Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

hansel97

Původně jsem to chtěl nechat na 4 hvězdách, ale poslední scéna z ringu je opravdu natočena geniálním způsobem a jako dovršení celého filmu si mě neuvěřitelně dostala, takže přestože jsem se celou dobu přesvědčoval o průměrnosti filmu, to tak s ním vůbec není. Jediná výtka je, že mi ty výkony fakt nepřijdou nějak moc dobré. Sylvesterův vůbec, on mi přijde v herectví poměrně toporný, ale nevadil mi... Další díly asi také dám, ale to kolik pokračování tenhle obyčejný příběh má, mi přijde šílené až odrazující. Uvidíme. ()

0x141627D3D

Stallone dokonaly herecky vykon, celkove spracovanie filmu vyborne, emocie, atmosfera, vyvoj pribehu atd vsetko zvladnute az teda na samotny box, kde pri uderoch boli zvukove efekty jak zo stareho streetfightera z arkad... 10/10 ()

Ilicka

Každý má právo na svou velkou šanci, dokonce i odepisovaný amatérský boxer Rocky. Dostal možnost stát se otloukánkem ve velkolepé show boxerského mistra Appolo Creeda, on však všemu navzdory vybojoval nejlepší zápas své dosavadní kariéry a stal se svým způsobem vítězem. Těžkopádný Sylvester Stallone mu dodává kouzlo prostého, tvrdého chlapa, který od života vlastně nic nechce. Jen sevřít Adriane v náručí a jednou si vychutnat pocit opravdového štěstí. I ostatní postavičky svého světa jsou většínou úplní looseři, kteří hledají smysl své současné existence nebo svých pět minut slávy. Film je podkreslován moc pěknou hudbou - především finální zápas. A navíc, alespoň podle mě, položil základy outsiderským sportovním filmům. I když to není úplná bomba a box nějak výrazně nemiluju, nemůžu nedat 4*. ()

ARI50

Jako malý jsem seděl schoulený v klubíčku v křesle měl zatnuté pěsti a slzy v očích a fandil je to skvělý film se vším všudy. ()

Ištván87

Vynikající... Skoro mě až překvapilo, jak realistické tu jsou zápasové scény... Vzhledem k tomu, že už jsem viděl několik scén z některých pokračování + celý šestý díl, tak jsem ani nečekal, že by tady Rocky mohl být tak strašně zranitelný (fyzicky)... Už chápu, proč je ten film tak slavný.... Vážně je povedený.... ()

Bauer

Nejlepší boxerský film,vynikající drama,dobrá hudba:Sylvester Stallone se na tuto roli hodí dost dobře dále bych neěmel zapomenout na Carla Weatherse , který je jako Ďábel v ringu a zárověň dobrý herec.Prostě film kterej je pro mně filmovým zážitkem. ()

Earl_23

Kdybych měl Rockyho srovnávat třeba s Cinderella Man nebo s mým oblíbeným Warriorem, byl by daleko za zenitem. Jasně, mezi těmito snímky je rozdíl více jak tří dekád, takže třeba zpracování bojů je někde jinde. Ale on bohužel pokulhával i příběh. Nevím čím to, ale asi na mě dolehla ta nálada skoro všech postav - všichni měli špatnou náladu. Asi i proto jsem se ve filmu dočkal jediného silného momentu, a to když trenér šel za Rockym domů. Stallone byl sice výborný, Rocky jako sportovní film působí moc dobře, ale že by to zrovna měl být oscarový snímek? No uvidím s odstupem času... zatím 3 hvězdičky. Další díly vidět nemusím. ()

luka4615

Když se řekne pojem "Nejznámější sportovní film z boxerského prostředí", okamžitě se mi vybaví film Rocky potažmo i celá slavná série o "Italském Hřebci". Rocky je filmem mnoha prvenství. Ať už tím že otevřel dveře do Hollywoodu tehdy ještě neznámému Sylvesteru Stallonovi, tak i proto, že tento film rozpoutal "boom" s filmy s boxerskou tématikou jelikož jako první prezentoval sportovní film pro masy, nejen pro skalní fanoušky boxu. Celá série je bezesporu legendou, nicméně jak už to tak bývá, první díly jsou vždy ty nejlepší. ()

oLí

10/10 - TOP 10 Přes všechnu tu špínu a bordel v Rockyho bytě, přes to jeho troje oblečení, který má a dokola nosí. Přes všechnu tu Philadelphskou šeď a opadané stromy, tuhle melancholii. Přes to ranní vstávání ve čtyři hodiny a běhání pří -2 stupních Celsia v jednej ušpiňenej vošklivej teplákovce vytaženej až někam k pupiku. Přes to vydělávání si na chleba za vymlácený zuby a oteklej obličej. Přes všechno tohle je ROCKY jedním z nejoptimističtějších a nejinspirativnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. A to nemusím bejt boxer. Miluju feeling tohodle filmu, miluju to Rockyho pinkání si míčkem, jeho hučku a šupácký hadry, kecy který rozdává na všechny strany, mlácení do syrovýho masa. Miluju Rockyho vítězně vztyčené paže nad schody u Philadelphského muzea za ranního úsvitu po nočním dešti. A miluju charakter týhle postavy. Gonna Fly Now. ()

Sawy

Rocky je klasika.Pro mě je to nejlepší film o boxu,jaký byl kdy natočen.Oproti Zuřícímu býkovi má v sobě daleko víc emocí a lepší postavy,Million Dollar Baby je zase až moc akademické,Těžká váha je pak moc velká citová vydíračka.Rocky má všeho tak akorát.Role trochu pomalejšího boxera jménem Rocky Balboa byla pro Sylvestera Stallona životní,něco jako T-800 pro Arnieho.Slyova nejlepší role,nejspíš hlavně proto,že ani tak moc hrát nemusel.Scéna finálového zápasu je natočena nesmírně působivě a film je hodně působivý i dnes.Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky za to,že akademici právě kvůli Rockymu přehlédli fantastického Scorseseho Taxikáře,ale k tomuhle skvělému filmu by to prostě nebylo fér.90 % ()

Lacike

Prvykrat som tento film videl este na zakladke a ani vtedy ma vôbec nezaujal aj ked som Slya totalne zral ako Ramba. Holt box ma nikdy nebavil a naviac sa tento film berie tak strasne vazne aj ked Sly s tym svojim huhlanim pôsobi jak retard. Rovnako ma nikdy nestrhol klasicky pribeh o loserovi, ktory sa odrazi od dna a nieco dokaze. Po rokoch som tento film skusil znova este asi dvakrat, ale jednoducho ma to vôbec nebavi. Ocenujem na nom jedine ikonicku hudbu, zaver v ktorom este Rocky nevyhra zapas a ze sa vdaka nemu zrodila moja oblubena akcna hviezda. Ale do akcnej polohy sa Sly vzil az o nieco neskôr. Vdaka Rockymu si este par rokov naivne myslel, ze je charakterny herec. 5/10. ()

PROROK14

Zaslúžený oscar. Rocky je proste veľmi motivačný film. Má v sebe akéhosi ducha bojovnosti a túžby zvíťaziť. Tento film sa u mňa zapísal veľkými písmenami. 85% ()

maseer2

plochý děj, pitomý scénář, laciné zpracování a otřesné Slyovo herectví - nechápu, co tenhle film tak proslavilo a jak mohl dostat Oscara.. i tak by to mohla být fajn pohádka o americkém snu, ale to by Rocky Balboa nesměl být takový nesympatický a hloupý buran z ulice - jeho neustálé dovětky typu "you know", "you know what I mean" a podobně mě příšerně iritovaly.. slabé 3* ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers