Už při Jackově porodu bylo jasné, že se jedná o mimořádné dítě. Dva měsíce těhotenství mu stačily a zprvu zaskočeným lékařům trvalo jen chvíli, než odhalili zdrcující pravdu. Jack vinou vrozené anomálie stárne čtyřikrát rychleji než ostatní lidé. Uplynulo deset let. Jack s fyziognomií zralého muže tráví dlouhé dny v podkrovním pokoji se svým soukromým učitelem. Milující, ale přehnaně starostlivá matka ho totiž nechce pustit do školy mezi "vrstevníky" a Jack, o jehož existenci kolují městem legendy, je zoufale osamělý. Teprve na nátlak učitele se rodiče odhodlají k odvážnému kroku a muž s duší malého chlapce se konečně ocitne v jedné třídě s desetiletými dětmi. po počátečních problémech se stává platným členem party. Je s ním nejen spousta legrace, ale navíc dokáže před maminkou svého spolužáka zahrát ředitele školy, nebo koupit lechtivý časopis Penthouse. Jack našel ve škole přítele a je konečně šťastný. Ani to ovšem nedokáže zpomalit jeho stárnutí... (oficiálny text distribútora)

Galadriel

Tenhle film je sice zvláštní, ale to neznamená, že taky pěkný. Kdyby nebylo výkonu Williamse, tak klesne hodně hluboko. Velmi zajímavý námět, ale ne moc zvláštní výsledek. ()

Radyo

Coppola je sice mistr, ale tady se pěkně uťal. Jack je docela nudný, utahaný, nevýrazný a tak nějak divně emotivně zabarvený. Ani Williams v hlavní roli mi nepřijde jako pravý typ pro hlavní roli. V jeho podání byl "malý" Jack opravdu nevěrohodný. ()

Pohrobek

I Coppola byl kdysi malým chlapcem. A dobře poznal nejrůznější dětské sny, fantazie a pohádky. Avšak sám na sobě též zažil, že dětství nemusí být jenom bezstarostným časem. Inspirace k tomuto filmu se pak nejspíše musí hledat v Coppolových deseti letech, kdy byl na čas ochrnutý a připoután na invalidní vozík. Z toho pramení smutná poetika Jacka. Bojím se však, že výsledný dojem absolutní komik Williams spíše zhatil. ()

Dever

Soundtrack Michael Kamen: 1. Jack Conga ,2. Jack Scherzo ,3. Sky ,4. Butterfly ,5. The Basketball Game ,6. Cello Jack ,7. Louie's Mom (A Great School Day) ,8. Treehouse Collapse ,9. Jack's Collapse (Butterfly Jack) ,10. Time To Grow Up ,11. The Children's Crusade (Can Jack Come Out And Play) ,12. Back To School (What Do I Want To Be When I Grow Up? Alive!) ,13. Valedictorian (Life Is Fleeting) , ()

tron

Neuveriteľne dobrý/originálny nápad o extrémne rýchlo starnúcom chlapcovi vyšiel na psí tridsiatok a nezachránila ho ani réžia geniálneho F.F. Coppolu (APOKALYPSA) a herectvo Robina Williamsa. Iste, nejaký vtip im občas vyjde (nákup porna, zamilovaný do učiteľky Jennifer Lopezovej), ale napriek prítomnosti skvelého psychológa Billa Cosbyho sa tento nešťastne zle nakrútený/napísaný príbeh motá od situačnej komiky až k tragédii, aby nakoniec nebol ani chlapcom, ani dievčatkom. ()

monolog

Hodnotit tenhle film už chci hodně dlouho a pořád jsem se k tomu nemohl dostat. Oproti mnoha ostatním ho považuju za skvělý tragikomický poetický snímek. Víte, ta nemožnost hlavního hrdiny se z koloběhu zrychleného života vymanit, že bude rád, když se dožije dvacíti, že s tím, jak duševně dospívá zároveň opouští dospělost a ještě dřív, než jí dosáhne bude stařec... Na takové věci a fatalismy jsem obzvlášť citlivej. V příběhu nechybí romantika a světe div se, J Lo mi vůbec nevadila. Williamsův výkon mi přišel skvělej a pro tuto roli si z amerických předních herců neumím představit nikoho jinýho a od nás možná Ivana Trojana. Děj filmu si mě naprosto získal, přestože to není nic nového. Jak se osamělý kluk v těle dospělce sžije s novou školou a okolím, kam nikdy nesměl jít jak si najde kamarády, jak si najde ženskou (i když trochu nečekaně), to všechno jsme viděli už dřív. Ale tady se mi to líbilo víc, než jinde. Osobně mi vůbec nevadí, že se tvůrci zdrželi víc vtípků a nezacházeli do ztřeštěnosti. Vůbec by se to sem nehodilo. Ta tragičnost tu je tak výrazná, protože Jackův osud prostě tragickým vždy bude a stejně jako ve skutečném životě, ani tady není humoru přespříliš. ()

Melies

6 / 10 Neviem, asi už starnem, ale Jack podľa mňa nie je zlý film. Na jednej strane je veselý a zábavný, na strane druhej smutný a emotívny, presne ako život sám. Niekedy sa nám snaží hrať na city snáď až príliš úporne, no takéto chvíľkové zaváhania sa dajú v rámci celku odpustiť. Apropo, Jack je krásny príklad ako sa dá film 'zhovädiť' už hereckým obsadením - mne osobne Williams a Jennifer príliš nevadili, no toto duo dokáže v mnohých ľuďoch vyvolať predčasný pocit znechutenia. ()

Hal_Moore

Ačkoliv popis filmu svádí k zařazení filmu do střední věkové kategorie, není tomu tak. Jsou zde zřetelné sexuální narážky, ať už kolem dění hlavního představitele tak okolo většiny ostatních. Scéna, kde desetiletého Jacka balí matka jeho kamaráda je nechutná. Díky bohu za její krátkou stopáž. Takže se nenechte zmást popisem filmu a na film se koukněte. ()

genetique

Stálica televíznych vysielaní, Coppolov nie príliš vydarený snímok o pomerne dosť vážne zábavnom príbehu. Prvoplánovo dojemný, ale úprimne vtipný a milý, Williams je pre rolu ako stvorený, ostatní mi prišli na obtiaž. Rovnako aj pomerne zdĺhavý dej, statické a hluché miesta sú len sporadicky dopĺňané zábavou a zavŕšené neslávnym záverom, ktorý nejedného zlomí, no zároveň aj rozčúli. 60%. ()

pepo

V rámci Coppolovej filmografie strašný prúser. Vynikajúca téma, ktorá sa mohla spracovať na milión spôsobov ( IMHO ideálne by bolo niečo v štýle Boyhood). Coppola si však bohužiaľ vybral asi druhú najhoršiu možnosť - klasický, neinvečný hollwoodsky cajdák. Čo síce nie je od veci, keby ten film fungoval - ale až na pár výborných scén nefunguje. Horšie by to mohlo byť jedine vtedy ak by to bolo klubové artové podobenstvo. 5/10 ()

Jamal

Fakt příběh, který mě dostal vším až jsem z toho zmagořel a dodnes si červené medvídky odděluji od těch ostatních (( :: ()

juta

Jack, i film jako takový mě příjemně překvapil. Trefil se mi skvěle do noty a je to takový příběh, který je milý a zaujme vás od začátku až do konce. Nedostatky tu jsou, ale scházelo jen málo, aby dostal plné hodnocení! ()

Fiftis

Film päťnásobného držiteľa Oscara, režiséra Francisa Forda Coppolu, ponúka skvelú zábavu každému, kto si v sebe uchoval aspoň kúsok detskej duše. Francis Ford Coppola použil vo svojom filme podobný motív, ako bol v komédii Veľký (1988) s Tomom Hanksom. Hrdinom Coppolovho príbehu je desaťročný chlapec, ktorý však má telo štyridsaťročného muža. Jack Powell sa narodí ako normálne vyvinuté dieťa. Podľa lekárov trpí zvláštnou chorobou; jeho bunky starnú štyrikrát rýchlejšie ako u ostatných ľudí. Jack preto v desiatich rokoch vyzerá ako štyridsaťročný muž. Jack v tele starca vie, že sa blíži smrť. Je s tým však vyrovnaný. Na rozdiel od filmu Veľký, nieje chlapcov podivný stav spôsobený rozprávkovou premenou. Coppola sleduje chlapcov vnútorný prerod od mentality chlapca k poznaniu, že je potrebné zmieriť sa s krutým osudom. Snímka je samozrejme ďalšou príležitosťou pre hereckú kreáciu Robina Williamsa ✝️. ()

JohnnyD

Robin Williams je tradične skvelý, Bill Cosby tu hrá v jednej zo svojich posledných úloh a príbeh je originálny i keď do veľkej miery ťaží z malej mánie filmov o dieťaťu v tele dospelého z konca 80tych rokov. No je to strašne ale strašne slzopudné! ()