Sám doma

• Česko Sám doma (viac)

Zabudnuté dieťa bráni prázdny dom pred dvoma lupičmi.
"Mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité," povie pani Kate McCallisterová manželovi Petrovi na palube lietadla smerujúceho cez Atlantik do Paríža, keď sa na vianočnú dovolenku balili v obrovskom strese a nervozite. To ešte netuší, že to, čo doma zabudli, je najmladší člen ich početnej rodiny, Kevin. Chlapčenská radosť z neočakávanej slobody sa veľmi rýchlo zmení na príjemné vzrušenie - Kevin musí brániť dom svojich rodičov proti dvom nepríjemným votrelcom - zlodejom Harrymu a Marvovi. A hoci si dospeláci myslia, že taký malý chlapec proti nim nič nezmôže, škaredo sa mýlia! (TV JOJ)

DaliX

Po dlhšom uvažovaní dvíham hodnotenie na maximum. Nielen film môjho detstva ale aj svojim spôsobom symbol Vianoc. Film, ktorý by ste asi najlepšie prirovnali k animákom ako napr. Tom a Jerry a ktorý je vpodstate taký nereálny až je geniálny (predsa len dostať žehličkou po hlave je trošku krutý žart). Ale aj napriek tomu sa vždy super zabavím. A tieto Vianoce nie sú výnimkou:) ()

Big Bear

! Pozor! Tento film by měli vidět všichni zloději, kteří se na vánoce chystají vybílit nějaký ten dům či byt, zatímco se jejich majitelé rekreují ve Francii nebo jsou na svátky u příbuzných ! I když je snímku už 18 let, je to stále kupodivu velmi dobře koukatelné! Samozřejmě u toho nejde přemýšlet, protože dvojice zlodějíčků by si asi Kevina dala hned naprvní dobrou na talíř jak dobře propečeného krocana...A co. je to komedie pro celou rodinu a navíc je to takové mile vánoční. I po letech jsem se musel obdivovat některým kaskadérským výkonům. Například ty držkopády na namrzlých schodech... :-) a Marvovo rošlapávání žároviček bosou nohou pod oknem :-). Každopádně Pesci a Stern své ,,vodní bandity'' dali dokonale - až mi jich bylo líto. Nejlepší bylo jak poldové vždycky ohleduplně zločincům stlačí hlavu dlaní když už je spoutané je cpou do policejní káry aby si snad o rám auta neudělali bebí a nežalovali policicsty za brutalitu. Tady to bylo také tak jenže jakmile se policista dotkl Pesciho temene hlavy (tedy zbytků čepice a kůže) - zaskučel : ,,Nešaheéééj mi na hlavu'' !!!! :-)))) No to jsem se chechtal na plno i já ! Takže i já dávám 4 angličáky pod poslední stupeň schodů. * * * * ()

JohnnyD

Hovorte si, čo chcete, ale Home Alone je (skvelá) detská variácia na Texas ChainSaw Massacre. Culkin je skvelý a jeden z najlepších detských hercov a Pesci so Sternom mu skvelo sekundujú. No a je tu aj, česť jeho pamiatke, úžasný John "Polka polka" Candy. Aj v malej role na seba dokáže upútať. Navyše Home Alone má úplne magickú vianočnú atmosféru! ()

Boogeyman

Výtečná vánoční odrhovačka, která ovšem každoročním opakováním hodně ztratila a posledních několik let začnu film sledovat až při závěrečné vykrádačce! ()

Madsbender

Dnes už klasika, nesúca si sebou archetyp problémového chlapca, v tak trochu inej forme a dobre. Dnes je už totiž tento detský filmový žáner na totálnom úpadku a nám zostávajú len oči pre plač. ()

sheen

Nedokážu si představit Vánoce bez tohoto filmu. Pro mě vánoční klasika, víc něz Popelka. Parádně humorná komedie. A nejen komedie, příklad toho jak může jedno přání změnit kus života, jaké to je být bez našich milovaných. A ukázka, jak se z neznámého chlapce přes noc stane hvězda Hollywoodu, která neměla ovšem dlouhé trvání. Jeden z mých nejoblíbenějších fimů z dětství, můžu se na něj dívat pořád. "Děti mají ze tmy strach .....ale dyť ty se také bojíš tmy Márve, to je jasný" xDDDD ()

salahadin

Vánoční povinná podívaná aneb výchovná rána pod pás. V Kevinovi dříme Archimédes a Einstein zároveň, v obou zlodějích zase Bush a Paroubek (otázka kdo v kom)...nedivil bych se, kdyby v 1. polovině 90. let klesla v Americe kriminalita, zloději by totiž měli nahnáno z kriminálního živlu v plenkách, s akčním rádiem schopným skolit regiment vojáků a devastujícími účinky nitrátového filmu. Jinak jako malému, ryze sadistickému, násilnému a škodolibému dítěti se mi film líbil...Dneska taky! Tenhle film už k mým vánocům patří stejně jako kapr na podlaze a rozlité víno. ()

