Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Foltest

Po jedničce je trojka jednoznačně nejlepším dílem celé kmotrovské trilogie. Umístění děje na Sicílii a obecně zatáhnutí Vatikánu a jeho reálií do děje byla radost sledovat. Navíc došlo od minule ke zkrácení stopáže, což snímku jedině pomohlo. Snímek navíc půosbí celistvě a celou sérii ukončuje více než důstojně. Konec v opeře a především posledních pár scén pak byly pro mě přímo kinematografickým skvostem. Kmotr III je úžasný film a já jej stejně jako celou trilogii rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

StarFsh

Asi najhoršie na tomto filme je, že sa priklonil k hollywoodskému klišé všetkých mafiánskych filmov, ktoré vznikli pred Kmotrom - že všetky činy mafiánov neostanú bez trestu. ()

K1K0

Ukončenie veľkolepej série Krstný otec sprevádza tento diel ktorý oproti predošlým dvom nie je až tak “šťavnatý” a veľkolepý ako predošlé, na druhej strane je to príjemne zakončenie tejto dramatickej trilógie. ()

Updated_Cake

Tahle trilogie jela po zadku dolů, docela lineárně. 2. díl přinesl otravné flashbacky a trochu pomalejší děj, 3. díl se bohužel už více odvrací od stylu těch prvních 2. Al Pacinův výkon byl skvělý, ale dějově to moc nesedělo. Uběhlá doba se trochu lišila od toho, co divák mohl vidět. Celkově emotivní pojetí toho, jak lituje svých činů a minimálně si rekapituluje život, bylo slibné, ale ke konci to bylo spíš na dodívání se z povinnosti než že by mě film bral tak, jako jeho předchůdci. Možná šlo zařídit důstojnější zakončení, ale katastrofa to nebyla. ()

SammyboiSK

Vlastné ani neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Najväčšia nevýhoda tretieho Krstného Otca je, že sa jedná o pokračovanie ktoré je vlastne zbytočne. Už dvojka mala čosi čo by sa dalo nazvať "dokonalým koncom", čiže za mňa už nebolo moc čo rozprávať. Dokonca som bol aj clickbaitovaný lebo (spoiler) Michael v skutočnosti nezomrie ako navrhuje podtitulom filmu (koniec spoileru). V podstate sa iba jedna o také doplnenie sveta KO, kde uvidíme Michaela ako ide na "dôchodok". Celé je to viac zamerané na rodinné vzťahy, čiže je tu oveľa menej mafianstva. To by mi moc nevadilo keďže po filmovej stránke sa jedná o film ktorý je takmer zrovnatelne dobrý ako prvé dva diely, no po príbehovej a charakterové k stránke to tu dosť pokulháva. Stálice série prirodzene skvelé (Pacino je proste Pacino, aj keď sa moc na seba nepodobá :D), ale nový herci ma moc nepresvedčili. Hudba ako vždy úžasná, aj keď je vlastne iba zrecyklovaná z predchádzajúcich dielov. Čiže nedopadlo to najhoršie najmä na pokračovanie ktoré vyšlo o 30 rokov neskôr, ale už to skrátka nieje ono. Dúfam že sága Corleonovcov ostane ako trilógia a že sa Holýúd nerozhodne spraviť štvorku, lebo ako sa hovorí trikrát a dosť... A pre túto sériu to platí dvojnásobne. 7.5/10 ()

honzikhash

Je pravda, že třetí díl už nedosahuje kvalit prvního a druhého, ale stále se nachází na vysoké úrovni. I na potřetí musím zmínit Al Pacina, který je prostě král téhle mafiánské trilogie, ale musím vyzdvihnout Andyho Garciu, který zde podává také velmi dobrý výkon. Film si stále drží svou mafiánskou atmosféru a hlavně poslední půl hodina filmu je velmi podařená. Jednoduše Kmotr III je dobré zakončení trilogie. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)