Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

corpsy

Ani lepšie, ani horšie pokračovanie kultovej rozprávky. Ja ich vlastne zbožňujem a preto mi srdce nedovolí hodnotiť menej ako 5*! Skvelý digi animák, ktorý si užije fakt každý bez rozdielu veku, pohlavia a rasy. Bomba! ()

DDT

Jednička byla první a dvojka je prostě druhá. I v kvalitě. O trochu slabší (a řidší) fóry, o trochu slabší hudba a úplně nejslabší byl distribuční nápad s dabingem. Ale pořád je to ještě nadprůměrně zábavný film. ()

Astaroth12

Nech si myslí,kto chce čo chce.Jednotka bola bravúrna,dvojka dokonalá.Tak dobrú paródiu na filmy som ani asi nevidel.Jednotka je originál ale dvojka tím vtipom a grafikov nezaostáva.Veľmi by som si prial,aby takýchto animákov bolo čo najviac,ale ani 10% sa tomuto nevyrovná.UŽ SME TAM!!!!! ()

Kryton

Dvojka je ještě stále zábavná a přenesení děje k rodine Fiony nabídl celou řadu skvělých scén. Jen místy už to bylo mírné opičení se po jedničce. Každopádně daleko lepší než další pokračovaní. ()

draggo

Jedním slovem bomba. Skvělá kanonáda těch nejlepších fórků od začátku až do konce, která svou vtipností překonává i výbornou jedničku. Pro mě jednoznačně nejlepší animák a jeden z nejlepších filmů všech dob. 95% a 5* ()

Lokutus

Mírný zklamání, první film byl natolik vynikající, že se mu nedá až tak snadno vyrovnat, i když i druhý díl obsahuje řadu skvělých nápadů - většina z nich se bohužel omezuje a vyčerpá v úvodní montážní sekvenci líbánek Shreka a Fiony, velmi záhy film ztrácí dech a občas působí až mírně nudně. Dalšími gagy nabitými situacemi jsou především konfrontace Shreka, jeho tchána a akce zázračný lektvar "happily ever after", ale jinak celkově film značně kopíruje strukturu svého předchůdce (včetně závěrečné světelné show a hudebního čísla). Přesto, animace je skvělá, Murphy, Cleese a i Banderas (i když ho jinak nesnášim) jsuo hlasově skvělí a zdatně jim sekunduje i Cameron Diaz a Julie Andrews, kteří filmu dodávají to, co dabingem bohužel zcela zanikne. Hudba Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella je stejně skvělá jako v prvním díle, ale podobně jako jakýkoliv jiný aspekt druhého dílu nepřináší vůbec nic nového, kromě naprosto úžasného propojení instrumentální hudby a songů, kdy skutečně není možné určit, kde jedno končí a začíná druhé. Kdybych první díl neviděl, byl by Shrek 2 pravděpodobně za 80%, které mu i tedka unikly vcelku o vlásek, v kontrastu se skvělým prvním dílem to je však jen poněkud nastavovaná kaše, které velmi záhy dojde dech a ztrácí tempo. ()

zdepapepa

Dreamworks šlapou na paty Pixaru. Co šlapou, oni je dohnali! :) akorát je rozdíl že Pixar nedělá sequely, Dreamworks má vlajkovou loď stále na špici. Zvláštní že zatím nikdo není výrazně druhý. A až přijde do kin Shrek Třetí... ()

Turiec

Opäť skvelá animácia a neuveriteľné hlasy v origináli. Dvojku možno považovať za vydarené pokračovanie jednotky s väčším množstvom pesničiek. Oproti prvému Shrekovi však chýba chuť nového a nepoznaného. Prekvapivý momentom je len Antonio Banderas, ktorý spolu s Mikem Myersom a Eddiem Murphym vytvorili skvelú trojku. Fiona (Cameron Diaz) je tentoraz trochu v úzadí. Ak by to však v trojke malo pokračovať v rovnakom duchu, je možné, že sa tieto postavičky zunujú a ich vtipy už budú obohraté. Zatiaľ som sa však bavil. ()

Praxis

Skvělé pokračovaní ještě skvělejší jedničky. Kouzelná pohádková víla je tak démonická a ve skvělém dabingu Jarky Kretschmerové. Příjezd do království nebo ten zatraceně kouzelnej kočičák mě prostě dostaly. A můj favorit Perníček tu má ještě víc prostoru:-) ()

Jillen

Také vtipné, ale jednička je jednička. Prostě už to není ono. Ovšem stále skvělá zábava plná dokonalých mini parodií...ten obří perníček je k nakousnutí :D. Dávám 70% ()

numi

Jednička byla dospělejší, dvojka je zase zábavnější. Od animovaných filmů očekávám zábavu, a proto upřednostňuji spíše díl druhý. Navíc nová postava Kocoura v botách, které propůjčil hlas Antonio Banderas, přidala filmu ještě trochu šmrncu. Jeho "kočkování" s Oslíkem skvěle sekundovalo "kočkování" Oslíka se Shrekem... ;o) Prostě radost pohledět. [srpen 2005] ()

gogos

Druhy dil mi prisel na zhruba stejne urovni jako dil prvni. Bylo to uz vice parodujici a zabavnejsi, ovsem dej zase nebyl tak dobry. Proste na zhruba stejne urovni. A ted k filmu samotnemu. Je fakt vyborny... paradni hudba, animace, forky jsou uzasne a nektere momenty k nezapomenuti.... proste parada. Btw Ice Age stale neprekonana.... ()

blackrain

Jednička si o pokračování přímo říkala a tak se nám zelený zlobr vrátil v plné síle a opět nás dokázal převálcovat svým humorem. "Hele, tenhle keř vypadá jako Halina Pawlovská" Dvojka vám prostě pěkně počechrá bránice. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz