Už při Jackově porodu bylo jasné, že se jedná o mimořádné dítě. Dva měsíce těhotenství mu stačily a zprvu zaskočeným lékařům trvalo jen chvíli, než odhalili zdrcující pravdu. Jack vinou vrozené anomálie stárne čtyřikrát rychleji než ostatní lidé. Uplynulo deset let. Jack s fyziognomií zralého muže tráví dlouhé dny v podkrovním pokoji se svým soukromým učitelem. Milující, ale přehnaně starostlivá matka ho totiž nechce pustit do školy mezi "vrstevníky" a Jack, o jehož existenci kolují městem legendy, je zoufale osamělý. Teprve na nátlak učitele se rodiče odhodlají k odvážnému kroku a muž s duší malého chlapce se konečně ocitne v jedné třídě s desetiletými dětmi. po počátečních problémech se stává platným členem party. Je s ním nejen spousta legrace, ale navíc dokáže před maminkou svého spolužáka zahrát ředitele školy, nebo koupit lechtivý časopis Penthouse. Jack našel ve škole přítele a je konečně šťastný. Ani to ovšem nedokáže zpomalit jeho stárnutí... (oficiálny text distribútora)

zipper111

Robin Williams je přirozenej jokeař a myslím že mu tadle role dokonale sedla. Režie taktéž vynikající a příběh docela plynul. Moje nejoblíbenější scéna je, když jsou "kluci" na stromě a násladný zapalování prdů v plechovce...Nedivte se, viděl jsem to jako malej :D ()

gogos

Ja si nemuzu pomoc, me se to libilo. Nerikam ze to je nejaky vrcho, ale u me si to 3 hvezdy zaslouzi... Zase na druhou stranu se jedna asi o nejhorsi film, co sem od mistra Coppoly videl...l ()

kaylin

Je to takové trochu prvoplánově emotivní, což mi na tom celkem vadilo, ale Robin Williams měl prostě pro podobně blbé role docela talent. Coppola ani režií, ani myšlenkou moc neexceluje. Trochu mě zaráželo, že se vůbec neřešilo to, že dospělý mezi dětmi v jedné třídě, který není učitel, by mohl rodičům připadat jako pedofil. ()

Colonist

Když jsem byl malý, moc jsem chtěl tento film vidět, i když jsem o něm nic nevěděl. Jen to, že v něm hraje Robin Williams, který mě bavil v "Tátovi v sukni". Tak jsem čekal, že to bude podobná legrace. Jenže jako dítě jsem to moc nechápal a ani jsem se nepobavil. Dnes už to sice chápu, ale také se nebavím. Komedie je to maximálně v tom, že velkej chlap chodí do školy a kupuje kámošům pornáče. To je asi tak všechno. Jinak je to spíše vážnější a občas to má docela smutnou atmosféru. Bohužel je to ale také docela nudné... ()

Eldrick

Robin Williams, budiž mu země lehká, mi nikdy nepřipadal jako komik, ale spíš jako taková smutná, sebepitvořivá figurka plná melancholie než humoru. Tenhle film je toho živým důkazem. ()

zdenotvor

Film ide miestami až príliš na city,zábavných momentov sa nájde veľmi málo,decká boli otravné, ale za výkon Robina Williamsa,nápaditý príbeh a celkom pekný záver musim prihodiť jednu hviezdičku ()

marcek

Každý ví, že nejlepší film Francise F. Coppoly je samozřejmě trilogie Kmotr, ale dramatem Jack, ve kterém excelentní Robin Williams stárne čtyřikrát rychleji než ostatní. mě taky vůbec nesklamal. Je pěkné vidět, že jde do školy až po dvacítce, a jako šedivý dědula dokončuje maturitu ()

