Sám doma 2: Stratený v New Yorku

• Česko Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (viac)

Pokračovanie mimoriadne úspešnej komédie o stretnutí malého Kevina McCalistera s dvojicou neodbytných lupičov... Sú tu znova Vianoce a rodina McCallisterovcov sa chystá odcestovať na vianočné prázdniny. Kevina síce tentoraz nezabudnú doma, ale vďaka zmätku na letisku chlapec nastúpi omylom do iného lietadla mieriaceho do New Yorku. Pohotový chlapec však nestratí nervy, ubytuje sa v drahom hoteli a dômyselne využíva otcovu kreditnú kartu. A ako áno, ako nie, do New Yorku pricestujú aj Kevinovi starí známi - zlodeji na úteku Harry a Marv. Je jasné, že ich cesty sa rýchlo skrížia, a keďže lupiči chcú ukradnúť tržbu z najväčšieho hračkárstva, Kevin sa rozhodne im to prekaziť... (TV JOJ)

Rocky88

Film Sám doma 2: Ztracen v New Yorku jako by byl přesnou kopií jedničky...Posuďte sami: na začátku se pohádá malej fracek s rodinou, která mu následně uletí. On je z toho nadšenej a začne vyvádět jednu volovinu za druhou. Pak mu začne bejt smutno, potká osamělou duši (z které měl předtím panický strach) a skamarádí se s ní. Pak přijdou na řadu zlodějíčci a pastičky (nejvtipnější úsek celého filmu). Po sérii vychytaných nachytávek ho ale stejně ty dva chytí, ale naštěstí mu pomůže ona osamělá duše. Nakonec ho rodina najde a fracek dostane na samotném konci vynadáno....Nepopírám, že jsem se u toho nesmál, ale takhle by pokračování vypadat nemělo. Jsou samozřejmě horší, ale žádné není tak předvídatelné, jako tohle. ()

cariada

To samé jako v jedničce jen si tentokrát Kevin spletl letadlo a letěl jinam. V hotelovém pokoji to mělo poměrně štávu. ale jinak to už bylo jen vaření z vody. ()

Streeper

Pokračování se povedlo stejně dobře jako jednička, i když možná je o kapánek horší. Je horší v tom, že se tam dost věcí opakuje, místo chlápka s lopatou je tam žena s holuby, banditi jsou stejní akorát si říkají dlouhoprstí a opět je Kevin skoro zabije v domě. Naštěstí se mění prostředí a to filmu hodně pomáhá. Velice mě bavily i scény v hotelu, což byla také příjemná změna. Také se mi zdálo, že snímek více hraje na city, hlavně co se hračkářství a nemocnice týká, ale to beru jako velké plus. Prostě se jedná o kvalitní pokračování skvělé jedničky, která k Vánocům patří. ()

nithiel

Jako obvykle dovojka nedosahuje kvalit jedničky. Film sice nenudí a zasmál jsem se skoro stejně jako u jedničky, ale příběh i gagy jsou velmi podobné, vše bylo strašně očekávatelné. ()

Amroth666

____ Veselý Vánoce Kevine. ___ Veselý Vánoce Bazy. ____ Podruhé mně Sám doma dostal. Sice nebyl Doma, ale on se chytne všude. ____ OST 5/5 ____ ()

dubinak

O stupeň níž než jednička, ale pořád dobré. U druhého dílu mě snad víc bavila ta omáčka, než nastrahování pastí a honička s mokrými bandity. Humor je stále ve formě a kouzelná vánoční atmosféra opět přítomná. ()

C0r0ner

Podruhé zopakovat to samé bývá problém. Celý film je vlastně o ničem, až do finální vybíječky v domě, která je ale opět tak výživná, že celé hodnocení vytáhne o dva schody výš. Fajn také je, že Columbus dokázal udržet celý původní ansámbl pohromadě a tak v podstatě přecházíte do New Yorku, aniž byste si všimli konce jedničky. 70% ()

darm

No, mě se snad dvojka líbila ještě víc než jednička. Nové prostředí velkoměsta rozhodně neuškodí a je sice pravda, že Kevinovi pasti jsou dost podobné těm v jedničce, ale já se smál snad ještě víc... ()

MarekT

Už tu je vidět mírné vykrádání jedničky, ale když on ten sáček čaje chutná dobře i napodruhé... Klasika, na kterou se rád podívám i přes pravidelné reprízování Novou. ()

gabin(a)

Tak tohle mám ještě radši než jedničku a nechápu nízké hodnocení. Ke skvělým Marvovi a Harrymu se přidal ještě perfektní Tim Curry. Představte si, že tenhle člověk nehrál jen ulítlého traverzitu v Rocky Horror Picture Show, ale také Shakespeara v britském výpravném seriálu! A jako vždy moc dobře. Moje nejoblíbenější jsou obě scény se starým filmem (Byla to muchlovačka s mým bráchou!) ()

necisty

A mě se zdálo, že i tenhle díl se mi tehdy líbil. Ale kdo by to byl tušil, že se jim podaří tak brzo i druhý díl?! Nj, Columbus byl tehdy borec a naštěstí stihl v jeho frajeském období ještě natočit Harryho. Ale vemte si, že je to vlastně jen překopčený a vylepšený první díl - skoro vše se děje úplně stejně, ale jen skoro, kde by vás to nasralo, tak udělá malou nepatrnou změnu a že dost příjemnou změnu. Ale ruku na srdce líbilo by se vám to, pokud by i v tomto díle zas někdo nesrazil tu měděnou sochu před domem McCallisterů? Děkuji za krásné dětství Columbe. ()

pakobylka

Nikoli sám doma - spíš sám ve velkoměstě ... aneb něco na způsob recyklace - v porovnání s prvním filmem o poznání prvoplánovější, těžkopádnější, neohrabanější, brutálnější ... a infantilnější. Nicméně - na slušné 3* ještě pořád má. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Jsou opět vánoce, Kevin opět rozdává svá moudra ... ale pro jeho zbrusu novou známou - pro onu dobrosrdečnou paní z parku, která žije jen pro místní holoubky a holubičky - jakoby se nenašel ten správný konec ... takový, který by byl stoprocentně happy. ()