Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

sud

Rockymu a jemu podobným, tedy sympatickým houževnatým týpkům se širokým srdcem a smůlou na patách, jdoucích si pro kousek toho štěstí, jsem vždycky fandil jak ve filmu, tak i v životě. A tenhle film je jim upřímnou poctou. Navíc atmosféra ušmudlaných dělnických čtvrtí staré Philadelphie je nadmíru působivá. První a nejlepší Rocky! 100%. ()

Radko

Americký sen - rozrezané oko, dobité telo, rozjebaná hlava. Ale ten pocit, že sa to dá vydržať, predsa stojí za všetko! Naozaj? Tŕnistou cestou ku hviezdam či pásikom na trenkách. Neúhybne paradoxný film o tom, či víťazstvom, v mene ktorého sa obetuje veľmi veľa, naozaj niečo človek získa. Netreba zabudnúť na to, že reklama musí byť všade - či tá extra cool na strane všetkého schopných mocných, alebo lacná - bitúnková, na boxerskom plášti outsiderov. Ale: naozaj je cesta cieľom, ak na jej konci je zmangľované a doráňané telo a neustálym otrepávaním hlavy zomdlený rozum? Možno sa však americký sen inak uskutočniť nedá. ()

Falko

Prve dve casti Rockyho ma bavili, ale nasli sa tu aj chvilky, ktore ma trosku nudili, pretoze som chcel vidiet viac z boxu a menej romantiky, ale po reprizach som uz bol na to pripraveny, takze som si zvykol. Tie dalsie casti trojka a stvorka mi dali presne to, co som ocakaval, mali sviznejsi dej. Ale Rocky I. je predsa len kultovy film a je prekvapujuce, ze vyhral troch Oscarov za najlepsi film, reziu a strih. V hereckych kategoriach uz take stastie nemal, avsak aj tu je prekvapujuce, ze za najlepsieho herca v hlavnej ulohe bol nominovany na Oscara akcny hrdina Sylvester Stallone. Dalej boli nominovani herecka v hlavnej ulohe Talia Shire (mimochodom sestra rezisera Francisa F. Coppolu) a herci vo vedlajsich ulohach Burt Young a Burgess Meredith. Stalloneovi vyfukol sosku Peter Finch za dramu NETWORK (1976), taktiez herecka v hlavnej ulohe Faye Dunaway dostala Oscara za film NETWORK a v kategorii herec vo vedlajsej ulohe ziskal Oscara Jason Robards za thriller VSICHNI PREZIDENTOVI MUZI (1976)... 18.04.2010 _______ Sylvester Stallone - (Rocky Balboa) +++ Talia Shire - (Adrian Pennino) +++ Burt Young - (Paulie Pennino) +++ Carl Weathers - (Apollo Creed) +++ Burgess Meredith - (Mickey Goldmill) +++ Thayer David - (George Jergens) +++ Joe Spinell - (Tony Gazzo) +++ ()

castor

Ve své milované Philadelphii se živí jako lamač kostí ve službách pochybných vymahačů dluhů, boxuje v podprůměrných zápasech, moc dobře ví, že to se svou inteligencí nikam příliš nedotáhne, ale dvořit se plaché prodavačce Adrianě ještě zkusí. Poté, co dostal padáka z tělocvičny, přijde šance, která se neodmítá. Mistr světa v těžké váze dává možnost vyniknout nějakému neznámému boxerovi. Bude to Rocky, který chytne příležitost za pačesy. Boxerská báchorka za pár šupů vydělala velké peníze a otevřela Slyovi cestu na hollywoodský Olymp. V jednoduchosti tkví největší síla. A právě Stallone umí s robustní jednoduchostí říkat důležité věci!! ()

ClintEastwood

První záběr filmu je na Ježíše. Pak dá hlavní hrdina někomu nakládačku, vykouří cigáro a odstartuje jednu z nejslavnějších filmových sérií 20. století. Pouliční snímek za pár šupů. Rocky. Můj hrdina, idol, dětský vzor. Outsider s nejmenším mozkem, avšak s největším srdcem. Sly tady nebojuje jen proti soupeři v ringu, ale i proti životu na ulici. Doslova. Romantický sportovní snímek, který nikdy nepřestane bavit, dojímat a inspirovat miliony lidí. Skutečná klasika. ()

