Už při Jackově porodu bylo jasné, že se jedná o mimořádné dítě. Dva měsíce těhotenství mu stačily a zprvu zaskočeným lékařům trvalo jen chvíli, než odhalili zdrcující pravdu. Jack vinou vrozené anomálie stárne čtyřikrát rychleji než ostatní lidé. Uplynulo deset let. Jack s fyziognomií zralého muže tráví dlouhé dny v podkrovním pokoji se svým soukromým učitelem. Milující, ale přehnaně starostlivá matka ho totiž nechce pustit do školy mezi "vrstevníky" a Jack, o jehož existenci kolují městem legendy, je zoufale osamělý. Teprve na nátlak učitele se rodiče odhodlají k odvážnému kroku a muž s duší malého chlapce se konečně ocitne v jedné třídě s desetiletými dětmi. po počátečních problémech se stává platným členem party. Je s ním nejen spousta legrace, ale navíc dokáže před maminkou svého spolužáka zahrát ředitele školy, nebo koupit lechtivý časopis Penthouse. Jack našel ve škole přítele a je konečně šťastný. Ani to ovšem nedokáže zpomalit jeho stárnutí... (oficiálny text distribútora)

Mi Nü-Chai odpad!

Jedna z mála věcí, která je horší než nesympatičtí a obloustlí dětští herci, jsou nesympatičí a obtloustlí dospělí herci, kteří hrají děti. ()

misterz

Ďalší film, ktorý ma utvrdil v tom, že herca Robbina Williamsa proste nemusím. Moja antipatia vznikla už niekde tu. Film o ničom, ako ostatne každý film, kde hrá hlavnú úlohu. Odhliadnuc od hereckých výkonov, film bol nudný a zbytočne dlhý. Snažil sa pôsobiť melodramaticky ale tu to p. Coppolovi jednoducho nevyšlo. Na môj vkus všetko až príliš silené. Možno s iným hercom, prepracovaným scenárom a kratšou minutážou.... ale to je len na úrovni keby. ()

Anderton

Dosť husté sklamanie, ale predovšetkým preto, lebo sme všetci videli film s tým, že ho natočil Coppola. Čo tým chcel majster povedať? Svojim skalným fanúšikom ho určite neadresoval. Williams je pre mňa skôr charakterný herec, ako komik a jeho komediálnym výstupom sa snažím vyhýbať Čestnou výnimkou je jeho spolupráca s Columbusom. Tam to ale začína aj končí.. ()

Mia...

Považuji za důležité vám sdělit, že když jsem to jako malá viděla poprvé, pozvracela jsem náš gauč při shlédnutí jedné scény. :-D ()

Rocky62

Rodinná zábava určená pro každého, jenž si zachoval v sobě špetku dětské duše. Sice nemám rád děti a ani nejsem rodinný typ, ale Jack mě bavil. Za prvé má charakterního schopného herce, jehož dětské vtípky (občas trochu úchylnější) do posledního detailu vykouzlí úsměv na tváři a z pohledu rodičů to určitě obsahuje něco hlubšího. Nenáročná komedie s rozumnou dávkou sentimentu.70% ()

LaciLC

Možno až príliš sentimentálna, ale nie zlá komédia legendárneho stvoriteľa Krstného otca Francisa Forda Coppolu. Film sa mi až na záver veľmi príjemne pozeral a aj som sa celkom bavil, herci síce veľmi nevynikali, ale sám film bol natoľko originálny, že si zaslúži pozornosť. Myslím si však, že film Jack je ideálny príklad filmu na jedno pozretie. ()

MM11

Robin Williams a jeho komediální zápřahy mně nejednou nutí odvracet zrak od obrazovky, ale doopravdy bych nečekal, že nejhůře využije Williamsovo pitvoření právě slovutný Coppola. V Jackovi je potřeba si ujasnit žánr a motivaci. O komedii se nejedná (pokud se občas zasmějete, cítíte se takřka provinile) a tím se dostáváme k motivaci. Jack měl nesporně zajímavý nápad poukázat na sociální problematiku, ale dramatická rovina plná Williamse utrženého ze řetězu je příliš složité sousto. Navíc bez kvalitních ingrediencí. ()

claudel

Tenhle film jsem viděl možná dvakrát či třikrát v minulosti a zanechal ve mně na jedné straně optimistické a na druhé straně skličující pocity. Robin Williams do role Jacka naprosto zapadne, lepšího adepta by Coppola našel. Ale povedl se i výběr vedlejších dětských postav. Zaráží mě nízké hodnocení na čsfd, myslím, že červenou barvu si Jack zcela jistě zaslouží. ()

BoPo

Také príbehy mi normálne nič nehovoria. Vždy je tam cítiť tá pachuť vytvárať strašne silné a dojemné pocity. No tento film sa tomu ako tak vyhol. V rámci svojej kategórie patrí k tým menej vydieračským. ()

Tommassi3

"Až budu dospělý, doufám, že budu ještě naživu.." Jack rozhodně platí za snímek plný kontrastů, zvláště tradičně naprosto fantastický Robin Williams - Těžko si v této roli představit kohokoliv jiného než tohle malé velké dítě Hollywoodu !! Budiž mu země lehká !! Snad Tom Hanks promine..;) - se jeví jako zázrak, byť mu tvůrci jeho práci těmi hroznými dialogy vůbec neulehčili, v jednoznačně vůbec nejslabším Coppolově filmu, který vlastně ani pořádně netuší, co chce vlastně divákovi sdělit, což u takového mistra, za jakého režiséra Kmotra či Apokalypsy bezesporu považujeme, prostě nebývalo nikdy zvykem.. Zde zkrátka doplatil na nesmírně špatný skript Jamese DeMonaca, který totiž zkrátka vždy přijde s nějakým velkým skvostným nápadem, aby ho nakonec parádně zprasil.. V důsledku tak vznikl až nečekaně slabý a zkratkovitý biják, který právě dík Williamsovi dokáže hřejivě rozesmát, aby naopak jako drama nezřídka selhal.. ()

corpsy

Williamsov výkon je to najlepšie na celom tomto ináč tuctovom filme, ale vďaka nemu sa to derie nad priemer. Je zaujímavé, že práve Coppola sa podujal zrežírovať tento rodinný doják. ()

themic

Dobře natočená komedie s troškou dramatu. Robin Williams tu hraje skvěle. Role trochu rychleji stárnoucího dítěte mu padne přímo na tělo. V některých okamžicích, je film i smutný a dojme to. Dle mého docela dobrý film, takový průměrný s příjemným obsazením. Film hodnotím 70% ()

Vojcl

Povedená smutná komedie, která stojí a padá se strhujícím výkonem Robina Williamse, který skutečně vypadá jak desetileté dítě uvězněné v těle dospělého.. Líbil se mi i Bill Cosby ve vedlejší roli a Jennifer naštěstí nemá mnoho prostoru takže ani nemá co zkazit.. Myslím, že těch 5 Oscarů si film jednoznačně zasloužil!!! ()

buldock

Velice zvláštní snímek s trochu rozporuplným výsledkem , který mě ovšem zaujal a líbil se mi. Vše drží pohromadě hlavně skvělý Robin Williams v roli rychle stárnoucího chlapce , který se zcela odlišuje od ostatních a nemá to tedy vůbec lehké. 72% ()