Jenna Rinková (Christa B. Allenová) oslavuje v roku 1987 trináste narodeniny. Necíti sa práve šťastne - rodičia (Kathy Bakerová, Phil Reeves) ju dusia a spolužiaci v škole ju ignorujú. Narodeninová oslava sa takmer premení v katastrofu a Jenna si želá, aby čo najrýchlejšie dospela a mohla žiť podľa svojich predstáv. V skrini, kam sa zavrela pri hre, v ktorej ju spolužiačky strápnili, sa na ňu vysype čarovný prášok, čo jej daroval jediný kamarát Matt Flamhaff (Sean Marquette). A na druhý deň Jenna (Jennifer Garnerová) zistí, že sa píše rok 2004, má tridsať rokov, skvelú prácu a nádherný byt. Vrhne sa nadšene do nového života, v ktorom však predsa len ktosi chýba - Matt (Mark Ruffalo). Začne po ňom pátrať a ukáže sa, že Matt je zasnúbený a bude sa ženiť. A Jenna si zrazu zo všetkého najväčšmi želá, aby nebolo príliš neskoro. (TV Markíza)

Tosim

Největší slabinou tohoto filmu je jeho těžká předvídatelnost. Vnímavý divák zkrátka už ze začátku ví, jak všechno skončí a tak těch pár dobrách nápadů ("Můžu si půjčit kečup?"), či civilní Mark Ruffalo snímek už nezachrání. V opačném případě by totiž tvůrci museli vyždímat z námětu mnoha a mnoha vtipy a gagy maximum, což se eviděntě nestalo. Nebo nechtěli. Nebo co. ()

Trainspotter

Jasně, na Velkýho Toma Hankse to nemá, ale je to příjemnou variací na kdysi populární téma výměny/přeměny/deformace/formace/dezorientace/nuance/deflorace těl hlavních hrdinů. Nejlepší scéna je samozřejmě ta s hromadným tančením Jacksonova Thrilleru, ale docela mě udivuje, že tolik lidí umí bezchybně zatančit takový celkem náročný tanec, buď byl Majkl taková ikona, že jeho kroky uměl nazpaměť i homeless sedící pod Brooklynským mostem usrkávající levný rum zabalený v papírovém sáčku nebo si rejža tuto skutečnost přikrášlil, což je samozřejmě pravděpodobnější. AR: 1,85:1 - Sférická skla ()

Faye

….. „Chci, aby mi bylo třicet. Chci být třicetiletá! Flirtující a úspěšná třicítka!“ A já ještě dodávám, že ten klučina co vylezl z koupelny jenom v ručníku kolem beder může být i bez :-) ). Jsem skromná, i když ten co měl „ chlupatý ruce“ se mi líbil taky víc. Takže jestli to jiskřilo mezi tím či oním, je mi celkem fuk, já se bavila a navíc budu mít narozeniny, takže dárek v podobě kouzelného prášku ocením. Starosti s hlubšími myšlenkami a láskou nechám těm chytřejším, já jako blondýna se spokojím s drobnými prožitky …… a pohodovou hudbou. ()

k212

Úspěšná a flirtující třicítka automaticky neznamená oblíbená, dobrá nebo dokonce čestná. No jistě, morální ponaučení to má, milé děti. Také nesmíte být zlí na své kamarády a rozhodně nevěřte prohnaným blondýnkám... V rámci komedií průměr, v měřítku filmové tvorby lehký podprůměr. Film sehlává všude tam, kde takové komedie padají - u předvídatelného scénáře se špatným romantickým koncem. Co naopak potěší je snažící se Jennifer Garner, která předvádí exhbici na pomezí zfetované a psychicky labilní třicítky (to kdyby divák nevěděl, co je toho příčinou) říznuté mentalitou pubertálně-naivní třinácky (to když balí v baru mladé kluky a zve si na pařby puberťačky) a mega pohodář Mark Ruffalo. Občas se zasmějete crazy vtipům, občas vtipy sklouznou do hutnější polohy (vyznění je lehce pedofilní...), občas jsou trochu trapné... Ale celkově je to nevyvážené. 50% tedy **1/2. ()

Arsenal83

Podobne ako u filmu Veľký mi prišiel celý námet až pedofilne. To je jedno, že tam dáte zlatučkú Jen Garner a k nej romantickú líniu, keď za všetkým má byť predstava 13-ročného dievčaťa s dospelým chlapom. Chápem, Honza Nedvěd by možno namietal, ale mne to príde zvrhlo. A humor tu v podstate žiadny nebol, skôr trápne výstupy. ()

• Původně hrál mladého Matta herec Jack Salvatore Jr. a mladou Jennu herečka Shana Dowdeswell, divákům se však nezamlouvali, a tak byla scéna přetočena s Christou B. Allen a Seanem Marquette. (Kamiiik)
  • Jennifer Garner trávila hodně času s puberťáky, aby věděla, jak má svoji roli zahrát. (Cheeker)