Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

panmroz

O několik úrovní pod Jedničkou a Dvojkou. Herci typu Sofie Coppola či Andy Garcii na svoje party jednoduše nemají. Pokud před chvílí dohráli Robert Duvall, John Cazele nebo James Caan Dvojku. ()

Atheas

Tento díl Kmotra je pro mne nejlepší z jednodoho prostého důvodu. V tomto dílu už se moc nepracovalo dle knižní předlohy a na to jak toto ukončení příběhu zapadlo do předchozích dvou dílu, jsem jen ohromeně zíral když jsem to viděl poprvé. Smutný Konec představuje všecko, o co v předchozích dílech šlo. O to, že vždy pujdou po těch které máte nejvíce rádi. Sofie Coppola, snad se pro tu úžasnou roli narodila, jako dceru Michaela Corleoneho snad si nedokáži představit žádnou jinou herečku, ze které šlo tolik Corleonovosti. Andy Garcia, další silný článek bez kterého film samozřejmě nedosáhl takového úspěchu jakého dosáhl. Jde o charakter, který jako herec, krásně vyjádřil a zahrál. Sílu osobnosti, jakou disponoval, určitě zapúsobí na každého diváka. A zestárlý Micael Corleone, v tomto dílu byl jemnější. Výrazy, gesta a všecko kolem něj bylo více smyslnější. Nádherná paráda. Jen si říkám, když šla natočit trojka, nešla by i čtverka??? ()

JK-Stinger

Sice už to nefunguje tak dobře jako v předchozích dílech, ale jde o velmi slušné zakončení celé série. Andy Garcia dobře zapadá a prošedivělý don Pacino má pořád stejné charisma. ()

Maryinka

Třetí díl Kmotra není rozhodně špatný, ale ve srovnání s ostatními dvěma (srovnávat musím, přece jenom se to jmenuje Kmotr III) je to jen uplakaná nastavovaná kaše, která ztratila onu mrazivou atmosféru, jíž předchozí filmy přímo oplývaly. Dle mého názoru by neuškodilo, kdyby tento snímek vůbec nevznikl. ()

Dejvi21

Líbilo se mi to více než druhé pokračování (ne snad, že by se mi part II nelíbil). Poprvé jsem se snadno orientoval v ději (nečetl jsem knižní předlohu) a celkově jde o velice kvalitní zakončení života hlavní postavy i celé trilogie. ()

MARC00

Tak do třetice všeho nudného... přestože jediná věc z děje, kterou si pamatuji byl incest, alespoň tam tentokrát konečně byla výrazná hlavní postava, kterou jsem si nepletl s ostatními... ()

Lilloos

Přes krásnou stylizaci se nepovedlo usadit závěrečný díl do stejné atmosféry jako ty předchozí. Al Pacino navíc ztratil jiskru a když má půlku filmu na nose černé brýle, jeho pověstné hraní očima je mu na nic. Ale líbil se mi závěr, který ve mně konečně vyvolal silnější emoce. Jenže to se zas nedá říct o předcházejících dvou hodinách. ()

kamil.i

Krstný otec 3 je vlastne mimoriadne kvalitný film, len mu vadí nálepka Krstný otec. Od záverečnej časti tejto legendárnej série by sme čakali epické, pomalé a hutné, myšlienkou konzistentné a formálne konzervatívne dielo. Dostali sme na pomery žánru vcelku netradičný film. Nebojí sa mierne experimentovať s naráciou (Rozprávanie sype scénu za scénou, smelo skáče od jednej témy k druhej. Nad niečím sa zamyslíme a už sme v príbehu inde.), témou (Ozaj sledujeme trpký koniec dona Michaela? Alebo skôr tragickú lovestory? Či kritiku kriminality bielych golierov a cirkvi? Alebo je to celé metafora antickej tragédie?), vizuálom (Dravý a moderný, povedal by som, že až sexi. Akoby predvídal módu 90. rokov. Pripomína všetko, len nie koniec 70. rokov v ktorých sa odohráva.) a hlavne so zobrazovaním množstva politických a spoločenských kontroverzií (Je ich tu najviac v porovnaní s ostatnými dielmi a sú dosť odvážne na Hollywood prelomu 80. a 90. rokov). Takže je to veľmi fajn film, no som neuveriteľne zvedavý na Coda verziu. ()

KOZLIK

Herci a režisér se sešli po 16 letech a dokončili co začali na výtečnou. Sofia Coppola a Andy Garcia ukázali, že ta taky umí. Jen je mi smutno, že trilogie končí. ()

Jabro

Takhle nějak jsem si představoval zakončení proslulé mafiánské ságy! V žádném jiném filmu se mi Andy Garcia nelíbil tak jako tady, o Al Pacinovi netřeba hovořit - to je klasa.. Líbilo se mi také, že Michael Corleone je jaksi polidštěn a na povrch vyplouvají i jeho pocity a svědomí, které dosud zůstávali trochu v pozadí. Poslední půlhodina v opeře je dechberoucí! ()

Gastovski

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je to jednoznačně "nejslabší" díl. Samozřejmě - časy se mění, kmotr se mění. Al zestárl, obchody mají nový rozměr a dosahují až do Vatikánu. Nevím čím to je, ale tematika Vatikánu se všemi těmi havrany mi byla proti srsti. Už to prostě není Kmotr "starých časů", které se mi tak setsakramentsky líbily. Přesto musím říct, že závěrečný díl sledující osudy rodiny Corleonů si zachovává velmi slušnou kvalitu a špatný rozhodně není. ()

TomasKotlant

Ze začátku se zdá, jakoby tvůrcům došly nápady. Jediné co člověk zaujme je šílená stylizace Michaela, který vypadá, jakoby měl každou chvíli natáhnout brka a Mary, která vnáší do filmu trochu nezkažené atmosféry. Až příliš do oka ja bijící dálkové srovnání Michaela a jeho otce, v době jejich stáří. Vincent je do příběhu vtlačen poněkud násilně a až příliš připomíná své maldé předchůdce. Naštěstí ve druhé části to začná dostávat grády a vyvrcholí solidním, leč trochu kýčovitě překombinovaným závěrem. *** Ve zkratce: Michael neví co dělá a Vincent možná jo. ()

tomo41

Úžasné! Veľkolepé uzavretie najlepšej filmovej trilógie všetkých čias. Ťažko opísateľné.. jednoducho to človek proste musí vidieť. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)