KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

liquuid

Z hlediska mého názoru je tato Bondovka velice povedeným pokračováním série špionážních akčních filmů. Hlavní hrdina má v sobě akčního ducha s velkou porcí nadhledu a takřka jsem nespatřil okamžik během 130 minut, kdy bych nebyl napjatý. Plno zvratů, akčních scén, krásných žen ( zde spíše jedné ženy ) a Bondovského důvtipu dělá tento film jedinečným a proto si zaslouží mé 4 hvězdy =)) ()

offlineman

Byla to pro mě nejlepší bondovka, dokud sem neviděl Zlaté oko a Casino Royale! Třebaže to vyobrazené "Československo" bylo fakt na facku!!! ()

helrohir

Konečne Bond podľa môjho gusta. Trochu drsnejší, akčnejší a hlavne už bez Rogera Moora. Timothy Dalton je skvelým predstaviteľom agenta 007 a je škoda, že nakoniec skončil len u dvoch filmov. Aj dejovo je to zaujímavejšie, než tie sci-fi úlety v moorovkách. Okrem toho ma potešilo aj to, že časť deja sa odohráva v Bratislave a okolí (aj keď v skutočnosti to bola Viedeň, ale čo už narobíme) V scenári to síce opäť trochu škrípe, ale režisér to zas koriguje skvelou akciou. 70%. ()

MaxForValue

Bond v podaní Daltona stratil conneryovské a mooreovské charizma, no namiesto všetkých tých vtipných narážok, ktoré sa časom beztak opotrebovali, nastúpila plnokrvná akcia v štýle neskorších bondoviek. Dych života nie je skvelá bondovka, ale je rozhodne akčnejšia, čo sa naratívnej línie týka zaujímavejšia a prepracovanejšia než niektoré staršie Bondovky. Dalton síce nemá potrebné "bondovské" charizma, ale za to akčné scény zvláda s noblesou a nechýba mu ten akčný švih, ktorý chýbal Mooreovi. 5*-/4*+ ()

Patches1984

Po Moorovi je Dalton Bondem tak to trochu jakoby z paralelní reality. Reality, kde agenti nejsou vtipem hýřící seladoni pomrkávající po mladých slečnách na rautech, ale drsní vojáci, co svou práci berou vážně a nemají čas na nesmyslné vtipkování. A asi se mi těžko hodnotí, co z toho mi sedne líp, záleží holt na momentální náladě. A Dech života se mi dneska do nálady celkem trefil, takže spokojenost. Dalton se sice za celý film usmál asi tak dvakrát (a ani jednou jsem mu to nevěřil) a hlášky nemají tu elegantní lehkost, ale na druhou stranu mu věříte ty akční scény. Bondgirl je konečně po Vyhlídce na vraždu zase aspoň občas užitečná ženská s osobností a afghánští sidekickové taky ušli. Trochu slabší jsou naopak záporáci, kde mě snad bavil jen ten blonďák s walkmanem. Příběh taky není žádná velká scénaristická hitparáda, ale aspoň není úplně stupidní a působí realisticky. Takže celkově dobrý. 8/10 ()

pekas

Hlavní hrdinka byla dost slabá. Plusem bylo naopak Aha v titulní melodii. Dělo se tam toho dost, tak dávám nakonec čtyři. 75%. ()

smatana.sk

Veľmi zaujímavý film v rámci série: odohráva sa v Bratislave, bondgirl je Slovenka (s typickým menom Kara Milovy :-), a agenti do Rakúska zdrhajú buď plynovodom, alebo cez pohraničné pohorie. Scéna v lietadle nad Afganistanom je nezabudnuteľná, asi nikdy agenta 007 neohrozovalo viac smrteľných rizík ako počas nej. ()

