KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

Radiq

Konečně normální Bond. Natočeno konečně tak, že se tomu dá jakž takž věřit. Timothy Dalton jako Bond mnohem lepší než Moore nebo Connery. Zakomponování děje do Bratislavy byla dobrá práce. A konečně tam nešlo o klišovité ovládnutí světa nějakou super technologií. Myslim, že zatim nejlepší Bond, co jsem viděl, kromě jednoho nebo dvou... ()

okkac

Vynikající bondovka se skvělým Daltonem (škoda, že nenastoupil už o nějaké 2 bondovky předtím, jak se uvažovalo, ale starý Moore to ještě zkušel dál). Téměř žádné sci-fi hračky a drsná akce, kdy to nevypadá jako nějaká zábava, ale hodně náročně. A nesmím zapomenout na děj v Bratislavě ("Vídni"), žigulíky VB, sem tam škodovka a slovenština. Přestože jsme byli záporaci, je to něco, na co můžeme být i pyšní :-) ()

tom88

Roger Moore je konečne minulosťou a nastupuje (síce iba na krátko) Timothy Dalton, ktorý ma príjemne prekvapil a potešil. Obsahovo je to jedna z lepších bondoviek a navyše misia v Československu, ktorú som si vždy v Bondovke prial. John Glen ako režisér konečne navnadil. Akcie nie je až tak veľa, no záver je dosť akčný a opäť cítiť pokrok vo filmových technológiach. Prvý krát po dlhšej dobe mi nevadila ani dlhá stopáž a ulahodilo mi hlavne menej vtipu a bondovského šarmu. Dych života určite nebol tak pritiahnutý za vlasy, ako predošlé dieli kolegu Rogera ( nie že by za to mohol sám herec ). Film sa choval múdro a reálne. Nedostatky v tomto prípade prepáčim a 4* si určite pätnásty Bond zaslúži. 75% ()

Mol

BUT AS LONG AS YOU'RE ALIVE, WE'LL NEVER KNOW WHAT HE'S UP TO. THEN I MUST DIE! Dalton dal Bondovi přísný postoj a už to není ten starý hodný pán jako byl Moore. Pro nás všechny je určitě na tomto díle zajimavé z diskriminováni slovenských pohraničářů a konec jako z Ramba. Dobře se na to dívalo. ()

andrii

Další v pořadí - Timothy Dalton - tím dal tón, předvést akčnější hon, zředit dbalou eleganci a uhrančivou zbroj a nezanevřít přitom na bon/d/ton. Kulka v prsou cella. Navážno. Vážený odborník vyráží dech na trase Bratislava, Londýn, Vídeň,.... v koncertních sálech. Do hudebního umu vtažen, jeho následky oblažen, natrvalo zasažen. ()

panMartin

Poctivý špionážní film s výborným Timothym Daltononem v roli Jamese Bonda. Zbrusu nový hrdina byla ta pravá volba do akčně laděných osmdesátých let a Dalton dal Bondovi po několika okatých minelách konečně opět solidní tvář drsného a nelítostného akčního hrdiny moderní doby. Bondgirl? No bývaly pěknější. Možná tahle bondovka není nejlepší ze všech, ale určitě je jedna z nejopravdovějších a nejuvěřitelnějších. Dech života je bondovka na přechodu od staré do nové doby a rozhodně neurazí. ()

LeoH

Nový Bond se sympaticky klukovským kukučem si přivedl novou Moneypenny, zahodil kašpárkování, komiksové kulisy (tentokrát žádné podmořské komplexy, kosmické výlety ani tajné laboratoře pod falešnými náhrobky) i jakoukoli snahu o starosvětskou noblesu (která Moorovi stejně nikdy nevycházela), zato umí zamručet tak temně, abyste mu uvěřili, že dokáže bejt i zlej. A jelikož světem venku obchází strašidlo AIDS, i agent s povolením zabíjet přešel od nadsamectví k monogamii (odmyslíme-li si slečnu z předtitulkové scény) – a souvislá romantická linka protažená celým filmem mu docela svědčí, stejně jako kontext pomalu končící a o to studenější studené války (kdo by se byl v osmdesátém sedmém nadál, že hranice do Rakouska, přes které Bond krkolomně pašuje generála Koskova, přejedeme o pár let později s kamarády omylem a zcela bez povšimnutí, když špatně odbočíme cestou na Bratislavské jazzové dni). Stejně ale s hodnocením váhám někde kolem sedmdesáti procent spíš z osobních vazeb k době a místu než kvůli kvalitám samotného filmu – když si člověk uvědomí, že exotickými lokacemi se už pár let prohání jistý archeolog s bičem a v meziplanetárním prostoru se zase mariňáci navzájem loví se slintajícími mimozemšťany nevídaně strhujícím způsobem, působí Bond i po omlazovací kúře a se všemi inovacemi poněkud dýchavičně. ()

