Zberateľ kostí

• Česko Sběratel kostí (viac)

Policajný vyšetrovateľ Lincoln Rhyme (Denzel Washington) je už  štyri roky ochrnutý. Odvtedy, čo naňho počas vyšetrovania spadla časť betónového bloku. Môže pohybovať len ústami a jednou rukou, ktorou ovláda počítač. V čase, keď je náchylný spáchať samovraždu, obráti sa naňho detektív Paulie Sellitto (Ed O´Neill) s prosbou o pomoc mladej detektívke Amelie (Angelina Jolieová), ktorá pri vražde muža urobila fotodokumentáciu, kde zachytila niekoľko vecí, ktoré tu vrah zámerne nechal. Lincoln na naskenovaných fotografiách odhalí odkaz, ktorý má prezradiť - ak to policajti správne pochopia - kedy a kde dôjde k ďalšej vražde. Na miesto činu však polícia príde neskoro. Nájde tam ďalší odkaz – tentokrát kus hovädzej kosti, mäso z krysy a útržok papiera - ale policajti znovu prídu neskoro. Šéf preto z prípadu odvolá Ameliu aj Lincolna. Amelii sa však podarí ukradnúť dôkazy zaistené na mieste činu a Lincoln zistí, že vrah sa už predtým pokúšal s políciou komunikovať, jeho odkazy však kapitán Cheney (Michael Rooker) nedokázal dešifrovať. Medzitým vrah v prezlečení za taxikára unesie starého muža s vnučkou. Lincoln však rozlúšti odkaz a Amelia na mieste, ktoré Lincoln určil, nájde unesenú dvojicu. Nájde tam však aj ďalšie stopy a pochopí, že ďalšou obeťou sa má stať Lincoln. Ponáhľa sa do jeho bytu, ale vrah má značný náskok... (TV Markíza)

Jevablo

Dobrý nápad převzatý od Jeffreyho Deavera a přetavený v pěknou detektivku. Angelina Jolie tradičně nehraje, ale i její statické pojetí zachraňuje tentokrát imobilní Denzel. Je to celé hodně napínavé, občas až mlčeníjehňátkovské, nakonec však, bohužel, s průměrným závěrem. No a je tam Al Bunda, za to je bod navíc! ()

cocaine

No je to teda takový prapodivný, ale na druhou stranu jsem se divil, že to celý pěkně uteklo. Ale, že by mi zůstalo něco výjmečnýho v paměti, to teda ne...závěr možná trochu rychlej, chtělo to trochu víc napětí. Slabší 3*. ()

countOlaf

Po tomto filme som si zohnal všetky knihy od Jeffreyho Deavera a prestal som chodiť taxíkom. Za to prvé som nesmierne vďačný a dávam hviezdičku navrch... ()

chosan

Kniha je skvlá a film mě přijde jak parodie. Ani vraždy neodpovídají knize závěr vůbec ne a vrah také ne! Děs a hrůza za 30%. ()

Bernie82

Další v řadě výborných kriminálních thrillerů. Děj se sice knižní předlohy tak úplně nedrží, ale fanoušky si najdou obě verze. Zápletky v knize jsou natolik komplexní, že by se z ní dal natočit poměrně dlouhý seriál, proto klobouk dolů před scénáristou, použil všechno, co mohl. Celou dobu jsem musela myslet na první z desatera Pátera Knoxe, že „Zločinec musí být někdo, o němž je zmínka brzo na začátku příběhu“. K ničemu mi to nebylo, konec opravdu překvapil. Na někoho možná mohl působit jako ušitý horkou jehlou respektive useknutě, ale fanoušci Jefferyho Deavera vědí, že to je standart. ()

demovka

Kvalitnější je verze v původním znění s titulky. Denzel se nemůže hýbat a stejně odehraje vše perfektně. Angelina se snaží, seč jí její herecké zkušenosti stačí, a Denzelovi dostatečně konkuruje. Stejně ale víme, že v tomto filmu hraje hůř. Dáno také tím, že Denzel vše vyjadřuje obličejem, kdežto Angelina se může hýbat a v tváři se jí nic moc nezračí. Proč jsem viděla film tolikrát? Má atmosféru, má dobrý děj, který se vyvíjí, graduje a dobře skončí. A konec není trapný. Výběr vraha, nebo-li jeho herce, dobrý. Je to neznámý herec s neosobníma modrýma očima.Velké plus musím dát za hudbu. Tvoří atmosféru a velice dobře vystihuje napětí, uvolnění, samotný děj. ()

Rynn86

Na film jsem se podivala asi 2 roky po precteni knizky s tim, ze uz si ji tolik nepamatuju a bude to ok. Tak "bohuzel" si ji pamatuju moc dobre. Film nedokazal vyuzit potencialu predlohy ani z desetiny tak, jak by mohl. Dulezite okamziky se tam jen tak mihly nebo byly vynechany uplne... Zklamani, cekala jsem od toho trochu vic, mozna i tim, ze pripady Rhymea mam prectene vsechny a za tu dobu jsem si o nem i o Amelii (proc ma jine prijmeni ve filmu??) udelala urcitou predstavu a film ji absolutne nesplnuje. Kdybych drive videla film, nez cetla knizku, dam mozna 3 hvezdy, takhle to nejde... ()

Albydeeere

Délka filmu 114 min., distributor Universal Pictures, náklady na film 73 mil. USD, otvírací víkend v USA výdělek necelých 17 mil. USD. Film je natočen dle knižní předlohy od spisovatele Jeffery Deaver pod stejným jménem jako film. Film se drží děje dle linie určené knihou. Samozřejmě vše, co je v knize není ve filmu. To by musel film trvat o několik desítek minut déle. Herci Denzel Washington a Angelina Jolie se svých rolí ujali na jedničku. Jak v knize, tak ve filmu graduje napětí. Ať kritikové píší, co chtějí, film je vydařený. Určitě jej shlédnu vícekrát. ()

andk

Vidět tento film po přečtení knihy vede k nevyhnutelnému zklamání. Téměř vše, co dělá knížku zajímavou, se ve filmu vytrácí a zůstává celkem obyčejná detektivka. Na druhou stranu samotný film není špatný a díky dobrému tempu celkem rychle a příjemně ubíhá. ()

valmet

Kdyby se film držel knihy, mohl to být skvělý film. Takhle je to nemastná neslaná slátanina, která po shlédnutí zaslouženě upadne v zapomnění. Škoda. ()