Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

voleman

Zdařilý thriller z prostředí soudu a vyšetřování. Takových filmů je spousta ovšem ne každý dokáže zabavit a na konci překvapit. Pomáhá k tomu hlavně povedený scénář a skvělý výkon Edwarda Nortona, který absolutně zastínil všechny ostatní hvězdy v tomhle snímku. Richard Gere nijak extra nevadí a Laura Linney mě občas trochu štvala, ovšem to její postava asi měla. K plnému hodnocení mě ovšem kapku něco chybělo, i když ne moc. 80% ()

Aqualung

Nebudu se obírat fabulí filmu. Mne fascinovat pan Norton, který brilantně podal obraz duševně nemocného člověka. Jen bych polemizoval s dg. schizofrenie. Měl nejspíše totéž, co pan Bates ve slavném horroru Psycho. A sice disociativní poruchu osobnosti. ()

jefff

Hodně slušná právničina s gradujícím soudním procesem o zprvu nejasném případu vraždy církevního hodnostáře. Gere skvělý, dokonce bych řekl, že se jedná o jeden z jeho nejsilnějších výkonů. ()

widla

No tak k tomu pomalu není co dodávat! Edward Norton předvedl úžasný herecký výkon a Richard zůstal zcela zastíněn!!! No a ten konec - No páni! tak ten mě vážně dostal. 5* zaslouženě!!!! ()

ArdathBay

Nejlepší film od Hob(l)ita. Norton ukazuje naplno potenciál a já se tetelím blahem, co dokázal můj oblíbenec již na počátku své kariéry. Dokazuje můj vkus na ty nejlepší herce (Fůůj, tady něco smrdííí). Jinak se jedná o průměrný film. Soudkyně a žalobkyně mají skvěle napsané dialogy a patří mezi nejostřejší a nejinteligentnější ženy ve filmu, co jsem kdy viděl. ()

Maynard.

Stejně tak jako u Frekvence, tak i tady mi k totálnímu požitku kousek schází. Prostě asi tenhle pan rejža nemá na to vymáčknout z filmu úplný maximum, což je pochopitelně škoda. Richard Gere v jedné z mála svých rolí, kde nehraje klaďase. Ukazuje nám, že s tím svým "romantickým" ksichtíkem dokáže zahrát celkem bez problémů roli arogantního právníka, kterej neumí prohrávat. Jeho klient - rozpolcený a mlaďoučký Edward Norton i v těchto letech ukázal, kdo že je to na plátně králem a z koho že to vyroste opravdový herec a né pouze lamač romantických srdcí :o). Že to s nima Norton ale parádně vypek, to se musí nechat. Něco mi ale říká, že se na tenhle film nemusím jen tak podívat znovu, prostě mě až tak úplně nevzal a asi jen tak nevezme a při tom má skutečně vynikající pointu... ()

Yeosol

Velice zajímavý soudní drama s Richardem Gerem a dokonalým hereckým výkonem Edwarda Nortona a jako třešnička na dortu, perfektní a nečekaný konec. ()

herr_carter

Skvělá kriminálka ve všech směrech. Můžu si za to sám, že mi asi dva dny o tomhle filmu říkal kamarád a víceméně mi i naznačil, jak to dopadne, což mě připravilo o závěrečný moment překvapení. Naštěstí jsem to ale viděl v původním znění a koktající Norton je fakt bravurní...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

coscarelli

Poctiva justicna naloz okorenena spickovym hereckym ansablom (ako inak Edward!! ) a celkom prekvapivym zaverom, ktory by mohol byt aj pre niekoho previdatelny. Ale nehram sa na jasnovidcov, nechavam sa uniest skvelym odrozpravanim pribehu, namacany v prijemnej chladnej jesennej atmosfere, kde J.N.H. taha slak a uspava lave hemisfery. Napriek dost natiahnutej gume sa divak nemoze nudit, uz kvoli okamzitemu vtiahnutiu do obhajovania a roznorodych vypovedí. V poslednej dobe mi chybaju podobne sudne pripady, kde spontanne naskoci AHA effekt. Masky dolu! ()

sedm.1

Působivý soudní thriller, který u většiny diváků zabodoval především vynikajícím hereckým obsazením a pointou. Což o to, herecké výkony většiny přítomných jsou tedy skutečně hodně výrazné a přesvědčivé a z Primal Fear dělají opravdu velmi záživnou a nenudící podívanou, Richard Gere jako samolibý právník výtečný, Laura Linney jako jeho oponentka bezchybná a samozřejmě kralující Ed Norton, jehož schizofrenní postava na sebe strhává většinu pozornosti, prostě v tomto ohledu fakt paráda. Pak je tu ale ona zmiňovaná a tolik vychvalovaná pointa, která ovšem mě osobně ale vůbec nesedla a vlastně příliš ani nechápu, proč jsou z ní všichni tak paf! Mě zas tak úderná a šokující rozhodně nepřišla, spíš by mě bavilo, kdyby byla v závěru odhalena Nortonova schizofrenie, což se ale stane již v polovině filmu, tahle pointa ale opakuji, na mě vážně příliš nezabrala. Krapet jsem pak ještě nepochopil i pár dějových odboček, jako třeba dění okolo postavy Stevena Bauera, či zbytečná akční honička s „Alexem“, ale budiž, naštěstí to totiž nijak výrazně ve výsledku nenarušovalo jinak perfektní spád. Možná bych pak tedy ještě uvítal krapet potemnělejší atmosféru a styl zpracování tohoto thrilleru, takto mi to připadalo totiž až moc poplatné komerci a vytknout musím i vážně nevýrazný emoční dopad, prostě asi přímější tah na bránu a větší přitlačení na pilu by tu možná dokázalo divy. Nicméně, i když to vypadá, že krom castingu tu prakticky Primal Fear jen kritizuji, můj výsledný dojem z něj je více než uspokojivý, jen si zkrátka myslím, že ten film měl ještě na mnohem víc a že pod rukama šikovnějšího tvůrčího týmu mohl vzniknout mnohem působivější filmový zážitek. I takto ale za pozornost rozhodně stojí. ()

vitekpe

Tady je Gere uplne nej "gereovstejsi". Proste na techto rolich si udelal karieru, aneb prosedively skvely pravnik, mhourici oci, svudne usmevy na zeny atd. To byla dobra deviza. Jinak je to takovy standardni  pravnicky film s radoby necekanym vyustenim, ktere ale zkuseny divak tak nejak ocekava asi od pulky filmu. Spatne to neni. ()

PALINO

Prvotný strach ako jeden z ďalších filmov zo súdu robí svojim spracovaním žánru dobré meno. Najsilnejšiu stránku filmu tvoria dva prvky. 1) EDWARD NORTON. Vo svojej prvej úlohe podal naozaj vynikajúci výkon a scény, v ktorých vystupuje možno označiť ako najlepšie. 2) ZÁVEREČNÉ ODHALENIE. Je prekvapujúce, šokujúce a veľmi vylepšuje dojem z inak dobrého filmu. ()

Bobek15

Film so skvelým scenárom, réžiou typicky "hoblitovskou"(aj Frekvencia či Hartova vojna) a skvelým výkonom E. Nortona. Film mne pripomínajúci Zopár dobrých chlapov a ja sa stále neviem rozhodnúť, ktorý bol lepší... ()