Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Aknah

Řeknu vám, tohle sem vážně nečekala. Už dlouho sem se na něj chystala, ale netušila sem, že by mě to mohlo chytnout, řikala sem si, že to je typ filmu, co není pro mě. Opak je pravdou, film byl dost silnej, neměl zbytečné zdlouhavé rozhovory, ale takovej dost pravidej příběh. Podle mě je to film pro chlapy, protože se tady prostě vypracuje z nuly k vrcholu, když zdolá 15 kol na nohách proti šampionu světa. Musim přiznat, že jsem při zápase fakt fandila a držela palce a myslela sem si, že tenhle sport mi nic neříká, ale byl to fakt zážitek. Hezky natočeno, prostřídáno s milýma scénama jako s Adrianou nebo přítelem Polem. Titulní píseň super, nemůžu nic doplnit. Bezva. ()

sochoking

Ohromný film, ktorý ma núti byť lepším človekom po každej stránke! Všetky diely o Rockym mi pripomínajú moju mladosť, ked' na parkovisku stáli kolotoče, z reprákov hrala muzika osemdesiatych rokoch a ja som neúnavne trénoval karaťácke finty a doma pozeral filmy na VHS-kách kúpených v nedeľu na burze, ktoré boli nadabované nejakým nažhavencom doma na kolene. ()

Webb

[6,5/10] (Chartoff-Winkler) (Technicolor /// Produkce: Robert Chartoff, Irwin Winkler /// Scénář: Sylvester Stallone /// Kamera: James Crabe /// Hudba: Bill Conti /// Oscar: Irwin Winkler, Robert Chartoff (nejlepší film), John G. Avildsen (režie), Richard Halsey, Scott Conrad (střih) /// Nominace na Oscara: Sylvester Stallone (scénář), Sylvester Stallone (herec), Burt Young (herec ve vedlejší roli), Burgess Meredith (herec ve vedlejší roli), Talia Shire (herečka), Bill Conti, Carol Connors, Ayn Robbins (píseň), Harry W. Tetrick, William L. McCaughey, Lyle J. Burbridge, Bud Alper (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

HoneyBunny

Pro pány možná kult, ale dámy moc nedojme, když si Sly nechává dávat do držky a od huby mu přitom lítaj zuby a krev. Nic proti tomu filmu nemám, přece jenom je to klasika, ale na plný počet bodů to rozhodně není. ()

Jordan

stalloneho doposiaľ najlepší herecký aj scenáristický výkon, úplná legenda nielen v žánri ale v kinematografii celkovo ()

LION-MR.T

Stallon se dokázal představit jako vynikající scénarista a také dobře,že trval na tom,že chce hrát hlavní roli. Kdo ví kdo by hrál Ramba. Hudba vynikající,trénik dobře ukázaný,skvělá ukázka typického amerického snu. Přes noc hvězdou a to na pořád. ()

Anderton

M. Night Shyamalan kedysi povedal, že Rocky je ten najmotivujúcejší film, aký kedy videl. Pokiaľ vás presvedčí vo vlastné schopnosti a vo viere v dosiahnutí svojich cieľov, potom ste ho pochopili a splnil svoj účel viac, ako ktorýkoľvek nudný art s desiatkami metafor. Ja ráno v zime nikdy chodiť behať nepôjdem, nechcem prechladnúť, ani boxovať nebudem, pretože si nechcem zlomiť nos, ale ten pocit, že sa dá dosiahnuť všetko,v čo človek verí, som si z neho odniesol. Americký sen v tomto filme je relatívny, pretože zobrazuje veľkomestskú štvrť ako miesto, kde by ste nechceli žiť. ()

Frajer42

Tož, Rocky je taková pěkná boxerská pohádka. Jakýkoliv komentář považuji za zbytečný, protože nečekám, že by se našel jeden jediný člověk, který by tento film nikdy neviděl. Sylvester Stallone si zde zkrátka vyboxoval doživotní slávu. A sérii o o Rockym patřičně natáhl. Z mého pohledu se nejedná o nic geniálního. Příběh a souhry náhod s ním spojené jsou do nebe volající. Slabší 4*. ()

oje

Jednou za čas se to sejde, zadaří se a vznikne pojem. Přestože si Stalloneho diváci spojují spíše s bezhlavou akcí, příběh o boxerovi je hlavně drama. Drama soucitné a palčivé o chlapovy z malého bytu kdesi ve špinavé uličce Philladephie, o chlapovy se špatnou prací, kterého už všichni pomalu zavrhují a možná tak i on sám. S jeho přibývajícím věkem se nároky snižují a vidina lepší budoucnosti rozplývá. Zatmavené záběry a Rockyho prostoduchost na city funguje stejně dobře jako dynamika jeho tréninkového sestřihu, kterého se snad nikdy nenabažím. Jestli je Rocky opravdu tak kvalitní film nevím, ale u mě bude vždy nahoře. Podobné depresivní sportovní drama je Wrestler. Alternativa: Wrestler, Invincible, Fighter. ()

