, škaredé, hrdzavé. Nezabudol som riadiť vrtuľník, viem vystreliť, hľadať stopy, maskovať sa? Má čas, pretože väzenie je dočasné. Stúpajúca para vo vtedajších rokoch prinútila vybrať na svetlo božie Johna, ktorý sa ešte budí z nočnej mory. Už nie hory, už nie pár civilných chlapov. Už nie sadlom obrastených miestnych šerifov. Sval sa zväčšil, zväčšuje sa kaliber. Hueyi nie je civilný ale palebný. Stallone s lukoma vrtuľníkom proti Vietnamu je prvotriedny zážitok vtedajších dôb, ktorého čas preveril. Obstál. Save your work. Gonna be hot. ()

Nocturno culto

Můj nejoblíbenější díl série, John už jede na plný pecky, dokáže se postavit i samotnému Vietkongu, v jejich zemi..Strhující akční podívaná, která mi i dnes dovede přivodit husí kůži, hlavně scéna s rozhovorem Murdocka a Ramba přes vysílačku ..Je to naprostá klasika žánru .. ()

bearmeedek

31 let tomu, co vzniknul druhý díl Ramba. Pamětníci by v dnešní době neměli psát zpětně komentáře, neznalí (tj. mlaďoši) neznají atmosféru doby, kdy bylo natočeno. Takže ve své době super, a to nejen proto, že bylo u nás zakázáno a šířilo se předáváním nahraných VHS. Dnes trochu úsměvné, ale exotika prostředí a záplavy ohnivých výbuchů dobré i dnes. A je to klasika. ()

rublik05

Tak jsme se konečně dočkali, Rambo jde do války. Konečně se ukáže v pořádné bojové akci. John Rambo je vyslán zpět do vietnamské džungle, aby našel a osvobodil americké zajatce. Vietnam tedy čeká hromada mrtvých, masivní výbuchy a totální destrukce. Přesně tak, jak to od Ramba očekáváme. Ten je zde ve výborné formě, zabíjení na různé způsoby mu jde pěkně od ruky. Příběh není nikterak složitý, má pár zvratů, nespočet zajímavých momentů, z nichž některé jsou dnes již legendární. Od začátku až do konce má film slušné tempo, povedenou gradaci, neustále se něco děje, užíval jsem si každou minutu. O solidní atmosféru se postaraly jak povedené exteriéry, tak jednoznačně i vynikající hudební doprovod. Samotný závěr je už spíše taková lehká kritika byrokracie a oslava americké armády, ale i tohle k tomu svým způsobem patří. Rambo II je můj nejoblíbenější díl z celé série, klasika všech klasik. 9/10. ()