Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

Sided

Skvělé pokračování prvního dílu. Asi nejzajímavější na celém filmu jsou části o cestě Vita Corleona k moci s De Nirem. ()

vincbenet

Velkolepý film po všech stránkách. Není co vytknout, ale první díl u mne malinko vede. Myslím si, že i když se jedná o krásnou filmařinu, tak první díl měl větší náboj a sílu v příběhu a ve dvojce už tolik ne..Snímek je víc ponurý a hlouběji se zajímá o rodinný klan Corleonů. Al Pacino i Robert De Niro jsou prostě užasní. Michael (Pacino) a jeho moc roste, ale zároveń ztrácí rodinu a jeho kruté jednání nezná hranic.. ()

PedroRosa

Rozdelenie filmu na 2 dejové línie bolo šikovné. Pre mňa trocha slabšie ako 1, ale aj tak vynikajúce. Pacino konečne neberá dospelé rysy a De Niro svojou rečou dokonale imituje Branda z prvej časti...odporúčam pozrieť v origináli. ()

Vandislav

První dvě hodiny film zaujímal mou pozornost. U obou rovin příběhu jsem byl napnutý a čekal na jeho vyvrcholení v neuvěřitelný a přitom přesvědčivý závěr. Jak se blížil konec, pomalu jsem si uvědomoval, že nic takového není na pořadu dne...místo očekávaného vyvrcholení jsem byl nucen sledovat naprostou dějovou katarzi potápějící můj jinak dobrý dojem. ()

sugar80

Druhý díl mafiánské ságy, který je možná ještě lepší než díl první. Al Pacino v roli Michaela Corleona podává mimořádný výkon a ani ostatní v čele s Robertem De Nirem nezaostávají. Tříapůlhodinový epos s výtečnou atmosférou a nádhernou hudbou se prostě musí vidět. ______PLUSY: Al Pacino, Robert De Niro, atmosféra, děj a mnoho dalšího______ MÍNUSY: Delší stopáž předurčuje diváka k tomu, aby si na film vyhradil potřebný čas, kdy nebude rušen. ()

Molerat

Al Pacino se podle mě daleko více hodí do role Dona Corleona, Vito mi spíš připadal jak šéf tlupy kovbojů.:) Děj dvojky mě daleko víc bavil a na výlety do minulosti Vito Corleona jsem se doslova třepal. ()

enterama

Drama - základnými vlastnosťami sú: 1. - dialogická forma - dialóg musí byť dramatický, prostredníctvom neho sa vytvárajú charaktery postáv . 2. - dramatický konflikt - ktorý vyvoláva dramatické napätie. tieto dva charakteristicke znaky dramy su tu bohato obsadene. Coppola bol urcite velmi dobry ziak ,ktory daval v skole pozor a vyplatilo sa mu to.Velka kniha filmoveho umenia a skvela drama. Asi najlepsia v dejinach filmu /divadlo nepocitam/. citujem Angel Angie "Al je výjimečný, jeho proměny dechberoucí" .Skvele predstavenie hereckeho genia ala , ktory ale na pocudovanie ostal bez ocenenia. aj ked skvely v drame ,nevedel by som si ho predstavit v zamilovanej scene plnej emocii /he is out of "city" bez emocii/ . ()

Amante

Jednoslovně: strhující. Kmotra I jsem nazval dokonale vybroušeným diamantem, tento klenot je navíc ještě vyleštěn. Opět mistrovské dílo ve všech ohledech, řekl bych, že ještě doladěnější než část první. Hlavní síla příběhu v pohledu na vývoj charakteru a mezildských vztahů fenomenálně dotažena a z dějového hlediska tentokrát podbarvena (v obou dějových liniích) pro mně zajímavějším a propracovanějším příběhem. Ještě větší nálož emocí... Velmi oceňuji i zabřednutí do her politiky. Je evidentní, že dvojka měla větší rozpočet a Coppola si s ním skvěle poradil, místo, aby s penězi vymyslel nějaké nabubřelosti zůstal u stylu výpravy jednotky a jen ji poněkud zvelkolepil. Také zatímco u prvního Kmotra se mi občas podařilo i vydechnout, tady mám zatajený dech po celou dobu. Film bez hluchého místeřka. Michaelův vývoj prospěl i Al Pacinovi, který do role nahořkého již zcela přesvědčeného mafiána sedl ještě lépe než do chlapce v jednotce. Jedinou věcí, která mě na rozdíl od ostatních i film. akademie minula je nadšení kolem výkonu DeNira, skvělý ano, fenomenální pro mne ne. Kamera, střih, atmosféra, kompozice scén - zbytečné se rozplývat. Opět ale především chvála Coppolovi jakožto režiséru jehož práce je zde neuvěřitelně vydařená. ()

Raviola

Myslím, že vše podstatné řekli všichni přede mnou. Série Kmotr je zlatou rybkou v oceánu. Kdo neviděl Kmotra, jakoby nežil... ()

sirnene

Zajímavě dotvořený druhý díl. Jeden z mála filmů kde druhý díl pokračuje v kvalitách prvního a není to jenom komerční dotvoření. ()

adooo

Skvelé, ale de niro sa nikdy nemôže vyrovnať v prevedení Vita Brandovi. Opäť výnimočné veľdielo, kto to proste nevidel nevie o čo prichádza :) ()

Smoldo56

Pokračovanie ponúka dve línie. Zatiaľ čo v jednej sledujeme osudy mladého Vita, ako emigranta, ktorý prišiel do Ameriky aby utiekol pred istou smrťou, jeho prvé pády a osudy, druhá línia ponúka pokračovanie života Michaela po smrti otca a odchode z New Yorku. Krstný otec 2 je viac založený na rodinných vzťahoch a prestrelky prešli takmer do pozadia. Ak by sme boli úplne ochudobnený o krstného otca bolo by hodnotenie ešte horšie, naštastie stále sa jedná o dôstojné pokračovania avšak na prvý dieľ ani z ďaleka nemá. ()

Astu.

Ta strašlivá samota mrazivě úžasného Al Pacina mě při každé projekci dostane do kolen. Troufám si tvrdit, že dvojka je lepší než jednička (tudíž nejlepší částí celé trilogie). Ale to je otázka vkusu. ()

Jerome89

Francis Ford Coppola překonal sám sebe. V nelehké úloze navázat na výtečný první díl obstál nadmíru skvěle a stvořil něco co lze z klidným svědomím nazívat mistrovským dílem. A ten závěr.... to se prostě musí vidět. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012