Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

heyda

Chris Columbus se ujal naposledy Harryho Pottera. Bohužel i herce Brumbála zde vidíme naposledy. Záhy po natáčení totiž umírá. :-( ... Druhé pokračování je o malinko slabší než jednička, avšak pořád jde o příjemnou humornou a chvílemi i děsivou podívanou. A jako rozloučení s Richardem Harrisem (Brumbál) dávám 5 hvězdiček. ()

triatlet

Druhé pokračování Potterových příběhů mě zklamalo. Jako nápad se mi líbil skřítek Dobby. Filmaři navíc zbytečně příběh natahují. ()

VenDulin85

Tak druhý díl se mě z celé prozatímní série nejmíň dotknul, protože jednička byla dobrá a Vězeň z Azcabanu měl daleko více šťávy, o názvu druhého dílu musím vždycky popřemýšlet, než si vzpomenu. Přitom dějově je velice bohatý, Harry začíná poznávat temná zákoutí některých "čistokrevných" myslí, musí opět zachránit Bradavice, atd. atd. :-) Co se mi líbilo nejvíc, je provedení baziliška a samolibě pyšný Zlatohlav, teď nevím českou alternativu, Lockhart. ()

Stanislaus

Oproti svému předchůdci, Kameni mudrců, je druhý Harry Potter akčnější, děsivější a ponuřejší, avšak stále zaměřený na mladší publikum, které ocení naivní nádech, který je zde stále znát. Zápletka je o něco lepší než v prvním dílu a při mém úplně prvním zhlédnutí jsem byl šokován celkovým rozuzlením. Williamsova hudba neztratila na svém půvabu ani jeden tón a i když stále některé vizuální efekty bijí do očí, tak i přesto jde v rámci roku produkce o vysoký nadstandard. Hlavní trio je sice okoukanější, ale jejich herecké výkony jsou přece ještě jenom ve vývoji času. Původní ánsámbl je obohacen o pár nových tváří, z nichž mě nejvíce potěšila účast Dobbyho a Zlatoslava Lockharta. O něco vyspělejší dvojče prvního dílu, jenž má něco do sebe, ale k dokonalosti stále ještě něco postrádá. ()

sharky

když někdo řekl, že četl harryho, tak jsem se mu vždycky vysmál a pak jsem viděl tenhle údajně dětský film a smát sjem se přestal...z prvních tří dílů nejlepší! Hlavně John Williams tomu filmu strašně pomohl svou úchvatnou hudbou. ()

Jinny

Citace z Premiere: Upjatá spisovatelka, která nedolí změny, režisér, který absenci vlastního stylu vynahrazuje úslužností studiu a scénárista, jehož hlavní dovedností je krácení. Přesto se návrat do Bradavic víceméně povedl. --- Přesto by asi děti snesly o něco náročnější film, no ne? ()

Nancy

Hezký film, podle mě možná i povedenější, než první díl. Všechny dětské hvězdičky už začínají dospívat a tak se z nich stávají praví herci. I když to stále není to ono a je to pořád docela dětské, už se režisér a celý tým docela polepšují. Asi to bude i tou předlohou, která je co se týče akce a příběhu kvalitnější. ()

MM11

O poznání horší než první díl, díky hutnější atmosféře kamsi odpadají odlehčené scény a na drastický efektní film Columbus v téhle poloze přesto nemá. Opět plní statickou práci bez většího duševního záchvěvu. K ostatním asi jen tolik - Radclife spíš zklamal a nebyl sám. Klíč od vizuální pokladnice nezachrání tak cílevědomý projekt jakým je Harry Potter. Columbus žel narazil. ()

Pítrs85

Na druhém dílu mě jako první zaujala ta skutečnost, jak nám všichni dětští hrdinové od první části vyrostli- neskutečné :-) Tajemná komnata navíc potvrdila trend, se kterým se budeme setkávat u každého dalšího dílu- zvykněte si na temnější a ještě temnější atmosféru. Samozřejmě, že režisér i tentokrát myslel v první řadě na menší publikum (protože jen málokdo předpokládal, že divák bude růst s Harrym, resp. i ti dříve narození se od těchto příběhů už nedokážou odtrhnout), ale přeci jen, jak už v knížce samotné, se tu začínají rozehrávat události poněkud vážnější. Navíc i Harry sám si začíná uvědomovat, že být "vyvoleným" v sobě nese velkou zodpovědnost a jakýsi pocit odcizení od všech přítomných- kamarádů i nepřátel. Samotný film se od Kamene mudrců moc neliší, ale přeci jen je ve všech směrech dotaženější, celý štáb už zkušenější a ví tzv. co a jak. Ale to nejlepší má teprve přijít... ()

eraserhead666

No, tak tohle je docela skluz k horšímu. Tajemná komnata mě skoro ničím nezaujala a valnou část minutáže takřka nudila. Pár dobrých věcí tu je (skřítek se silnou poruchou sebevědomí, mlátivá /nebo jak jí nadávají/ vrba, docela humorný Branagh a nebo hodně, hodně, hodně charismatický /ač záporný/ Lucius, otec toho zasraného zmrvence Draca, asi to je ksichtem herce, co ho hraje, ale hraje ho skvěle a Lucius aspiruje na mou nejoblíbenější postavu série), ale obecně je Tajemná Komnata slabá, a ještě k tomu zbytečně dlouhá. ()