chelseaman22

Tak ty žigulíky s polepem VB už nic nepřekoná! Nový Bond si to zamíří do hlavního města halušek, aby shlédl operetu a zastřílel si na sličnou Slovenku se sovětským akcentem. Následně se dojde vycinkat na pány, naskočí do svého Astonu a hon na Bonda může začíná! Žlutobílé žigulíky, tanky bez tankisty Čecha či sjezdaři á la Hermann Mayer. Bond využije lasery a další vychytávky z oddělení Q a hurá hurá - už je v kapitalistické Vídni! Na závěr se ten náš KASANOVA dostane až k beduínům, kde popije mléko s medem, zapaří na oldies a zlikviduje sovětskou základnu o výměře 20 ha. 81% ()

Honzíno

Celkem veselá taškařice. Konečně po patnácti letech Rogera zas někdo ve formě. Dalton ukazuje, že není jen tupou mlátičkou (jak tvrdí herrbierer), ale vnesl do serie svoje zvláštní kouzlo. Nejkomičtějším okamžikem snímku je asi přejezd slovensko - rakouské hranice poblíž Bratislavy přes horský průsmyk.:) Avšak památná finální scéna bude vždy k nezapomnění. Glen je hodně kvalitní akční řemeslník, Dalton mu to svým fyzickým fondem narozdíl od Rogera umožňuje. Takže kvalitní zábava a čtyři hvězdičky. ()

Sokkk_y

V pořadí 15. bondovka nám přinesla v pořadí již čtvrtého Jamese. Timothy Dalton je vskutku ideální představitel tajného agenta - nechybí mu charisma, vtipné prupovídky a pohled drsňáka převlečeného za neodolatelného Casanovu. Pro mě je Dalton nejlepším Bondem hned po úžasném Connerym, ale přesto mu konkuruje nováček Daniel Craig... Film už ale takový vyvoněný moc není. Má sice svižné tempo, perfektní akce, ale mně tam hlavně chybí pěkná bondgirl (Maryam d'Abo mé nároky opravdu neuspokojila), pořádný záporák (fanatický milovník strategie a rádoby voják mě taky moc neuspokojil) a hlavně úvodní píseň (A-Ha s jejich The Living Daylights mé uši taktéž neuspokojily). Naopak mě uspokojil pěkný Aston Martin, nepřemrštěné použití nových vynálezů pana Q a pěkné akcičky (ať už v afghánském vzdušném prostoru nebo na slovenských Tatrách). Díky akcím a nováčku Daltonovi zvyšuji hodnocení na ****. ()

dzira

Vedle snímku Ve službách jejího veličenstva (skalním fanouškům - pokud to přečetli se jistě zrychlil tep) možná nejelpší Bondovka (taky jedna z mála, u které jsem neusnul a po celou dobu se královsky bavil). Škoda usměvavého Bonda Timothyho Daltona.... Možná, kdyby nebylo následující Povolení zabíjet taková nuda, mohli jsme být ušetřeni aspoň v Casino Royal toho přitroublého Putina. Dalton by byl jen o 2 roky starší než Moore ve své poslední Bondovce. No jo, ale to bychom přišli o nejlepšího představitele Bonda.... Takže všechno špatné je pro něco dobré. Sorry Tymothy.... ()

