Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

prochy10

první půlka byla naprosto o ničem, jen suché pasáže a kecy = nuda, nebýt toho útoku na rodinné sídlo, tak tam nebylo vůbec nic.....a druhá polovina už byla o něco lepší a zajímavější, ale pořád to nevidím na 7. místo na žebříčku, i když chápu, že v té době to asi úspěch mělo......no když už nic jiného, tak sem se u toho aspoň dobře vyspal :-) ()

stiewe

I přes svou velice neobvyklou dýlku filmu jsem si užíval každou chvíli a nedokázal jsem se od něj ani na chvilku odtrhnout. Možná i o ždibíček lepší než jednička, která už tak je precizně natočená. Al Pacino rozhodně zahrál svou životní roli. ()

playboy_05

ano já vím, celá trilogie je mimořádná, ale já si prostě nemůžu pomoct...ikdyž byl příběh brilantní a promyšlený v každém detailu, je to vážně místy dost zdlouhavé...jedničce jsem vytýkal místy nudné pasáže, ale ve dvojce jich bylo o poznání víc, část filmu, odehrávající se na Kubě pro mě byla lehce zmatečná...jinak každý tu oslavuje Al Pacina, na mě ale mnohem více zapůsobil bilantní Robert de Niro, co by mladý Vito Corleone...jeho příběh, podle mě, místy i zastínil navazující příběh Michaela. ()

Tiiso

Naprosto famózní pokračování, nebo lépe řečeno další sledování osudů sicilské rodiny. Filmem se proplétají dvě dějové linie, které by samy o sobě stačily na dva samostatné filmy. Jednoduše skvělé a originální. Tři a čtvrt hodiny uteče jako nic. Já k tomu nemám co dodat. Galadriel má pravdu. Toto se dnes už netočí. ()

Raven_PWL

KMOTR II = Jeden z nejlepšich filmovích zážitků. Osobně se mi líbí víc než první díl ale těžko se to srovnává. Je velmi zajímavé sledovat mládí Vita Corleone stvárněné Robertem De Nirem. Ale i život Michaela Corleone jako nového mafiánského bosse. Al Pacino se pro tuhle roli narodil. Jak už někdo psal na shlednutí si chce zarezervovat 3,5 h a nerušeně koukat je to zážitek. ()

Šindy

Druhá část pro mě není lepší než první. Jedná se o velice komplexní doplnění té první. Sice nevím proč, ale i tady jsem se na začátku mírně nudil. Postupem času to však byl opět výborný film A také tento Kmotr má přenádernou výpravu, hlavně v části s De Nirem. Stejně jako první díl je i tenhle výborný a s ním i herecké výkony Roberta De Nira a Al Pacina. Opravdu Skvělé navázání. ()

Shredder

Stale vyborny film aj ked rozhodne slabsi ako prvy diel. Oproti jednotke mi tu chyba vyrazne napatie a rychly spad, dostavame sa skor do roviny rozpravania pribehu a veru parkrat som sa pozrel na hodinky. Herci su opat skvely, hlavne De Niro sa pre mafianske role narodil ale predsa len bez famozneho Branda to uz neni ono - slabsich 5* ()

jos_sep

Mám rád celou trilogii, ale dvojku ještě o chlup víc. Líbí se mi prolínání dvou časových rovin, z nichž jedna ukazuje mladého Vita a jeho začátky. Je to paráda sledovat mladého Pacina a de Nira v jednom filmu :) ()

Bezmenny

Vzhľadom na to, že mi v jednotke chýbala práve minulosť Vita Corleoneho, ktorá bola do knihy skvelo zapracovaná, jej prítomnosti v tomto diele som sa veľmi potešil. A opisovať to ďalej...to netreba. Jedine si to pozrieť. ()

TommyDiamond

Cappolův slavný a všemi vyzdvihovaný kmotr. Tento snímek byl prý milníkem hollywoodského filmu. Ve všech tabulkách a hodnoceních nejlepších filmů se umísťuje na předních místech. Byl opravdu takovým milníkem a byl vážně tak dobrý? Patřím k mladší generaci a musím říct, že z 70. a 80. let znám mnohem lepší a pro mě hodnotnější filmy. Tím samozřejmě neříkám, že je tento film špatný, právě naopak. Ale jen tak trochu zpochybňuji jeho velikost. Zase kmotr je jediný film, který za své pokračování získal oscara. Marlon Brando i Al Pacino se tímto počinem zařadili mezi nesmrtelné. Je toho opravdu mnoho přes skvělou režii, užasnou výpravu, atmosféru i herecké výkony. Celkově kmotr 85%, kmotr 2 80%, kmotr 3 60% ()

dj.coffee

Popravdě řečeno jsem zklamán. Od první desítky bych čekal víc. Stopáž je na množství děje neskutečně dlouhá bez pořádného začátku a konce. Za mě zkrátka 3*. ()

3mates33

Skvelé pokračovanie mafiánskej ságy. Atmosféra a herecké výkony robia film nezabudnuteľným, a hlavne výkon Al Pacina ktorý je drsný, nekompromisný boss ktorý ide cez mŕtvoly za svojím cieľom, aj keď sú to mŕtvoly vlastných. Niektoré časti sú dokonca lepšie ako v jednotke. ()

Stanix

Druhý díl Kmotra je dle mého názoru stejně dobrý jako první díl, plus navíc zkýtá bonus v podobě retrospektivního děje z fenomenálním De Nirem, který je tak zajímavý, že by si zasloužil samostatný díl: Godfather: The Prequel. Jsou díla, která se prostě neohrajou ani neomrzí a to platí o celé trilogii. ()

J.e.r.e.c

U druhého dílu mi už knížka v cestě nestála, ale stejně mi nepřišel o nic lepší, než jednička. Všechno je tak nějak očekávatelné, snaha přejít z šedé zóny do legálního podnikání nemá čím překvapit, stejně jako další splétání intrikánských pavučin. Coppolovskému zpracování zkrátka chybí ta šťáva, jakou mají třeba Mafiáni, nebo rozmáchlost a poetika, jakou vládne Tenkrát v Americe. Mimochodem, dodnes nechápu, jak Michael odhalil, že zrádcem byl Roth. Najednou to prostě řekne a Rotha zabijou. Sherlock by mi to možná vysvětlil. Viděno s dabingem. 70 % ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012