Ilicka

Oproti dětské, barvotiskové jedničce přidává Columbus do Tajemné komnaty porci napětí a akce. A tak se jedná o adaptaci nejslabší Potterovské knihy, ale adaptaci nadprůměrnou, která ságu posunula tam, kde na ni čekal režisérský mág Cuaron. ()

ARI50

Tady už dostáváme solidní atmosféru a příjemné fantasy zážitky a tak mě Harry pohltil že jsem si k sobě pustil, Rony je blázen největší. Bradavice nabízí příjemný pocit při sledováni téhle skvostné parády. ()

Bauer

Mnohem zábavnější , mnohem temnější, mnohem lepší než první díl.Kenneth Branaght je super magor kterej mně často rozesmíval.Jason Isaacs je nechutnej.Detičky nám vyrostli a hrají ještě lépe než v Kameni mudrců ( hlavně Rupert Grint : "Koukej Harry,moje hulka." Proč se musíme držet zrovna pavouků, proč se nemůžeme třeba držet motýlu" atd....) Ale proč je to tak dlouhý????Proč? ()

luka4615

Pokud přihlédnu ke kvalitám všech osmi filmů, druhý díl s podtitulem Chamber of Secrets z tohoto pomyslného souboje vychází jako jeden z nejhorších. Velký vliv na tento výsledek má zejména "hračičkovská" stylizace režiséra Chrise Columbuse, která sice fungovala v prvním díle, nicméně zde už je to místy vážně na škodu. „It is not our abilities that show what we truly are. It is our choices.“ ()

JASON_X

Druhý Potter je dějově hodně členitý až zamotaný a o poznání temnější než ten první. Bájný pták Fénix rodící se ze svého vlastního popela, pavoučí terror, smrtící bazilišek plazící se potrubím jako Alien po Nostromu, tajemný nepřítel uvnitř školy... Ale nejvíc se mi paradoxně líbila infantilní scéna přesazování mandragor. ()

Sawy

Nejhorší díl série,což je ale do značné míry dědictvím knižní předlohy.Columbus je slušný realizátor,který ale většinou nedokáže vtisknout filmu osobitost,stejně jako v případě Kamene mudrců se spokojil s pouhým přepisováním předlohy,což není vždycky dobře a jak ukázal Cuarón ve trojce,výrazný režisérský rukopis je velmi důležitý.Komnata je slušný rodinný film,který těžko někoho urazí,ale na některých místech je zbytečně zdlouhavá,jinde zase příliš uspěchaná,zkrátka se nenašel kompromis mezi úctou k předloze a jejím uspůsobením pro filmovou verzi.Hodně zachraňuje herecký tým,kterému protentokrát bezpečně vládne Kenneth Branagh,ale je dobře,že dalších dílů se ujali jiní režiséři,Columbus se ve druhém díle stal spíše přítěží. 60 % ()

Lucasion

"Why spiders? Why couldn't it be "follow the butterflies"?" Harry se nám vrací do Bradavic a čeká ho velmi náročný rok. Tajemná komnata je znovu otevřena, netvor je na hradě a krvavé nápisy děsí studenty. Dvojka začíná mnohem rychleji než jednička a nenudíte se u ní ani chvíli. Asi narovinu řeknu, že se mi dvojka líbila z celé série nejvíce. Temná atmosféra mě lehce hladí po zádech a doteď je mi to sympatické. Obrovitý netvor, co se sune po chodbě a nechává za sebou zkamenělé studenty, to je prostě něco, co se už v dalších dílech neobjevilo. Druhé pokračování krásně rozvijí příběh a vrací nás do naší oblíbené školy čar a kouzel. / Upřímně mám stále stejný názor, jako jsem psal před lety. Dvojka má pro mě kouzlo skvělého sequelu, který opakuje recept z jedničky, a navíc tu máme děsivou starou legendu, která začne znovu po padesáti letech promlouvat. To je něco, co se mi prostě moc líbí. / Nemá cenu komentář upravovat. Tak prostě jen po dalším shlédnutí a letech připíšu pár řádků. Tajemná komnata je prostě můj nejoblíbenější díl. Děsivá legenda na tajemném hradě je prostě sexy i po dvaceti jedna letech. Svět, který Comlubus vytvořil je prostě nádherný a já se do něj moc rád vracím. "There's no Hogwarts without you, Hagrid." [Extended] (98 %) ()

Kamca_

Druhý díl byl o něco málo lepší než ten první. Hudba pořád stejně super! Určitě tam byly lepší herecký výkony. Dávám necelých 100% ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)