tomtomtoma

Jack je politicky korektní humanismus doby spotřební. Francis Ford Coppola se za výsledek filmu nestydí a nemá k tomu žádný důvod, finanční výtěžek dělá čest zavedenému jménu. Coppola neexperimentuje, zná zákonitosti trhu a podřizuje jim každý aspekt. Americká mánie po silných příbězích a společenská poptávka politické korektnosti umožňují předražené prodávání laciných chrchlů konzumní podbízivosti. Coppola není umělcem, ani originálně nebojácným filmařem, je pouze zručným a vychytralým obchodníkem s teplou vodou. V Jackovi prodává přeslazenou limonádu, nevybíravě útočí na city a touží každého dojmout svým působivým humanistickým gestem. Zrychlení je opakem podstaty a slouží jen pro zvýraznění efektu. Komická rovina není špatná a pokud by Coppola vypočítavě netrval na melancholicky podlézavém harašení, byl by Jack příjemně zábavným odreagováním za chmurných dní. Ale proč k tomu dodávat velké pytle hnoje emočního vydírání a unifikovaně sterilní pózu politické korektnosti? Hlavní postavou hollywoodské limonády je Jack Powell (sympatický Robin Williams), desetiletý chlapec s extravagantní buněčnou poruchou. Kontrasty jsou vždy základem odlehčení a laskavého tónu, bohužel Coppola měl mnohem vyšší ambice, cestě úspěchu neponechal nic náhodě a vytrvale útočí konvenčně na vděčné konzumní publikum každou známou spotřební zbraní. Hlavní ženskou postavou je Karen Powell (velmi příjemná Diane Lane), Jackova starostlivá maminka. Deformace obvyklého plynutí lidského života je zdrojem mateřského strachu. Láska plná obav se marně snaží obelstít realitu. Výraznější postavou je též Brian Powell (sympatický Brian Kerwin), Jackův laskavý otec. Je starostlivý, přesto se jeho vnitřní strach dokázal smířit se skutečností a nezatracuje běžný životní rytmus. Humanistickým symbolem je slečna Marquez (atraktivní Jennifer Lopez), vzor ušlechtilé učitelky na základní škole. Druhým pilířem hlasitě proklamovaného a zářícího humanismu je Lawrence Woodruff (sympatický Bill Cosby), šlechetný soukromý učitel a nejlaskavější politicky korektní hlas nitra lidského dobra. Významnější postavou je Dolores Durante (zajímavá Fran Drescher), osamělá matka Jackova spolužáka s energickou touhou po úplném rodinném vztahu a uspokojení. Důležitou postavou je Louis Durante (příjemný Adam Zolotin, v maturitním věku Michael Madland), Jackův spolužák a jeho nejlepší kamarád s klasickým přátelstvím na celým život. Z dalších rolí: další členové party nejbližších školních kamarádů Edward (Todd Bosley, později Matt Kroot), John-John (Seth Smith, později Tyler Smith) a George (Mario Yedidia, později Ryan Kennedy), společenský muž v krizi středního věku Paulie (Michael McKean), překvapený gynekolog Dr. Benfante (Allan Rich), nerozlučné kamarádky ze školních lavic Phoebe (Jurnee Smollett-Bell, později Kamela Peart) a Jane (Dani Faith, později Jennifer Hagan), neurvalý hospodský hrubián (Edward Lynch), zaskočený barman (Don Novello), ředitel základní školy McGee (Al Nalbandian), či další Jackovi spolužáci Victor (Hugo Hernandez) a Eric (Rickey D'Shon Collins). Jack je obvyklým filmovým produktem hollywoodské komerce. Ne vše je špatné, ale obal a struktura stvořená z gest ušlechtilosti, politicky korektního humanismu a laciné podbízivosti nejsou hodny obdivu, ani náznaku uznání. () (menej) (viac)

Juto

V medziach a klišé úplne predvídateľného materiálu je pán Coppola stále schopný vyrobiť film, ktorý vás chytí za srdce. 7/10 ()

Mylouch

Na daný námět je to přes velké režisérské i herecké jméno trochu zbytečný pokus, o nějaký ten level překonaný např. dřívějším filmem Velký s Tomem Hanksem. Snaha o závěrečné verbální poselství už celek nezachrání. ()

kocik1

Zajímalo by mě, jaký divák vlastně má být cílovou skupinou tohoto filmu? Dětský, mladý, dospělý? Jisté je jen jedno, já to vážně nejsem. ()

farmnf

Americká sentimentální sračka s hrajícím, nehrajícím Wiliamsem, vtipná, nevtipná. Mezi partu rozmazlených spratků základní školy vnikne rozmazlený spratek, který roste 4x rychleji. Tento rozmazlený postižený spratek má pochopitelně černého učitele, ketrý je výýýýborný jak to u černých učitelů bývá...No a pak se odvíjí řada scén, o kterých nevím, zda to má být komedie, sci-fi nebo tragické psycho až po maturitu s dojákem nakonec. Jediná dobrá věc je, že matku spratka hraje Diane Lane a učitelku Jlo. Mít tu pár erotických scén, byl by to koukatelný film. ()

Tyny

Vždyť o tohle jde, zabavit se a já jsem se u Jacka velmi bavila. Skvělý nápad, malý klučina v těle postaršího chlápka. Robin Williams podal úžasný výkon, tak proč ta špatná hodnocení? Chvílemi mi bylo Jacka opravdu líto a na konci jsem se neubránila slzám v očích. Skvělý film, který v tomhle nápadu nemá konkurenci. ()

Ryuuhei

» Předmluva: Devadesátkové komedie zřídka nějak víc zklamou, hlavně když jim vévodí Robin Williams, takže mé ne moc pracovně nasazené dopoledne doprovázel částečně i tento film. » Pozitiva: Zajímavý námět, se kterým děj moc dobře pracoval. Občas si každý z nás, dospělých, připadá jako malý, ale když dojde na to, že je někdo skutečně dítě v dospělém těle, stává se tato problematika ještě závažnější. Dobré myšlenky, dobré úvahy. » Negativa: Tento film nemá vyloženě negativa, jako spíš slabší části typické pro podobně komedie. » Celkově: Pěkný film s neotřelým námětem, který připomíná Velkého, ale na rozdíl od něj funguje na realitičtější úrovni. » Mé hodnocení: 65% » Viděno: Na Nově. ()

venison

Skvělý nápad a skvěle zpracované téma.. "Malého" Jacka v podání Robina Williamse miluju a nedokážu si představit, že by jej mohl hrát někdo jiný.. Role střelené a milující matky Diane Lane, chápající milé učitelky Jennifer Lopez a citlivého domácího učitele Billa Cosbyho byly také fajn :-) Možná jsem trošku morbidní, jen mi na konci chyběla nějaká ta "umíračka".. ()

KimmyJ

Rodinná komedie s perfektním nápadem, která se mi po celou dobu velmi líbila, ale co nesnáším je proslov desetiletého kluka na úrovní 30 s potleskem celé třídy a proslov hlavního hrdiny rovněž se "standing ovation". To si američané odpustit bohužel neumí a je to škoda... ()

Brain-D

Průměrně a vtipně vykreslený příběh člověka, který měl 4x zrychlený růst. Robin Williams si roli užíval, ale mě se to zdálo příliš dětinsky zpracované. i tak je to taková příjemná uvolněná zábava. ()