Minifilm k veleúspešnému hitu Michaela Jacksona sa považuje za prvý videoklip natočný cinematickým prístupom a ako v prvom sa tu vyskytujú herecké pasáže takže akoby sme sa nepozerali na klip ale na krátky filmový muzikál. Thriller v 90tych rokoch vyhral cenu MTV za najlepší klip a dodnes je jedným z najoceňovanejších videoklipov vôbec. (JohnFarst)

Ondrej120

Když jsem býval malej kluk kluci já měl sen. Sníval jsem ho každý, každý den. A teď vážně, když jsem měl tak 3-4 roky tak jsem viděl tenhle klip a několik nocí jsem nemohl spát, bylo to hrozné. Pak jsem ale vyrostl do slušného věku a podíval jsem se znova. A musím fakt uznat že nic lepšího co se týče videoklipů není než klipy od Jacksona. Vždyť i po skoro 30 letech není žádný klip který by tomuto dosahoval aspoň po paty. Skvělé a jedinečné. ()

Duoscop

http://youtu.be/sOnqjkJTMaA skvělá hudba, skvělé masky, prostě SKVĚLÉ. Thriller stál 500.000 USD, což byla pro hudební klip rekordní částka. Tehdejší maxima se pohybovala kolem 100.000 USD za klip. Film byl pro domácí videa vydán pod názvem The Making Of Michael Jackson's Thriller a stal se nejprodávanější hudební VHS. ()

Mr.Apache

Po velkém úspěchu Amerického vlkodlaka v Londýně využil služeb novopečeného mistra horroru tým kolem Michaela Jacksona, a pověřil ho natočením strašidelného videoklipu k písni Thriller. Vydavatelská firma vložila do výroby tohoto krátkého hudebního filmu obrovské peníze - ještě dlouho to byla rekordní částka, jaká byla do nějakého klipu investována. MTV začínala mít zásadní vliv na prodejnost hudebních nosičů a byznysmeni, kterým popularita cvičené opičky Michaela vynášela nemalé jmění, dobře věděli, že tuhle stránku propagace není radno zanedbat. Skladatelé napsali chytrý taneční kousek, famózní Vincent Price namluvil svůj monolog, maskéři vyrobili bezchybné masky, opička zatančila a zavýskala a Landis to celé bravurně zrežíroval. V žánru videoklipů jde o naprostou klasiku, kterou je nutno takto i hodnotit. Maximum dávám přesto, že mé sympatie k opičce jsou takřka nulové. Co dodat? Snad jen že stejnojmenného alba se prodaly neskutečné mraky a že celý příběh má bizarně horrorovou pointu: Opička se nakonec doopravdy změnila v zombie. ()

Aluska88

Michael Jackson je mistr videoklipů. Jeho klipy vypráví příběhy. Thriller je jeden z nejlepších klipů, jaké kdy byly vytvořeny. Klip, spolu s příběhem je hororový a fenomenální. Taneční choreografie je, dnes již legendární a neopakovatelná. Text, hudba a Vincent Price. K tomu není třeba slov. Stačí, když to uvidíte. "It's close to midnight and something evil's lurking in the dark..." ()

J*A*M*A*L

Největší Jacksonova hitovka.Já nikdy moc Jacksona neposlouchal, ne že bych ho rád neměl, ale já ujížděl na jiných peckách, ale tohle bylo hlavně horrorově dost skvělé a dost nahánějící hrůzu.Alespoň do doby, než se začalo zpívat.A písnička to také nebyla špatná.No dobrá být musela, když se jedná o jeho nejlepší song.http://www.youtube.com/watch?v=sOnqjkJTMaA ()

• Původně chtěl Michael Jackson obsadit podobně jako v klipu "Say Say Say" svou sestru La Toyu. Vzhledem k roli, kterou měla postava ztvárnit, ale raději zvolil herečku, se kterou není v příbuzenském vztahu. Z mnoha adeptek nakonec byla vybrána Ola Ray. (Roman.Ticka)
  • Klip byl v roce 1999 stanicí MTV zvolen nejlepším videoklipem všech dob. (GreatestFan)
  • Jde o první a zatím jediný hudební videoklip, který byl zapsán do Národního filmového registru v USA. (GreatestFan)