Sám doma 2: Stratený v New Yorku

• Česko Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (viac)

Pokračovanie mimoriadne úspešnej komédie o stretnutí malého Kevina McCalistera s dvojicou neodbytných lupičov... Sú tu znova Vianoce a rodina McCallisterovcov sa chystá odcestovať na vianočné prázdniny. Kevina síce tentoraz nezabudnú doma, ale vďaka zmätku na letisku chlapec nastúpi omylom do iného lietadla mieriaceho do New Yorku. Pohotový chlapec však nestratí nervy, ubytuje sa v drahom hoteli a dômyselne využíva otcovu kreditnú kartu. A ako áno, ako nie, do New Yorku pricestujú aj Kevinovi starí známi - zlodeji na úteku Harry a Marv. Je jasné, že ich cesty sa rýchlo skrížia, a keďže lupiči chcú ukradnúť tržbu z najväčšieho hračkárstva, Kevin sa rozhodne im to prekaziť... (TV JOJ)

liuk

Ač se mi hodnocení obou Sám doma příčí, jako malej jsem to miloval, a to byl účel - zaujmout děti, tak co nadělám. A byl to můj první film v kině. :) ()

JohnSmith

Druhý díl zákonitě potřeboval změnit prostředí a New York byl výborná volba. Opět se člověk musí prokousat tím, než dojde na likvidaci lupičského dua, která byla opět luxusní. Chudák Marv si ji odnesl poněkud drsnějším způsobem. Takže opět super vánoční zábava, na kterou se vždycky rád podívám. ()

stitch7

/// Dvojka, tudíž všeho musí být VÍC. Ztracen v New Yorku mi už ani nepřišlo tak pohádkové, místy to s násilím a vulgarizmy bylo trochu přes čáru. Padouši na konci zase dostanou přes čumák, jenže je to prostě už příliš přehnané. Totéž platí i pro téměř dvouhodinovou stopáž. Starého pána z jedničky zde nahrazuje bezdomovkyně, jenže scénky s ní narozdíl od dědy působí tak nějak navíc. Scény s New Yorkem a vánoční výzdobou ale kouzelné. ()

P1tr

Pokračování na úrovni jedničky, které si nejlépe vychutnáte ve více lidech, co mají dětství již za sebou. To se pak člověk směje i mimo tvůrci plánované scény. ()

Jello Biafra

Komediálna klasika, na ktorej som vyrastal a už od útleho veku ma stále dokáže dokonalo pobaviť aj keď ju vidím milióntýkrát. Skrátka Kevinove pastičky sú aj po skoro dvaceti rokoch úžasné. ()

tommy187

Brilantné a vtipné pokračovanie výborného filmu Home Alone. Filmu, ktorý si zaslúži uznanie, a aj keď nebol úplne najlepším určite bol veľmi príjemne stráviteľný a príjemne pohladkal môj žalúdok aj po sto pozretiach. Film je jednoducho mojou srdcovkou a neodpustím si nedať mu vyššie hodnotenia ako ****. 80%. ()

vanderbart

Pokračování nepřináší mnoho nového, je o trochu slabší než díl první, ale stále to ještě není taková ptákovina jako ostatní jmenovci, kteří následovali. ()

Cejny

Výborné pokračování, sice už to není ono a ani mi to už nepřijde zas až tolik vtipné a některé pasáže jsou i nudné, ale stále si to drží nadstandard. ()

Markussis

První dva díly jsou bez diskuze americká klasika. Je pravda, že druhý díl kopíruje do velké míry základní myšlenku toho prvního, ale na druhou stranu vzhledem k tomu, kde se odehrává, tak je více zábavný. Sám doma je už navždy spojen s Vánocemi a když se k tomu přidá ještě starý dobrý, štědrovečerní New York, tak je o atmosféru postaráno, nemluvě o zábavě při pohledu na trable dlouhoprstých banditů. ()

gutshoter

Měním a dávám o hvězdu hore! Kaňka na skvělé rodinné komedii je pouze poslední dvacetiminutovka, která je tak nereálná, a ač bych rád tento aspekt věci odpustil, nejde mi to. Ty rádoby moralistické americké fráze také dvakrát nemusím, ale budiž, tady je to ještě snesitelné. Na druhou stranu příběh se mi líbil snad ještě o něco víc než v jedničce... ()

Sdoom

O něco roztáhlejší a přepálenější kopie prvního dílu. Na dvě hodinky zabaví, ale kouzlo jedničky to nemá a nikdy mít nebude. (Blu-ray, dabing) ()

Melios

Menej podarené no stále pobaví. Mokrí banditi sú stále mokrí (ajkeď teraz skvôr dlhoprstí) a stále retardovaný. Kevinove pasce sa viac podobajú na Sawove a na 100 percent by Harry a Marv pri týchto pasciach zomreli. Za "Milujem vás ó pane!" musím tomu dať ajkeď horších ,no stále skvelých 90% ()