LadyPupu

Moje první bondovka, kterou jsem viděla v kině. Dech života. To sedí. Po Moorovi přišel Dalton a vdechl lehce unavené bondovské sérii život. Asi je to klišé, ale to je mi jedno, protože pravda je taková, že Timothy to rozjel v Bratislavě a poté v Afghánistánu, ve velkém stylu. Akce, napětí, vtip, to vše tu je v ideálním poměru a navíc (jako bonus) tady byl James poprvé monogamní! No, naštěstí mu to vydrželo jen do dalšího pokračování... ()

danoo

Pätnásty film o Jamesovi Bondovi je špecifický z viacerých hľadísk. Oproti ostaným dielom dochádza k určitému posunu. Predovšetkým Bondova sexualita je nezvyčajne potlačená a nový agent 007 Timothy Dalton zostáva po celý čas verný jednej partnerke. Nová bondovka opäť využíva populárny motív medzinárodnej politickej situácie a zblíženie víchodnej špiónky a západného agenta chápeme ako zblíženie Východu so Západom počas Gorbačovovej éry. V neposlednom rade ako Slovák oceňujem skutočnosť, že tvorcovia umiestnili časť filmu Bratislavy, ktorá tu paradoxne vďaka Viedni zažila svojich 15 minút slávy (ako povedal mimochodom ďalší svetoznámy Slovák). Uf, toľko vlastenectva nebývalo ani v mojich slohových prácach na tému národnej hrdosti :-)))))) ()

lennyd

Britskou tajnou službu kontaktujte agent KGB Koskov s tím, že výměnou za jeho azyl na západě předá tajné informace KGB a jejím řediteli, generálovi Puškinovi. Na pomoc si vyžádá samotného Jamese Bonda (Timothy Dalton), který celý útěk z koncertu v Bratislavě naplánuje. Jenže po pár dnech je Koskov unesen zpět sovětskými agenty a v řadách britské služby nastane zmatek. Ale James Bond začíná tušit, že tady někdo nehraje úplně čistou hru ... Roger Moore je pryč, a nastává nová éra (byť velice krátká) Timothyho Daltona. Nevím proč se na jeho hlavu snáší taková kritika, vždyť mu role Bonda docela dobře sedla, stejně tak jako celý tento film docela dobře sedl do prostředí socialistického Československa (Tatry u rakouských hranic dokážu autorům klidně odpustit (v některých filmech jsou Alpy kousek za Prahou, že), nebo téměř nestřeženou hranici mezi východním a západním světem - opravdu tenkrát někde byla jen malá budka se závorou?). Sice bych agentovi 007 přidal nějakou tu technickou vychytávku, ale i bez nich je Bond jednička (zcela vážně míněno). Jedinou výtku bych měl vůči Bond Girl - kromě toho, že její role je naprosto zbytečná (no, Bond bez Bond Girl by byl takovej poloviční), tak dívčina (Maryam d'Abo) není ani dvakrát hezká - jen taková tuctová blondýnka ... ()

anli

Bondovka,natacena mimo jine v komunisticke Bratislave s Timothy Daltonem,jako agentem 007.Tady uz mam maly problem,protoze ackoliv Dalton neni spatny Bond a ma patricne charizma,Brosnan je proste lepsi a pro me uveritelnejsi agent.Jinak se reziser John Glen velmi snazi a je to celkem se mu to dari.Nektere sceny jsou spickove(automobilova honicka s tehdejsi VB mezi ne rozhodne patri) a celkove film vyzniva a dycha spise spionaznim svetem drivejsi doby,nez technickym svetem Bonda..Myslim,ze z dnesniho pohledu to filmu spise prospiva,i kdyz bondomeni budou tvrdit opak.Diky tomu totiz film tolik nezestarl.Ano samozrejme,par klise te doby ma-padousi jsou sami Rusove atd,ale v te dobe proc ne?U film-a bondovek zvlast-se musi vzdy brat v uvahu doba vzniku.Maryan dÁbo je opravdu velmi dobre koukatelna a pusobi spravne krehce a cekate az se schova pod kridla agenta jejiho velicenstva.Dej neni nijak zvlast prevratny a neoplyva super napady,ale sve kouzlo ma a oproti minulym Bondum se posunuje vpred do sveta techniky a akce.Takze misty mu mozna malinko dech dochazi,ale porad je to slusna podivana a u me to ma za cistych 70%. ()

pytlik...

Hruď se mi dme pýchou, že českoslovenští socialističtí vojáci a příslušníci VB ve střelbě nijak nezaostávali za těmi největšími esy z minulých dílů. Né že by Bonda při přestřelce trefili, to samozřejmě né, ale jejich kulky nelítaly mimo cíl o nic víc než jiným. Zato Bondgirl nám moc velkou reklamu neudělala, v ksiftíku hezká, ale potřebovala by asi tak 10 kilo přibrat. ()