Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

Cimr

Tohle vážně nechápu. Žeru dobu, ve které se Kmotr odehrává, mám rád gangsterky a Mafie je moje nejoblíbenější PC hra. Ale přesto z tohohle filmu nejsem bůhvíjak na větvi. Je to na mě moc dlouhé, rozvláčné, je tam málo vypjaté atmosféry a napínavých scén, navíc dvě příběhové linie jsou zbytečné a akorát se pletou. Klidně to mohly být dva samostatné filmy. A, co si budeme povídat, chybí mi tu Brando. Ještě že Kmotr II končí tak, jak končí, protože posledních asi deset minut je vážně mistrovských. Jen se mi trochu zajídá čekat na ně tři hodiny. ()

NinonL

Druhý díl se mi líbí o trochu méně než třetí a první, ale přesto je to skvělá a vyrovnaná část úspěšné trilogie. Sicilské vzpomínky Vita Corleoneho jsou asi nejlepší částí filmu. ()

Krt.Ek

Víc než důstojné pokračování mafiánského opusu. Hlavně ta část s De Nirem je skvělá. Já mám ale stejně radši první díl. 90% ()

agentmiky

Pokračování prvního dílu Kmotra se vydařilo ve všech ohledech. Charisma Marlona Branda zde sice už nenajdeme, ale Al Pacino společně s De Nirem ho důstojně nahradili. Obsazení De Nira do role mladého Vita Corleona byl mistrovský tah, který se opravdu vydařil. Začátky mladého Vita byly velmi zajímavé a poutavé, nejlepším momentem bylo asi odstranění Fanucciho, které bylo zpracováno elegantně a nesmírně realisticky, až mi toho běhal mráz po zádech. Al Pacino v hlavní roli zaválel, jeho mimika na tváří opět bezchybná. Věc, která se mi na tomto díle asi nejvíce líbila, byla samozřejmě dokončená přeměna Al Pacina ze sympatického mladého člověka, kterému ležel svět u nohou, na nekompromisního Dona, s kterým si není radno zahrávat. Perfektně to dokumentuje závěr, kdy svému bratrovi Fredovi "odpustí" za jeho zradu, ale pak ho nechá svým pobočníkem stejně zavraždit. Celkově jeho chladný přístup zde byl tím nejlepším, co film nabídl. Atmosféru snad ani nemusím popisovat, neboť se zase dala krájet. Dvojka se jedničce ve všem vyrovnala, uvidíme, jak se mi zalíbí třetí díl. Za mě dávám 95 % ()

Pan Filuta

9/10 Určitě co kvality, tak se dvojka jedničce vyrovná. Ale jednička, i když je vypiplanější, měla prostě Branda a toho nemůže nahradit nikdo. Nedokáži si však představit ani ve snu, že bych mohl hodnotit jinak než pěti hvězdami. ()

Paxxx.cz

Dost možná nejlepší sequel v historii kinematografie. Palec nahoru za výkony De Nira (vsuvky z mladí Vita Corleona) a samozřejmě i Al Pacina. Hodně se mi zde líbily zvraty a intriky jiných postav, těžká rozhodnutí, která musela postava Michaela Corleone učinit a během toho se potýkat i s problémy se svou vlastní rodinou. Zkrátka jde o výjimečnou dvojici filmů, které si vždy užiju. Škoda, že stejnou vysokou kvalitu nemá i třetí film, na který se docela dlouho čekalo...10/10. ()

Hannibal92

Stejně jako u jedničky jsem se i na dvojku dlouho přemlouval. Přeci jen člověk nemá každý den přes 3 hodiny času a nálady aby si vychutnal takový film. Nakonec se ale čas našel a já jsem opět rád jsem se na Kmotra II v klidu podíval. Ta atmosféra filmu je ve většině tak úžasná, reálná a pohlcující, že snad ani neni možné něco takového natočit. Rozhodně to ale není film pro každého a zdaleka ne každý ho dokáže plně docenit a pochopit. Určitě není na škodu podívat se na něj třeba 3x a pořádně si vše v hlavně srovnat a vychutnat si atmosféru z života do kterého se nám v reálněm životě nahlédnout nepovede. ()

SaNcHeZ_cz

Napodruhé ještě o krapet intenzivnější. Skvělé navázání na atmosféru prvního dílu, které funguje ve všech ohledech a rozvíjí tak epičnost celé ságy do obrovských rozměrů. F.F. Coppola servíruje druhou porci mafiánské ságy divákovi ještě důrazněji a s naprosto fenomenálním Al Pacinem. ()

LV.Helter

Ťažko náchádzať slová, ktoré by dokázali opisať tento mohument. Francis Ford Coppola nasadil, tak obrovskú látku prvým dielom, že prekonať ho bolo nemožné. Takže nedá sa to zrovnávať s povodným dielom. Niektoré segmenty sú nadpozemsko geniálne, niektoré dobré...Každopádne sú to najväčise klenoty mafianského žánru a prekonať ich kvalitou je nemožné. Po dokončení som bol fyzický a emočne vyčerpaný a prial som si ešte viacej! ()

Asgy

První díl je pro mě jeden z nejlepších filmů, a dvojka je minimálně důstojným pokračováním. Rozjezd je celkem pomalý, ale jak se dějová linie s Michaelem rozhýbe, je to zase perfektní mafiánská záležitost. Al Pacino se svým silným charizmatem sice Marlona Branda nenahradí, ale i tak je jeho výkon bezchybný. Stejně tak Robert DeNiro se svým chraplákem rozhodně nedělá v roli mladého Vita ostudu, spíš naopak. Prostě pokračování jak má být. ()

havLord

Vitův (De Niro) příběh mě zaujal více, ale někdy v druhé polovině jsem se pořádně dostal i do současné roviny, kde se Michael (Pacino) vyrovnává nejen se svými konkurenty, ale také s komisí pro vyšetřování organizovaného zločinu. Oba dva příběhy jsou samostatné a není mezi nimi přímá spojitost. Také jsou režisérsky precizně zvládnuté (bodejť) a divácky poutavé. A to je to.. každá dějová linie by si zasloužila vlastní celovečerák, na který by s přehledem vystačila. Pospolu v jednom filmu působí nepatřičně. 90% ()

Praxis

Coppolův opus magnum. Pokračování nastolilo laťku ještě snad více, než první Kmotr, který byl geniální hlavně díky nezapomenutelnému Marlonu Brandovi. Je fakt, že 200 minut je opravdový macek, a tak Vás některé partie budou bavit o něco méně, než jiné. Ale na druhou stranu. Mario Puzo musí být mafián, protože není možný, aby někdo dodal tak dokonalou sondu do života průměrného mafiána. 95% ()

Davson

Kmotr II je výjimka, která potvrzuje pravidlo o slabých pokračováních. Coppola tentokrát nechal ve filmu svůj zřetelný obtisk a část o mladém Vito Corleonovi, která je podle knihy, je velmi dobře zpracováná a lepší než celý film Kmotr I. Část o Michaelu Corleonovi je taky výborná. Tandem Robert de Niro + Al Pacino táhnou svými skvělými (ale určitě nelze říct, že nejlepšími celé kinematografie) výkony film ještě výš a já dávám v klidu 4* ()

Ridick

najlepsia cast z celej trilogie. vynikajuce dialogy s peknou hudbou a s nie prilis vrazdami - to je ten spravny recept ako vytvorit nadherny, inteligentny film o mafii ()

O.Peta

Pro mě rozhodně je tento díl lepší než první. Dějově na mě působil lépe. Jediný co se mi na tom nezdálo, byly ukázky z minulosti a začátky Vita Corleoneho, jinak k výkonu De Nira nic nemám. Jak jsem tu tak pročítal chvíli komentáře, tak se právě tyto vsuvky většinou všem líbily, ale mě to spíše vždy vytrhnulo ze současného příběhu. To je asi pro mne jediná vada na kráse a už se těším, až se dostanu ke třetímu dílu, protože zatím má pro mě tato trilogie vzestupnou tendenci, snad tomu tak bude i ve trojce. Bál jsem se i délky filmu, ale nebylo proč a to mě těší. 90% ()

MikO_NR_1909

Aj napriek tomu, že slušná časť hercov hrajúca v prvom dieli bola mŕtva, nič to neubralo z celkového efektu. Potvrdzuje sa, že je to pokračovanie ako z veľkej knihy - v tomto prípade bez metafory, vďaka Mariovi Puzzovi. ()

Tommass95

Nejlepší pokračování, jaké kdy bylo natočeno. Dvojka není o nic horší než jednička, možná jen o Marlona Branda, ale toho zdatně zastupuje tehdy vycházející hvězda Robert De Niro. Al Pacino je minimálně stejně dobrý jako v jedničce a předvádí nám v životní roli jednoho z největších záporáků v historii filmu, nechtěl bych být jeho bratrem, větší strach v gangsterkách už jsem měl jen z Joea Pesciho v Mafiánech. Tříhodinová stopáž nevadí ani v nejmenším, protože vám Coppola stejně jako v jedničce připravuje tak perfektní a zároveň zábavnou podívanou, že se prostě nemůžete nudit. Když si zpětně vzpomenu na své pocity, když jsem film poprvé viděl, tak si říkám, jestli se mi vážně tak změnil vkus na filmy, protože, nemůžu říct, že by se mi tehdy nějak extrémně líbil. Holt na takové filmy asi musíte nejdřív dozrát... ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012