MM_Ramone

O tom, že Amerika je zemou neobmedzených možností sa na vlastnej koži presvedčí aj tridsiatnik Rocky Balboa, ktorý žije na zanedbanom predmestí Filadelfie v malom, prenajatom byte. Živí sa príležitostnými boxerskými zápasmi a tiež vymáhaním dlhov pre miestného lichvára. Je to stratená existencia blúdiaca vo svete špinavých ulíc, kde vládne kriminalita a nezamestnanosť. Jedného dňa však dostane šancu bojovať o titul ťažkej váhy so šampionom, majstrom sveta, Apollo Creedom. Neznámy, chudobný boxer proti slávnemu, vrcholovému športovcovi. Duel, ktorý by mal mať jasný výsledok. Alebo, že by nie? Keď započujem slovné spojenie športová dráma, tak mi ihneď napadne film "Rocky". ***** ()

D.Moore

Rockyho jsem měl vždycky rád a pokaždé, když ho vidím znovu, žasnu. Asi nikdy mě nepřestane udivovat, jak přirozeně celý film působí, že se obejde bez jedného klišé a jak sympatický je jeho hlavní hrdina. A nejlepší je, že za to všechno vděčí Sylvesteru Stallonovi, herci, scenáristovi i choreografovi zápasů. Box mě obyčejně nezajímá, pokud se za tím naklepáváním masa neschovává zajímavý příběh. Rocky (stejně jako Zuřící býk nebo Někdo tam nahoře mě má rád) ale takový příběh má. ()

Davies182

První díl Rockyho pro mne platí za ten nejlepší. Kdyý se to totiž tak vezme, ostatní díly byly v hrubém náčrtu hozeny jeden jako druhý přes kopírák, akorát protivníci a možná i filozofie se měnili... Tohle je klasika. Úvodní melodie a Stalloneův bručivý hlas, to je něco. ()

pepo

klasika boxerského a športového filmu.výborné napísané,zahrané,zrežírobvané.dôležité nie je vyhrať ale zúčastniť sa ()

Xmilden

Veterán na poli nejen v oboru boxu, ale i na poli sportovního filmu. Nevíc co napsat víc, než že Stallone přestože hraje hlupáka to má v hlavě velmi dobře spočítané. 85% ()

Divočák

***Věděli jste, že: Sylvester Stallone debutoval v pornofilmu "Party at Kitty and Stud's". Po úspěchu Rockyho se porno znovu vynořilo vybavené novými názvy jako "The Italian Stallion" nebo "Cocky".*** ()

Phobia

Beru, že je to klasika, ale na mě tenhle film o tupém boxerovi s velkou vůlí kdovíjak nezapůsobil. Ve srovnání třeba s "Million dollar baby" se mi "Rocky" jeví plytký, mizerně zahraný, ze sportovního hlediska málo věrohodný, s otravným hlavním hrdinou a vůbec... průměrný, nemohu tedy hodnotit více než 55%.. ()

-bad-mad-wolf-

Ušmudlaná upřímnost, jíž Rocky válcuje diváka po dobu celé série + asociální romance Rockyho s Adrianou jsou neuvěřitelně půvabným kombem a zasviněné prostředí měšťácké chudiny jí dodává ten správný šmrnc. Stallone vytvořil jednu z nejcharakterističtějších filmových postav vůbec a je možná trochu škoda, že si většinový divák při vyslovení jména Rocky vybaví osvaleného bijce ve vítězné póze. Svého největšího vítězství totiž titulní hrdina dosáhl právě tady, byť jde o film malý, přímočarý a stejně umolousaný, jako je Rockyho psisko v díle šestém... ()

cheyene

Ideální snímek pro motivování člověka k nějaké činnosti (zejména sportovní) a krásná ukázka toho, jak důležitá je v cestě k cíli sebedůvěra, sebezapření, snaha, houževnatost, vytrvalost, píle a odvaha. Typický příklad "amerického snu". Rocky 1 je ze všech dílů jednoznačně nejlepší. Je tu perfektně vystižená "Rockyho" čtvrt, sympatický trenér Micky, dobré dialogy, excelentní hudba, poměrně reálný děj, skvělý nápad, silné emoce. Po právu nominován na Oscara. Nejlepší film z prostředí boxu vůbec, byť samotný box tu nemá s pravým boxem mnoho společného. Je tu ukázán takový, jaký jej lidé chtějí vidět - tvrdý, nekompromisní s chlapíky od krve, kteří se nebojí schytat i ty nejtvrdší rány do hlavy. Jedna z mých předních srdcovek. Drobný nedostatek štábu: Když přijde Paulie (bratr Adriany, Rockyho přítelkyni) k sobě domů, začne nadávat Rockymu, který sedí v křesle. Právě v této scéně je krásně vidět, že má za sebou nahoře mikrofon. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers