Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

james11

Po jedničce, z které jsem byl přímo nadšem, jsem se nemohl dočkat, až si pustím její druhý díl. A ten mě nijak nezklamal. Atmosféra už tady není taková jako v jedničce, ale pokračování Michaelova vedení rodiny Corleonových a dokonce to, jak se Vito protloukal Amerikou a sám od píce vybudoval jednu z největších rodin NY podsvětí, nenechá diváka dýchat. Oproti jedničce malinko, ale opravdu jen malinko slabší, oproti jiným filmům je to špička. ()

gizi

Výborný film, mohu o něm říct skoro to stejné co o prvním díle. Přesto se mi první díl líbil více. Zde to bylo až příliš dlouhé a ne tolik dějově zajímavé. Ovšem postavy, herci, režie - vše perfektní. 85-90%. 3.11.10. ()

ThomYorke

Úžasné dotvoření děje prvního dílu, který mám ale zřejmě pořád o trošku radši. Stejně ale jasných pět hvězdiček za příběh, režii a hlavně opět vynikající herecké výkony. De Niro si oscara zasloužil, Pacino (by si ho byl býval) zasloužil taky. ()

Kubasino

Řekl bych takřka diametrálně jiný pohled na rodinu Corleone. Z Michaela se stal neuvěřitelný hajzl a Coppola to tentokráte ukazuje přímo. Zatímco Marlon Brando byl zahalen v hávu tajemna, Al Pacino zde stojí úplně nahý se svými hříchy. Zde snad nemůže mít s Michaelem Corleonem nikdo sympatie. Retrospektivní vložka s mladším donem Vitem Corleonem v podání Roberta De Nira byla vynikající a filmu vévodila. Přesto musím říct, že Al Pacino byl vynikající a i tato linie byla skvělá. Nemohu jít pod pět hvězdiček. Je to jiný pohled než v jedničce, ale přesto úžasný. ()

filiperros

Právem asi nejúspěšnější "dvojka" na světě. Prolínání vzestupu mladého Vito Corleone na jedné straně a přibývání těžkostí Micheala na drué jsou skvěle vyvážené. Nakonec Michael dostane odpověď na otázku jak mohl jeho otec při získání všeho ztratit lásku svojí rodiny a je to síla. Stopáž je trochu přehnaná, přece jen se najde spousta dlouhých záběrů, kde chvíli trvá než někdo promluví nebo aspoň pohne, ale to už by nebyl Kmotr ani Coppola. ()

Anatar

Skvělé pokračování jedničky. Vlastně je tam toho dost co v jedničce vynechali a ještě něco navíc. Al Pacino je dokonalý. On dokáže hrát už jen tím jak sedí v tom křesle! ()

Jevablo

Původně jsem tomuto filmu dal čtyři hvězdičky, ale bylo to v důsledku okouzlení jedničkou a tohle je prostě něco jiného. Hlavním problémem je absence příběhu, který by autoři chtěli vyprávět - jde v podstatě o vykutání všech zbytků z knihy, které se nevešly do prvního dílu. Proto je to taky takový guláš - není v podstatě žádný důvod spojovat příběh Michaela na Kubě s mládím Vita Corleona. Takže skalní fanoušci jistě jásali, když se De Niro proháněl pod olivovníky, resp. již v New Yorku začínal být gangsterem, ale mě to až tak nedojalo, protože to v podstatě nemělo na děj filmu žádný dopad - šlo o jakýsi dovětek k jedničce, který se mohl přidávat jako datadisk (pro počítačové hráče). Druhá linie, tedy Michaelova cesta na Kubu zakončená exekucí jeho bratra, nestojí sama o sobě za nic. Michael se prostě pořád tváří jako kakabus a nakonec je všechny zabije. To mohl udělat na začátku a ušetřili bychom si čas. I tak jsou ale tři hvězdičky zasloužené, protože atmosféra z prvního dílu (částečně) vydržela, i když ji prostě už nedrží ten super scénář na základě super knihy, který jedničku dostal až do kinematografické stratosféry. ()

roboxxl

Niet čo dodať, pokračovanie si udržalo kvalitu.De Niro s jeho taliančinou právom vyhral Oscara a takisto skvelý, ba až famózny Al Pacino... ()

montel

Volné pokračování Kmotra přináší dva příběhy. První ukazuje osud malého Vita Corleone (Robert De Niro), který přicestoval z Itálie do Ameriky, kde se z něj stal uznávaný mafiánský boss. Druhý příběh ukazuje součastnost rodiny Corleone, kde vládne pevnou rukou nejmladší ze synů Vita, Michael Corleone (Al Pacino)...Na tohle veledílo se dá dívat pořád dokola a nikdy se neokouká. Herecké výkony jsou brilantní a herci perfektně pasujou do svých postav. Příběh i přes svou délku nenudí, ba naopak, je to radost sledovat. Společně s prvním dílem patří druhý Kmotr k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. 90% ()

Reddman

Kmotr II nemá při své délce tolik opěrných bodů jako měl první díl. Dá se říct, že jsou tu chvilky při kterých se člověk trochu nudí. To ale bohatě vynahrazuje poslední cca půl hodinka, která je naprosto fantastická. Je to natočené stejně dobře jako první díl a pohled do minulosti Vita Corleoneho je hodně zajímavý. Pacinova postava má skvělý vývoj a i když oscara dostal De Niro, hlavní hvězdou je tu právě on. Pokračování, které se takřka vyrovná svému předchůdci a pěkně ho doplňuje. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012