Rosaviva

Docela vtipné, zatáhne vás to do děje a navíc to rychle utíká. Jednou za čas mi to ale opravdu stačí, že bych se na to musela dívat každé Vánoce? Ne. Jinak musim dodat, že je to taky velmi nereálné, kdyby tohle někdo na zloděje zkusil v realitě, zbavil by se jich už na schodech, popřípadě přede dveřmi, protože normální člověk by to opravdu nepřežil bez úhony. Možná by ten film měl obsahovat nápis - Doma nezkoušet. 4* ()

Ruut

Většina dětských kultů časem hodně stárne. Tohle není nadčasová komedie ale Hromnice. Překvapila i nehezky nefilmová digitální kamera. ()

Omnibus

Co čmajznu ze špajzu ... Panenko skákavá, tohle je přece tak strašná pitomost! Až budu zase někdy zlobit a moje maminka půjde se sestřičkou do ZOO sama a mě nechá za trest samotného doma, masochisticky si pustím tohle Sám doma, abych si ten trest ještě zostřil. Je to neskutečně debilní... a přitom tak zábavné a takový fenomén, že si to zaslouží skoro absolutorium. A Joe Pesci, vraždící psychopatické monstrum z Mafiánů, je tady v roli blbounkého, neschopného zlodějíčka naprosto k sežrání. ()

Vančura

Naprostá klasika, bez které si nejde představit Vánoce. Miluju na tom filmu úplně všechno - dokonalé obsazení a herecké výkony, nádhernou Williamsovu hudbu, dům McCallisterů, smrtící smršť gagů, jakož i dojemný závěr. Macaulaye Culkina si tady prostě nejde nezamilovat a v roli Kevina je dokonalý, což jsem si teď znovu potvrdil, když jsem to poprvé viděl v původním znění s titulky, a měl tak konečně možnost slyšet jeho hlas. Byl to trochu nezvyk, protože člověk je samozřejmě zvyklý na český dabing, ale jsem rád a moc se mi to líbilo. V některých momentech tam sice dostává logika na frak, ale ta odzbrojující zábavnost podle mě přebíjí vše, a znovu jsem si to moc užil, i když to znám v podstatě nazpaměť. Btw. nechápu lidi, kteří tady píší, že vždycky fandili těm zlodějům - jak někdo může říct něco tak idiotského?! ()

mzss1

Perfektní komedie, kterou jak už píše mnoho uživatelů s oblibou sleduji každé Vánoce. Film má skvělý příběh o malém klukovi Kevinovi, který neštastnou náhodou zůstane sám doma. Je zde dost vtipných momentů a ještě vtipnější a lepší scény jsou, když na scénu přijdou dva skvělý, nemotorní zlodějové. Konec filmu je asi nejlepší a nejvíc úsměvný. Hudba od Johna Williamse je dost povedená. Jednička nemá nějak hluchá místa, dvojka je vtipnější a delší, ale pořád je jednička perfektní komedií. Celkově ji hondotím na 95% = ***** ()

kingik

Tak takhle to dopadne, když v návalu rodina zapomene jednoho malého člena rodiny doma. A tím členem není nikdo jiný, než malý Kevin neboli Macaulay Culkin. Zůstat ve velkém domě o vánočních svátcích, není vůbec tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát, a nuda to rozhodně není. Kevin si může dělat co chce, nikdo ho nesekýruje, ale hlavně může dokonale až sadisticky vytrestat dva povedené zloděje, co právě vlezli do jeho domu v domnění, že je opuštěný. Je to originální, je to zábavné, ale i místy nudné a s morálním poselstvím v závěru. Scenáristický rukopis zesnulého Johna Hughese se nezapře. Macaulay Culkin trochu nesympatický klučina, ale zlodějíčci Joe Pesci a Daniel Stern stáli za to. Mé hodnocení: 60% ()

IQ Tiqe

Stačí pár tónů geniálního Williamsova soundtracku a vím, že jsou Vánoce. Kevin, Harry a Marv mě i podvacáté budou stejně dobře bavit a připomínat legendární hlášky. Nejlepší rodinný film za posledních 20 let. # příběh ? | hudba 10 | humor 9 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 10 ()

Jordan

najlepší film Chrisa Columbusa, najlepší film s Macaulay Culkinom, najlepší americký vianočný film, najlepšia americká rodinná komédia 90. rokov, výborné zlodejské duo Pesci/Stern, výborná hudba, nezabudnuteľné scény, film, ktorý som v detstve videl asi dvadsať krát a každoročne sa k nemu s radosťou a pôžitkom vraciam . . . "Řekni dobrou noc Kevine!" - "Dobrou noc, Kevine!" ()

Anderton

Columbusovi sa podarilo natočiť niečo, čo môžeme nazvať našou vianočnou televíznou klasikou. My sme zvyknutí na tie z našej produkcie, takže mu musíme nechať, že zpomedzi američanov je v tomto smere asi najúspešnejší. Inak sám film by som nazval asi ako hraný Tom a Jerry. Nereálne, občas veľmi drastické komické situácie si určite zobrali príklad z blázniveho animovaného seriálu. Pesci a Stern sú ako nemotorní zlodeji dokonalí. ()

Rembrant

Klasický vánoční film. Osvědčená komedie, která nikdy nezklame. Pesci a Stern vytváří spolu s českým dabingem nezapomenutelnou zlodějskou dvojici a Macaulay Culkin si svoji postavu opravdu užívá. Takovýchto komedií moc není. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (viac)