subic

Agenti 00 jsou na seznamu KGB k likvidaci vč. 007. Děj vede ze Slovenska až do pouště mezi beduíny někam zřejmě do Avganistánu, kde Rusáci nejsou vítáni. Kamion s nápisem ČSAD, spousta žigulíků VB a s nimi se utká Aston Martin V8 Vantage se spoustou udělátek. KGB má vycvičeného dost slušného agenta blonďáka, který je taky téměř nesmrtelný a zatápí pod kotlem celou dobu. Tentokrát hodně military a jinak hodně divoký a zmatený díl s úplně nejhorší bondgirl blonďatou Maryam d'Abo a jejím violončelem Růžová dáma od Stradivariho. Dalton ve smokingu v opeře nic moc, Connery byl daleko větší sekáč, zato skáče na padáku na začátku i na konci. Novinkou je nový šéf KGB, ten starý je teď na ministerstvu obrany a nová brýlatá Moneypenny. Celkově velmi slabý díl, tedy hlavně jeho první polovina. 51% ()

0verseer

Bondovka č. 15: "Jsme volní." "Jsme na ruské letecké základně uprostřed Afghanistánu." "Alespoň jsme spolu." Ako akčná béčková blbovinka to nie je zlé, žiaľ ako bondovka zlyháva Dych života na plnej čiare. Na agenta 007 je to až príliš romantické a Dalton by sa skôr s tým hlupučkým zamilovaným pohľadom hodil do nejakého slaďáku na TV Doma. Pár scénok síce za niečo síce stojí (záverečný súboj s nechutne nesympatickým blonďákom s osudovým vyzutím), rovnako ako zasadenie časti filmu do Bratislavy (točené pochopiteľne vo Viedni, oceniť však musím autentické pokriky vojakov v slovenčine a to aj v anglickej verzii pri naháňačke v úvode, v už nie príliš autentickom snehom pokrytom pohorí na hranici s Rakúskom, ale snaha sa cení... ). Apropo aj asi najškaredšia bondgirl v histórii má slovenskú národnosť (aspoň teda vo filme), spolu s rýdze slovenským menom Kara Milovy... Drvivá väčšina tých 130 minút sa nesie v znamení neskutočnej nudy. Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, jedna z najslabších bondoviek vôbec. ()

ostravak30

Tak to je po R. Mooreovi a stárnoucímu S. C. úplně jiná káva. Timothy Dalton působí svěže akčním dojmem. Na první pohled bondovku oživil jen svou přítomností. Ale je to prostě vidět. Jinak se pohybuje, bojuje, má drajf. Tohle je pořádná akční podívaná, která nenudí a je opravdu zajímavá. Po delší době opět akční podívaná. Navíc napínavá. Jo, tak tohle by šlo. Ani víc nebudu dodávat, není totiž co. Jen na vysvětlenou, proč nedávám maximální hodnocení. Některé jednání postav mi přišlo nelogické a k tomu je třeba přidat, že ač se místo Bratislavy natáčelo ve Vídni, tak si měli producenti pohlídat, že okolo měli být slovenské nápisy a ne jiné, jak jsem identifikoval. V té tmě nebylo přesně vidět, jaké národnosti, řekl bych buď polské nebo ruské, ale o Slovensku nemůže být řeč. Jinak se mi ale bondovka moc líbila. ()

mosem

U tohoto dílu jsem se skutečně bavil. Bohužel nejzábavnější byly snaha zachytit socialistické reálie a reálie sovětského chování.Když Rus tak buran (třeba dozorce ve věznici) nebo hlupák. Když socialistická žena (plynařka Máša) blbá husa. Když socialistický voják, tak hňup. Tohle mně přišlo příliš laciné, a film který má jinak spád, Bond který má akčnost, tak docela ztrácí. ()

yntelygent

Bratislava za komousov bola rovnako exoticka pre ludi na zapade,ako bol pre nas vzacny a zaujimavy vtedajsi zapad...summa sumarum vedeli o tom hovno....takze neriesil by som mnohe a mnohe nepresnosti , ktorymi sa film len tak hemzi....nejde predsa o faktograficky dokument,ale o o akcny film....ktory vsak bohuzial nedosahuje kvality ostatnych epizod,aj ked sa neda povedat ze je to vysloveny prepadak...3/5...keby tam namiesto T.Daltona bol S.Connery alebo P.Brosnan tak dam jednu* navyse. ()

Fajt odpad!

Je to vůbec možné, dělat z diváků takové trouby, aby všechno sežrali?Timothy Dalton je nejméně sympatický ze všech následných Bondů 007. Tragédie, vše se podařilo, foto G. Husáka, agitační středisko, Škodovky, vlajky SSSR, SPZetky ale tramvaje a zvuk sirény VB vozů se absolutně vymkly !!! Pohádku ano, ale takového kalibru ani zadarmo. ()

PlayEasy

Timothy Dalton si poprvé zkusil zahrát agenta 007 a popravdě byl vcelku fajn i když Roger nám opravdu bude chybět a hlavně jeho hlášky, protože při několika scénách jsme si říkali co by řekl za heft Roger Moore. Jinak má to určitě zajímavý děj, ale možná je to trochu moc zamotané, protože dodnes ani pořádně nevíme kdo byl vlastně hlavním záporákem. Jinak určitě zajímavá Bondovka, která dle našeho patří už svým stylem do novodobých bondovek, což je na druhou stranu příjemná změna. P. S. Jízda na futrále od cella je výtečná :) 70% ()

maoc

Mnohem civilnější a mnohem méně trapné než předchozí bondovky. S příchodem Daltona se dost změnil styl vyprávění, nazírání na hrdinu a další postavy. Také Bond není až tak trapný kurevník jako dřív. Dalo by se říct, že se stal monogamním. Také sexu je v jinak hoodně dlouhém filmu pomálu, nahota pak vůbec. Jakoby Bond dospěl. Čekal jsem uzavření na základně v Afghánu, ale celé se to ještě táhlo dál. Dokonce ani letadlo nebyl konec! Ten přišel až v pařížském divadle a byl poněkud trapný. Skoro stejně jako to, že mezi Bratislavou a Vídní se tyčí Alpy. Ale jinak má tato epizoda pro našince pár hořkosladkých prvků včetně volh VB brázdících ulice "Bratislavy". Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale tento díl se mi prostě líbil o tolik víc než několik předchozích vyčpělých epizod, že jednu přidám. ()

OJan

Dva roky po Vyhlídce na vraždu, kde už byl Roger Moore docela unavený a nešlo mu uvěřit téměř nic, přichází Timothy Dalton. Jeho agent 007 je jakýmsi mostem mezi Mooreovým a Brosnanovým Bondem. Takovým přechodníkem mezi starou a novou epochou této franšízy. A musím říct, že mě Dech života hodně baví. Je totiž dynamičtější, svěží a celkově zábavnější. Což platí o akci i zápletce. Navíc si to stále drží ono kouzlo této série. Divákovi je celou stopáž jasné, že sleduje snímek s Bondem. Jinými slovy: nejde z toho dojem, že si to snaží hrát na něco jiného. Je sice pravdou, že občas je to trochu moc a nenapomáhá tomu ani Bondův sarkazmus, ale výsledný dojem z filmu to nijak hodně nepokazí. Navrch potěší kamera a hudba Johna Barryho, kterou si zde bohužel můžeme vychutnat naposledy. A to, že agent Jejího Veličenstva zavítal do Bratislavy (i když je to ve skutečnosti Vídeň), je taková příjemná třešnička na dortu. |90%| ()

Pete

Dalton #1 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Brad Whitaker, military magor, obchodník se zbraněmi, upřímně během těch dvou minut nic nepředvedl, a na konci byl vyřízen písknutím pomocí klíčenky. V nezvykle překombinované zápletce s ním chce naštěstí dělat kšeftíky jako had zrádný ruský generál KGB Koskov. Klasický padouch tady vlastně ale vůbec není. ()