Okara

Bezpochyby nejslavnější boxerský film s prorážejícím Stalonem. Z celé ságy, jak už tradičně bývá, nejlepší a dle mého názoru i nejuvěřitelnější výkon Sylvestra. Ten jeho parádní, rádoby vymlácený přístup k životu a vyjadřování je perfektní, kor v dabingu Rýnského, snad jediný hraný film, který mám raději s dabingem. Kupodivu mi i vůbec nevadil jeho románek, děj pěkně odsýpal a konec se vydařil, silnější čtyři hvězdičky. 85% ()

Ant

Nehledě na to, že box pokládám za nejstupidnější "sport", jaký kdy kdo vymyslet, je Rocky řeměslně výborný film s velmi slušnou psychologií postav a skvělým soundtrackem. Stalonne si se svou rolí outsidera taky poradil se ctí, takže Rocky si svou pověst kultovního filmu zaslouží. ()

predators

Rocky neuvěřitelným způsobem zachycuje tehdejší dobu, dění ve Filadelfii a je zosobněním amerického snu. A i když jej budete nenávidět, musíte uznat, že vytvořil ikonu, kterou zkoušelo byť jen napodobit desítky snílků, ať už s horším nebo lepším výsledkem. A počítám, že nebudu daleko od pravdy, když zmíním, že theme song je další Rockyho ikonou. Schválně, kolik z vás jej má jako vyzvánění? 80% ()

nascendi

Nejdem spochybňovať Oscara za najlepší film.  Nejdem sa okázalo čudovať tisícom fanúšikov, ktorí považujú tento film za vynikajúci, ba až kultový. Nepotrebujem ani spomenúť svoj rezervovaný vzťah k boxu. Ale napriek všetkej prejavenej zdržanlivosti musím napísať, že sa neviem rozhodnúť, či považujem Rocky za horší film ako je Sylvester Stallone herec. Asi to bude plichta. ()

PetrPan

Film, který nastartoval hvězdnou kariéru do té doby nepříliš známého herce Stalloneho a také zatím pětidílnou sérii o boxeru Rockym Balboovi. Stallone si sám napsal scénář a yahrál hlavní roli, střídmý snímek o neznámém boxerovi, který dostane svou šanci v zápase s mistrem světa je typickým příkladem amerického snu o štěstí, Stallone zde předvádí slušný herecký výkon, za zmínku stojí i Talia Shire jako stydlivá a nejistá Rockyho snoubenka a Carl Weathers jako nabubřelý mistr světa Apollo Creed. Životní a první velká role Slye Stalloneho je zároveň labutí písní jeho herectví, snažil se zopakovat svůj úspěch v dalších pokračováních Rockyho, ale nikdy se mu již nepodařilo dosáhnout kvalit prvního dílu, nakonec skončil na dráze akčního hrdiny a stal se úspěšnou komerční hvězdou 80. a 90. let. Dnes míří do hlubin béčkového zapomnění.... ()

Tomco

Dnes som si dal po dlhom čase opäť túto lahôdku a aj po toľkých rokoch môžem z chuti povedať, že Sly v tomto filme nehrá, on v ňom žije. Verím tomu chlapovi každé prdnutie a za odmenu mám pravidelné zimomriavky. Skvelý pocit. ()

Rocky62

Rocky byl filmem mých dětských let, takže ta pátá * je spíš z nostalgie. Dnes jsou mými srdečními záležitostmi jiné filmy, ale i tak nedám na tuto legendu dopustit. Díky mé dřívější posedlosti tímto filmem mi dodnes nikdo neřekne jinak než Rocky :-) ()

klerik

Veľmi dobrá dráma, ktoré je viac o obyčajných ľuďoch ako o boxe. Veľmi dobrý scenár a rovnako skvelý Stallone. Citlivé a drsné zároveň... ()

Chrustyn

Klasika boxerksých filmů, kterou jsem sice viděl poprvé teprve nedávno ale rozhodně neztratila nic ze svého kouzla. A Stallone tu hraje nejlépe za celou svojí kariéru. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers