Tínedžer Mike O'Donnell (Zac Efron) má všetko - je úspešným športovcom, obľúbeným v kolektíve a čaká ho štipendium na univerzite. Náhle sa však rozhodne všetkého sa vzdať a oženiť sa so svojou stredoškolskou láskou Scarlett. O 25 rokov neskôr si dospelý Mike (Matthew Perry) uvedomuje, že jeho život nie je celkom tým, čo očakával. Odišiel od manželky, Scarlett (Leslie Mann), býva so svojím najlepším kamošom Nedom (Thomas Lennon), jeho kariéra vo farmaceutickej spoločnosti stagnuje a jeho vzťah k vlastným deťom v tínedžerskom veku je na bode mrazu. Po tom, ako prepasie ďalšiu šancu na postup v zamestnaní, navštívi svoju bývalú školu, aby si pripomenul svoje basketbalové úspechy a porozmýšľal nad životom, ktorý mohol mať. V spomínaní na minulosť ho vyruší školník, s ktorým sa zhodnú na tom, aké bolo všetko skvelé, keď mal 17. Po ceste domov Mike zbadá záhadného školníka stáť na okraji útesu, ako sa pripravuje skočiť do rieky. Mike vybehne z auta, aby ho zachránil, ale keď sa k nemu priblíži, muž zmizne. Mike spadne do rieky a zrazu má znovu 17. (TV Markíza)

3DD!3

Cekem dobrý. NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI naruby, s dírou místo DeLoreinu. Taky se mi zdá, že Efron musí být v příbuzenském vztahu se M. J. Foxem, ta podoba je až neuvěřitelná, nebo to bylo jen tou podobnou zápletkou? Perry taky potěší. Jinak dobré scény vyvažují ty špatné, ale spíš jsem se bavil než ne takže palec nahoru. Čekal jsem větší blbinu. ()

Smok

Kto z nás už niekedy nechcel vrátiť čas? Boli by sme nakoniec schopní naše chyby a omyly zmeniť? Celkom vtipne sa túto otázku podujali odpovedať Matthew Perry a Zack Efron, voči ktorému ja nemám vypestovanú žiadnu averziu, lebo jeho účinkovanie v High School muzikáloch si nikdy do prehrávača vložiť nemienim. ()

Anderton

Toto je taká tá komédia, pri ktorej propagácii si poviete, že ju nikdy v živote nechcete vidieť. Potom ale ide náhodou v televízii, vy ste napríklad v robote, ako ja, kde som zrovna mal možnosť niečo pozerať a nič iné nešlo. Bolo to už dávnejšie. Takže komédia je to celkom slušná, vkusná, bez zbytočného tlačenia na pilu. Ale pre aspoň trochu náročnejších divákov úplne zbytočná. Cieľová skupina je niekde inde, tak jej takéto filmy radšej prenechajme. ()

Spooner

Překvapivě ne tak otravné jak jsem čekal. Naopak místy je to opravdu povedená komedie, ve které je Zac Efron snad poprvé snesitelný a Thomas Lennon má v baráku snad všechny věci, po kterých touží každej správnej Star Wars geek. Škoda scénáře plnýho klišé a občasných moralitek, protože film má slušné tempo a opravdu rychle to uteče.60% ()

Caszidy

Není to žádné veledílo, ale jako oddechovka na odpočinutí se Znovu 17 dá použít celkem dobře. Zac Efron mi nijak nevadil a bylo fajn vidět ve "velkém" filmu zase jednou i "Chandlera". Musím přiznat, že jsem tedy celkově čekal přeci jen trochu větší porci komedie, než romantiky, ale co už. Postava kamaráda, kterou ztvárnil Thomas Lennon byla poměrně otravná, ale zase na druhou stranu jsme díky ní viděli plno geekovských hraček. Suma sumárum, pokud si chcete odpočinout a vyčistit si hlavu a z nějakého důvodu to nechcete udělat u nějakého akčního výplachu, tak vám Znovu 17 nijak neuškodí. ()

• Scéna, v níž se Maggie (Michelle Trachtenberg) snaží svést svého "omlazeného" otce Mika (Zac Efron) je odkaz na podobný motiv ve filmu Návrat do budoucnosti (1985), kde ale šlo o mladší matku a syna, který k ní přicestoval časem. Že jde o přiznaný úmysl je zřejmé hlavně díky téměř shodné scéně, v níž se hlavní hrdina probudí z bezvědomí a říká své dceři/matce, že měl hrozný sen. (Sidarius)
  • Facky, ktoré Zac Efron (Mike O'Donnell) vo filme dostal, boli skutočné. (ČSFD)